Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) C5 X7 HIII+ głuche/tępe stukanie z tylnego zawieszenia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Head Crusher

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Knurów
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 hdi 163KM Exclusive
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 27 Maj 2018, 15:45
Temat postu:

C5 X7 HIII+ głuche/tępe stukanie z tylnego zawieszenia


Mam problem z moją cytryną, a właściwie dwa.

Pierwszy to głuche/"tępe" stukanie podczas jazdy po nierównościach (odgłos przypomina uderzenie metalowym prętęm/grubym kijem o oponę). Na początku kwietnia miałem wymienione tylne łączniki stabilizatora oraz 3 regulacyjne sfery u p. Stanisława pod Cz-wą (wszystko ładnie cacy, poustawiane, odpowietrzone). Po okołu 300 km pojawiły się dziwne odgłosy z tylnego zawieszenia. Byłem na stacji diagnostycznej, diagnosta ani przy użyciu szarpaków ani ręcznie nie stwierdził żadnych luzów (może minimalny na prawym łączniku stabilizatora).

Druga sprawa, to podczas tankowania nie odbija mi pistolet. W czwartek byłem zatankować do pełna i po raz kolejny do baku wlało się nienaturalnie dużo paliwa ok. 65 litrów. Do tego auto zostawia po sobie palmy oleju napędowego. Nie jest to jakiś potok, ale ślady są. Auto było tankowane na dwóch różnych stacjach i mniej więcej po takim samym czasie od zapalenia się rezerwy. Wcześniej do baku wchodziło ok. 61/62 litrów, a odbicie pistoletu zwiastowało charakterystyczne syczenie.

Ktoś ma jakieś sugestie co sprawdzić u mechanika?
_________________
Nie musisz wygrać, ale musisz walczyć.
Powrót do góry
michal30flash

Dyskutant



Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: citroen c5 2.0 HDI RHR 136KM automat 2009r
Piwa: 1/4
Wysłany: Pią 06 Lip 2018, 13:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 X7 HIII+ głuche/tępe stukanie z tylnego zawieszenia


musisz jeszcze raz pojechać do mechanika, może tuleje , posprawdzaj sobie wszystko. U mnie w aucie mam z prawej strony takie stukanie na nierównościach jakby dwie luźne cienkie blaszki o siebie uderzały, diagnosta na stacji nic nie stwierdził, mechanik tez nic nie zauważył niepokojącego,a takie stukanie mam od momentu delikatnej stłuczki(skoda wjechała w prawy tył C5)ale uszkodzenia poza delikatnym wgnieceniem elementu amortyzującego i porysowanego zderzaka nie ma. Myślałem ze to urwany zaczep od linki hamulca pomocniczego,ale to niestety nie to.pozostanie mi chyba rozkręcenie całego tylnego prawego zawieszenia i sprawdzanie wszystkiego po kolei...no chyba ze to nie w zawieszeniu jest problem...macie jakieś pomysły?
Powrót do góry
michal30flash

Dyskutant



Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: citroen c5 2.0 HDI RHR 136KM automat 2009r
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 26 Lis 2018, 14:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 X7 HIII+ głuche/tępe stukanie z tylnego zawieszenia


mechanik wymienił mi z przodu tulejki, rozruszał troszkę zawieszenie przód i tył(tak jak do geometri) i stukanie ucichło
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC4 SpaceTourer

60 800

2020r.

120 000 km

małopolskie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie

CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC-Crosser

29 900

2008r.

221 554 km

mazowieckie

CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System