Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Twardy hamulec bezpośrednio po mocnym przyspieszaniu.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wielkiszum

Czytelnik



Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/5
Wysłany: Wto 15 Maj 2018, 22:11
Temat postu:

Twardy hamulec bezpośrednio po mocnym przyspieszaniu.


Temat założyłem żeby podzielić się skutecznym rozwiązaniem problemu. Very Happy

Zauważyłem problem w trasie, gdy podczas mocnego przyspieszenia i następującego bezpośrednio po nim nagłego hamowania, okazało się że pedał hamulca nienormalnie twardnieje i na sekundę lub dwie [b]znacznie spadła skuteczność hamowania[/b]!

Byłem BARDZO NIEMILE ZASKOCZONY !!! Po pozbieraniu się z obesr*nia, próbowałem kilka razy hamulca, ale nie skorelowałem od razu związku ze znacznym przyspieszeniem. W normalnych warunkach (czytaj bez mocnego przyspieszenia, nawet przy dużej prędkości) hamulce funkcjonowały normalnie. Żyletki.

Drugi strzał, normalnie przyspieszyłem wyjeżdżając i skręcając w prawo z podporządkowanej, miałem do zrealizowania zwyczajne hamowanie przed przechodzącymi pieszymi. Żadnej poważniej prędkości... A TU ZONK! Twardy hamulec i STOP co najmniej pół metra za daleko. Nikogo nie potrąciłem, ALE... Shocked

Myślałem, myślałem, w bezpiecznych warunkach sprawdziłem hipotezę i już wiedziałem w jakich warunkach problem występuje. poleciałem naprawiać.

Okazało się że o [b]Mechanika[/b] trudno! "O Panie! nowe Serwo to 1000 złociszy kosztuje.."

Dla przykładu N******o przy Górczewskiej potrafiło wymienić tylko płyn hamulcowy.
Pozdrawiam Pana Wymieniacza, który pomimo bardzo dokładnego opisu problemu dostrzegł "poprawę po wymianie płynu" Laughing

PROBLEMEM BYŁA SPARCIAŁA GUMA NA ZAWORZE PODCIŚNIENIA OD SERWO.

Pan Tomek, ul. SzUBERta/Wawa - skutecznie zdiagnozował problem, zamówił i wymienił cały element (zawór). Koszt wyjątkowo chrześcijański.

[b]Pozdrawiam Pana Tomka i wszystkich forumowiczów.[/b]
_________________
C4 Grand Picasso 2.0 16V
Powrót do góry
karpik85

Czytelnik



Dołączył: 19 Lip 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C4 Picasso 1.8
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Lip 2019, 09:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Twardy hamulec bezpośrednio po mocnym przyspieszaniu.


Witam Szanownych Forumowiczów!

Pozwoliłem sobie odkopać ten temat z przed roku ponieważ w moim samochodzie występuje identyczny problem, więc wydaje mi się, że nie ma sensu pisać o tym samym kolejny raz, tym bardziej, że w tym przypadku problem został rozwiązany.

Posiadam Citroena C4 Picasso z silnikiem benzynowym 1.8. Hamulce działają znakomicie, jednak kilka razy zdarzyło mi się, że podczas hamowania bezpośrednio po mocnym przyspieszeniu lub kiedy cofałem ze stromej góry hamulec stał się twardy i skuteczność hamowania była niższa. Faktycznie wygląda na to, że przyczyna jest w tym, że silnik przesuwa się na swoich mocowaniach do tyłu i wtedy gdzieś ucieka podciśnienie ze wspomagania hamulców.
I tutaj moje pytanie: co dokładnie sprawdzić, które przewody wymienić, gdzie dokładnie znajduje się zaworek opisany w poście wyżej? Na serwie czy w innym miejscu? Może profilaktycznie kupić te wszystkie przewody, a jesli tak to czy można je kupić nowe gdzieś poza ASO?

Z góry dziękuje za pomoc,
pozdrawiam serdecznie,
Michał.
Powrót do góry
kukez

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): PAJĘCZNO
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1,8
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Sie 2019, 08:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Twardy hamulec bezpośrednio po mocnym przyspieszaniu.


Citroen C4 Picasso Grand 1,8 2008 benzyna mam ten sam problem robiłem nawet próby na postoju po osiągnięciu mniej więcej 3000 obrotów pedał staje się twardy, a po naciśnięciu hamulca i dodawania gazu pedał hamulca podnosi się do górę i robi się twardy. Muszę pójść tym tropem i wymienić tą uszczelke może pomoże.
Powrót do góry
karpik85

Czytelnik



Dołączył: 19 Lip 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C4 Picasso 1.8
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Wrz 2019, 11:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Twardy hamulec bezpośrednio po mocnym przyspieszaniu.


Kolego a mógłbyś mi napisać o którą dokładnie uszczelkę chodzi, bo również mam ten problem i chciałbym go rozwiązać.
Powrót do góry
kukez

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): PAJĘCZNO
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1,8
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Wrz 2019, 12:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Twardy hamulec bezpośrednio po mocnym przyspieszaniu.


Ja rozwiązałem problem. Wymieniłem zawór zwrotny ciśnienia w serwie był uszkodzony przepuszczał w obie strony koszt z przesyłką z serwisu 148 zł.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 12 Wrz 2019, 12:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wielkiszum

Czytelnik



Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/5
Wysłany: Czw 04 Sty 2024, 21:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Twardy hamulec bezpośrednio po mocnym przyspieszaniu.


Ponosiłem podobne koszty na taką naprawę.

Miło zajrzeć na forum po dłuższym czasie i zauważyć że komuś pomogła moja obserwacja i rada.

Piwek za pomoc nie rozdaje się? Rolling Eyes
_________________
C4 Grand Picasso 2.0 16V
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC4 Grand Picasso

45 700

2015r.

211 400 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

29 800

2013r.

147 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

27 900

2010r.

170 687 km

łódzkie

CitroenC3

22 900

2012r.

120 228 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

31 000

2012r.

178 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System