Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Citroen C4 II 1.6 VTi czy 1.6 HDi ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) LPG -CNG forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lewis91

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Kwi 2018, 18:14
Temat postu:

Citroen C4 II 1.6 VTi czy 1.6 HDi ?


Witam. Przymierzam się do zakupu Citroena C4 II albo benzyna 1.6 VTi i 1600cm^3 i przerobienie na gaz albo wersja w dieslu (tylko nie wiem jaki silnik jest najoszczędniejszy i najlepszy w utrzymaniu). Samochód głównie będę użytkował do pracy tj. 30km dziennie (15km w jedną stronę) i raz w tyg. 130km.

Mam jednak pewne uprzedzenia wobec diesla, bo koło dwumasowe i filtr cząstek stałych. Czy to jednak nie jest duże ryzyko z tym dieslem? Taki samochód ma filtr cząstek stałych i koło dwu masowe (dla mnie obie te rzeczy to czarna magia). Ten filtr może się zacząć zapychać biorąc pod uwagę, że większość trasy nie będzie jednorazowo przekraczała 15km. Takie auta z filtrem zdają egzamin na bardzo długich trasach, ponieważ filtr potrzebuje wysokich temp. żeby się wypalać/ oczyszczać, a na krótkich trasach z czasem może się zacząć zapychać zwłaszcza jeżdżąc po mieście. Koszt naprawy takiego filtru i koła dwu masowego to nie małe sprawy.

Z koeli przerabianie na gaz też jest trochę dyskusyjne. Może, ktoś podpowie, co lepiej? A może, ktoś instalował gaz w Citroen C4 II 1.6 VTi? Jakie wrażenia? Cz silnik współpracuje z gazem?
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Pon 30 Kwi 2018, 18:49
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Citroen C4 II 1.6 VTi czy 1.6 HDi ?


A jaka prędkość będzie na tych trasach? Przebieg roczny to będzie około 15 tkm, tak? Dobrze liczę? FÁP rzeczywiście nie lubi krótkich tras, ale taka dłuższa, szybka przejażdżka powinna mu dobrze zrobić. Jak filtr się zapcha, można go chociażby samemu umyć wodą. Więc nie jest tak źle z jego utrzymaniem. Dwumasa powinna wytrzymać około 200-220 tkm do wymiany, nie lubi ekojazdy. Dostrzegam plusy i minusy zarówno diesla jak i silnika benzynowego, raczej nie jestem super stronniczy, ale francuskie silniki wysokoprężne to naprawdę udane konstrukcje. Na benzynkach się tak super nie znam Wink

Powodzenia w wyborze!
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 30 Kwi 2018, 22:10
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Citroen C4 II 1.6 VTi czy 1.6 HDi ?


Cytat:
do zakupu Citroena C4 II albo benzyna 1.6 VTi i 1600cm^3
Nie wiem co lepiej kupić: Citroena C4 czy benzynę 1.6 VTi Question Ja myślałem, że chcesz kupić Citroena z silnikiem 1.6 VTi bądź z silnikiem diesla, ale widać, że chcesz osobno kupić. Laughing

Do rzeczy:
W Citroenie C4 II są dostępne z instalacją gazową jak i bez LPG tak więc, skoro producent wstawił już instalację LPG to co tam chcesz zakładać? No chyba, że kupisz bez instalacji LPG to i tak z powodzeniem można zakładać instalację LPG.

Co do silnika 1.6 HDI to nie wiem czy w dziale: LPG -CNG forum jest sens porównywanie, bo ten dział dotyczy tylko wyłącznie mający auta z LPG albo CNG i wszelkie porównywanie z silnikiem diesla nie jest tutaj trochę na miejscu.

Cytat:
Z koeli przerabianie na gaz też jest trochę dyskusyjne.
Obecnie nie podlega dyskusji skoro sam producent dołożył instalację LPG.
Powrót do góry
Lewis91

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Maj 2018, 14:08
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Citroen C4 II 1.6 VTi czy 1.6 HDi ?


Cytat:
A jaka prędkość będzie na tych trasach?

70-90km/h

ale chyba i tak na benzyniaka postawię.

Cytat:
W Citroenie C4 II są dostępne z instalacją gazową jak i bez LPG tak więc, skoro producent wstawił już instalację LPG to co tam chcesz zakładać?


Pierwsze czytam, chyba coś mi umknęło. Dla jasności dodam, że nie kupuję z salonu. Szukam w śród roczników 2010-2013. Ale chyba nie czytałem, żeby wychodziły te samochody z instalacją gazową, ale jeśli tak to w sumie chyba dobrze Smile

Panowie, proszę podpowiedzcie mi czy 154tys. km na cytrynkę benzynową to już sporo? Czy taki przebieg zakłada, że silnik jest mocno zużyty? Z z jakimi naprawami można się liczyć w granicach takiego przebiegu? Może, ktoś ma doświadczenie w tych sprawach, to proszę piszcie Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) LPG -CNG forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) LPG -CNG forum


CitroenC4 Picasso

16 900

2007r.

230 000 km

śląskie

CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

47 900

2017r.

152 000 km

mazowieckie

CitroenC3

49 300

2017r.

87 007 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

17 900

2007r.

271 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System