Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) Problem z kontrolką ładowania i zegarami



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Elektronika/Elektryka/komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krawiec524

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): LIPOWA k/ŻYWCA
Posiadane auto: XSARA VTS 1.8i 16v 1998 112KM , Citroen Berlingo 1.9D 2003r
Piwa: 7/4
Wysłany: Czw 14 Cze 2018, 21:25
Temat postu:

Problem z kontrolką ładowania i zegarami


Witam. Problem dotyczy Citroena Berlingo 1.9d z 2002r model po liftowy alternator Valeo. Po uruchomieniu silnika nie gaśnie kontrolka ładowania. Po około minucie gasną zegary ( obrotomierz, paliwo, temperatura, pasy, ręczny itd ) a kontrolka ładowania świeci dalej nie zależnie od wysokości obrotów silnika. Wczoraj w trakcie jazdy po przejechaniu kilku metrów kontrolka zgasła i zaświeciła się ponownie po kilku sekundach od zatrzymania pojazdu. Sprawdzałem alternator w warsztacie i ładowanie jest prawidłowe ( 14.6- 13.8 ). Serwisant sprawdził także wzbudzenie probówka z żarówką i działało poprawnie. Niestety po zamontowaniu alternatora w samochodzie także sprawdziłem wzbudzenie i żarówka nie zaświeciła się mimo że podałem prąd prosto z klemy akumulatora. Ponadto wtyczka wzbudzenia ma dwa piny lecz dochodzi do niej tylko jeden przewód a drugi tak jakby był odcięty. Szukałem w wiązce i nie znalazłem żadnego urwanego lub odciętego przewodu. Co może być przyczyna nieprawidłowości i gdzie szukać problemu. Nie wiem czy wcześniej działał prawidłowo ponieważ zakupiłem samochód z uszkodzonym silnikiem, który wymieniłem.Dodatkowo zauważyłem że podczas dłuższego kręcenia rozrusznikiem ( około 10 sekund ) grzeje się przewód rozrusznika pomiędzy bendiksem a mechanizmem. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
_________________
Piwko zawsze dobre Smile
Powrót do góry
odys_

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Citroen c4 I 20005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Lip 2018, 10:47
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Problem z kontrolką ładowania i zegarami


Witam, jak tam kontrolka ladowania bo jestem ciekawy. czy Poradziłeś sobie, mam podobna sytuacje i chciałem wiedziec czy znalazłes rozwiazanie. Niestety na forum słabo sie ludzie udzilaja wiec szukam pomocy gdzies w sieci jeszcze.

pozdrawiam
Powrót do góry
krawiec524

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): LIPOWA k/ŻYWCA
Posiadane auto: XSARA VTS 1.8i 16v 1998 112KM , Citroen Berlingo 1.9D 2003r
Piwa: 7/4
Wysłany: Nie 29 Lip 2018, 23:30
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Problem z kontrolką ładowania i zegarami


Problem jeszcze nie rozwiazany ( sezon urlopowy mechanika ) . Sprawdził ladowanie i o dziwo jest poprawne. Wstepnie typował BSM. Podmieniłem na inne i problem nie zniknął. Sugerowali mi kupno calego zestawu z kluczykami ale ceny zaczynaly się od 450 zł więc chwilowo odpusciłem. Teraz kupilem identyczne BSI i najpierw myslalem mad usunieciem immo ale chce jeszcze spróbować zrobić klona. Niestety przy odczycie zawiesił się komputer i nie udalo się skopiować poprawnie danych a mechanik wyjechal na urlop. Wiec jak narazie berlingo stoi w garażu i cierpliwie czeka. Fziwne jest to ze w trakcie jazdy nawet na luzgaśz niewielką prędkością kontrolka ladowania gaśnie ??? Masz jakieś pomysły? ??
_________________
Piwko zawsze dobre Smile
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 30 Lip 2018, 11:31
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Problem z kontrolką ładowania i zegarami


Cytat:
Sugerowali mi kupno calego zestawu z kluczykami ale ceny zaczynaly się od 450 zł
Po co jak nie ma nic z tym wspólnego.
Sprawdzałeś masę idące do silnika oraz karoserii?.

Cytat:
Teraz kupilem identyczne BSI i najpierw myslalem mad usunieciem immo
Tutaj w BSM nie ma również nic wspólnego z immobiliserem.

Proponuję sprawdzić złącze idące do licznika, bo być może są zimne luty i stąd niekiedy cały licznik nie działa.
Powrót do góry
krawiec524

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): LIPOWA k/ŻYWCA
Posiadane auto: XSARA VTS 1.8i 16v 1998 112KM , Citroen Berlingo 1.9D 2003r
Piwa: 7/4
Wysłany: Pon 30 Lip 2018, 16:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Problem z kontrolką ładowania i zegarami


Sygnał ładowania idzie do BSI ktore wysyla sygnal zgaśnięcia kontrolki na zegarach. Tak tlumaczyl mi to fachowiec. Mam nadzieje ze pomoże bo masa to była pierwsza rzecz którą sprawdziłem.
_________________
Piwko zawsze dobre Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 30 Lip 2018, 16:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Elektronika/Elektryka/komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Elektronika/Elektryka/komunikaty.


CitroenDS4

34 900

2013r.

150 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC1

31 900

2020r.

29 800 km

mazowieckie

CitroenC3

49 300

2017r.

87 007 km

podkarpackie

CitroenC5

29 000

2010r.

199 000 km

śląskie

CitroenDS5

45 900

2013r.

197 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System