Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Czy istnieją w ogóle kupujący rozumem a nie oczami ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemke

Dyskutant



Dołączył: 18 Gru 2017
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C5 I 2.0 hdi
Piwa: 0/20
Wysłany: Sro 06 Cze 2018, 16:41
Temat postu:

Czy istnieją w ogóle kupujący rozumem a nie oczami ?


Myślę o sprzedaży C5 I. Musieć nie muszę ale kobiecie się nie podoba, wolałbym kombika itd.

Zastanawia mnie głównie czy warto publikować tutaj ogłoszenie i rozpisywać się o dotychczasowym serwisie - czy ktoś w ogóle doceni ilość włożonych pieniędzy i pewność mechaniczną auta i będzie skłonny zapłacić więcej niż przeciętna padaka jakimi jest niestety większość aut na naszym rynku wtórnym ? Jak byłem w podobnej sytuacji z moim starszym volviakiem to mnie na forum wyśmiali nie doczytując pewnie nawet szczegółów, bo cena wysoka!

Auto 2003r. było w jednych rękach przez 11 lat i ma pełną historię serwisową a ostatnio mocno doinwestowane (stąd za "cenę rynkową" na pewno nie sprzedam).
Powrót do góry
repetier

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 157
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Citroen C5 x7 2,0 HDI exklusive 2009
Piwa: 8/4
Wysłany: Sro 06 Cze 2018, 17:54
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Czy istnieją w ogóle kupujący rozumem a nie oczami ?


Ja bym czytał cały opis. Sprzedawałem Megane 2, z dłuugim opisem serwisów, itd. Kupujący stwierdził, że nie czytał całego opisu, bo za długi. Spotkalem też na jakimś forum uwagę (o innym aucie) że jest kiepskie, bo bardzo się psuło (autentyczne).
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 06 Cze 2018, 18:44
Temat postu:

Re: Czy istnieją w ogóle kupujący rozumem a nie oczami ?


przemke napisał:
Myślę o sprzedaży C5 I. Musieć nie muszę ale kobiecie się nie podoba, wolałbym kombika itd.

Zastanawia mnie głównie czy warto publikować tutaj ogłoszenie i rozpisywać się o dotychczasowym serwisie - czy ktoś w ogóle doceni ilość włożonych pieniędzy i pewność mechaniczną auta i będzie skłonny zapłacić więcej niż przeciętna padaka jakimi jest niestety większość aut na naszym rynku wtórnym ? Jak byłem w podobnej sytuacji z moim starszym volviakiem to mnie na forum wyśmiali nie doczytując pewnie nawet szczegółów, bo cena wysoka!

Auto 2003r. było w jednych rękach przez 11 lat i ma pełną historię serwisową a ostatnio mocno doinwestowane (stąd za "cenę rynkową" na pewno nie sprzedam).


po co publikować na forum jak większość pozjadała wszystkie rozumy ( bez urazy) ....dajesz ogłoszenie na portalu aukcyjnym , płacisz kilkadziesiąt zeta i czekasz na klienta....z forum raczej nikt nie kupi bo ma juz swoje , a jak będzie chciał kupić to znajdzie Twoje ogłoszenie na portalu aukcyjnym.....i po co sie stresować durnymi komentarzami....Smile
wrzuć na luz Smile
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sro 06 Cze 2018, 21:11
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Czy istnieją w ogóle kupujący rozumem a nie oczami ?


Dokładnie tak samo myślę jak Jacek, ale na forum warto też w rzucić linka z ogłoszeniem, nie zaszkodzi. Wiele ludzików szuka aut na forach.


Ja kupuję rozumem, zawsze, od kiedy miałem bardzo dawno temu przykrą sutuację ( kupowałem mój pierwszy samochód Fiat 125p )
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 07 Cze 2018, 11:11
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Czy istnieją w ogóle kupujący rozumem a nie oczami ?


Jakby nie szukać auta to zawsze jest ogłoszenie i choć z pewnością nie zaszkodzi wystawić na forum.

Cytat:
a ostatnio mocno doinwestowane
Ostatnio to często zmyślone takimi testami, bo rozumiem, kupuję auto używane i niestety wymieniam wszystko czyli doinwestuję prawda, a że przy okazji zleciało 5 lat bez wkładu i co mam napisać w ogłoszeniu, a no, doinwestowane auto i nawet są faktury, ale jak już odwiedza się w celu kupienia to się okazuje, że faktury z pięciu lat aniżeli przed sprzedażą takowego auta co wielu użytkowników auta w prowadzają naprawdę w błąd kupującego z takimi testami.


Cytat:
ostatnio mocno doinwestowane (stąd za "cenę rynkową" na pewno nie sprzedam
Kiedy doinwestowałeś?, bo jak miesiąc temu doinwestowałeś dużo (jak dużo) to kupię takowe auto, ale jak były doinwestowane rok temu czy dwa lata temu to nie możesz już twierdzić, że auto doinwestowane, bo w tym samym czasie użytkowałeś przecież auto dla siebie, a nie na sprzedaż prawda.

Cytat:
stąd za "cenę rynkową" na pewno nie sprzedam
Nikt Ciebie nie zmusza sprzedawać, a jeśli chodzi o cenę rynkową to również trzeba brać pod uwagę roczniki auta stan pojazdu itd..., bo dziwne żeby auto 15 letnie kosztowały więcej niż za choćby 10 latka i co wolisz kupić, młodsze czy starsze auto?.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 07 Cze 2018, 11:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
przemke

Dyskutant



Dołączył: 18 Gru 2017
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C5 I 2.0 hdi
Piwa: 0/20
Wysłany: Czw 07 Cze 2018, 22:52
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Czy istnieją w ogóle kupujący rozumem a nie oczami ?


Słusznie. Tu akurat tak wyszło, że stare się nie sprzedało i nim głównie jeżdziłem a tym okazjonalnie, część czasu był u mechaników, fotelik nieprzełożony itd. W międzyczasie jednak na spokojnie zostało wszystko ogarnięte (ostatnie 2 mies. ) wydatki to ponad 3500zł w tym z rozrządem. Wiadomo całej kwoty nie odzyskam na niewielką ilość przejechanych km więc nie jest to niby opłacalne. No ale przywiązać się też nie zdążyłem Wink

W sumie to wersja bez FAP- bez dwumasy- bez awaryjnej automatycznej klimy to powinna być hitem Wink) ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Dyskusje ogólne


CitroenC5

23 900

2011r.

271 458 km

mazowieckie

CitroenC4 SpaceTourer

83 900

2018r.

67 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

41 999

2015r.

88 000 km

dolnośląskie

CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

36 900

2014r.

193 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System