Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Citroen C4 Picasso-Silnik Diesel-Układ Zasilania-Wtryskiwacz



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bajeczka207

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec świętokrzyski
Posiadane auto: CITROEN C4 Picasso
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 29 Kwi 2018, 20:08
Temat postu:

Citroen C4 Picasso-Silnik Diesel-Układ Zasilania-Wtryskiwacz


Witam wszystkich i proszę o pomoc. Posiadam C4 Grand Picasso 1.6 Hdi ,112 km z końca 2011 r. Sterownik Continental CMMD SID 807 model S 160075002L z napisem 9678686080 w silniku 9HR Dvd6c. Mam pytanie czy nr na sterowniku 9678686080 oznacza również oryginalne do tego sterownika numery wtryskiwaczy tak jak jest to w Boschu. Ponadto na cewkach znajduje się nr wtryskiwacza 9674973080, 50274V05. Czy muszę kupić takie same wtryski czy np o nr producenta 50274V05 z zamiennikiem 9802448680 . Czy po włożeniu identycznych używanych wtryskiwaczy trzeba je ponownie wygrywać do sterownika bo co warsztat to różne procedury.
Dziękuję za podpowiedź .Kupiłem auto za niecałe 27 koła dwa tygodnie temu a od kilku dni nie jeździ.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2849
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Pon 30 Kwi 2018, 02:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Citroen C4 Picasso-Silnik Diesel-Układ Zasilania-Wtryskiwacz


Podaj VIN, te silniki były montowane w innych markach i tam np wtryski maja inne oznaczenia ale pasują, najprawdopodobniej należy wkodować wtryski do ECU. A co się stało z wtryskami? Jeśli rzucił palenie to naczęstrzą przyczyną jest przycinający się EGR.
Powrót do góry
Bajeczka207

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec świętokrzyski
Posiadane auto: CITROEN C4 Picasso
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 30 Kwi 2018, 08:30
Temat postu:

Citroen C4 Picasso-Silnik Diesel-Układ Zasilania-Wtryskiwacz


Posiadam VIN VF7UA9HR8BJ741398. Dzwoniłem do Citroen zaproponowali nowe Siemensaza 1700 zl za 1 szt,bo to Siemensa wtryski piezoelektryczne nienaprawialne. Obecnie silnik odpala ale początkowo bo uruchomieniu z rana tak jakby przetrwał na jednym cylindrze .Jak juz sie rozgrzeje to slychac na jednym cylindrze jakby powietrze lekko wtlaczal do rury odprowadzaja ej spaliny jakby nie bylo zaplonu mieszanki na jednym cylindrze. Silnik slaby turobo szarpie lekko powyzej 2 tys obr i te bardzo metaliczne stuki jakby dwie rurki np. Od klimy sie stykaly. Temperatura w normie spalanie na trasie przy spokojnej jexdzie nie mniej niz 7 litrow. Na kompie blad cylindesr 1,2 i 4. Wszyscy mówią do wymiany wtryskiwacze. Dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 30 Kwi 2018, 12:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Citroen C4 Picasso-Silnik Diesel-Układ Zasilania-Wtryskiwacz


Przed wymianą wtryskiwaczy proponuję sprawdzić obecność opiłki w układzie paliwa, bo ominięcie tej sprawy może się skończyć z uszkodzeniem nowych wtryskiwaczy.

Cytat:
Czy muszę kupić takie same wtryski czy np o nr producenta 50274V05 z zamiennikiem 9802448680
Najlepiej kupować odpowiadające na podstawie vin zamienniki i nie zapomnieć przy wymianie wpisać kody umieszczone na wtryskiwaczy dla prawidłowej pracy silnika.

Cytat:
Na kompie blad cylindesr 1,2 i 4. Wszyscy mówią do wymiany wtryskiwacze.
Zanim przystąpisz do wymiany to proponowałbym sprawdzić wtyczki idące do wtryskiwaczy, bo często zdarza się niełączenia i powodujące wspomniane błędy.
Najlepiej wyjąć kostkę idące do wtryskiwaczy i sprawdzić czy te same błędy powodują.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Bajeczka207

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec świętokrzyski
Posiadane auto: CITROEN C4 Picasso
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 30 Kwi 2018, 13:33
Temat postu:

Citroen C4 Silnik Diesel-uklad - układ zasilania-wtryskiwacz


Dzięki śliczne za fachową poradę . Nikt w czterech zakładach nie sprawdzał cewek czy przewodów tylko od razu po stwierdzeniu błędów o treści Cylinder 1 ,2 i 4 zaproponował zakupienie nowych wtryskiwaczy a oni je założą, nikt nie mówił o sprawdzeniu czystości układu paliwa. Szacunek dla Ciebie bo widzę, że znasz się na rzeczy. Jak tylko coś będę wiedział to odpiszę co tak faktycznie było z tymi wtryskami a tym czasem i tak należy się piwko. Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 30 Kwi 2018, 13:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bajeczka207

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec świętokrzyski
Posiadane auto: CITROEN C4 Picasso
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 30 Kwi 2018, 22:48
Temat postu:

Citroen C4 Picasso-Silnik Diesel-Układ Zasilania-Wtryskiwacz


Mam jeszcze jedno pytanie co oznaczają kody błędów PO 263 i PO 266 czy tyczą się wyłącznie 1 i 2 cylindra i oznaczają zbyt ubogą lub zbyt bogatą dawkę podawaną przez wtryskiwacz i należy wymienić wtryskiwacze po uprzednim ich sprawdzeniu na stole probierczym czy też kody te mogą oznaczać uszkodzoną turbinę i zbyt małe ciśnienie na wylocie paliwa ......czy EGR itp......?
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 01 Maj 2018, 00:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Citroen C4 Picasso-Silnik Diesel-Układ Zasilania-Wtryskiwacz


Takowe błędy oznaczają usterki wiązki przewodów idące do wtryskiwaczy. (Należy opis błędu poczytać)

Cytat:
należy wymienić wtryskiwacze po uprzednim ich sprawdzeniu na stole probierczym
Na jakiej podstawie wymiana wtryskiwaczy i nie należy demontować bez wcześniejszych rozeznania diagnostycznie. Demontaż wtryskiwaczy tylko w ostateczności i jeśli diagnostycznie paramenty wtryskiwaczy odbiegają od normy to wtedy można demontować. Nigdy odwrotnie.
Turbina i EGR nie mają nic wspólnego z powyższymi błędami.
Jak już chcąc turbinę sprawdzić to można wyjąć przewód dolotowy powietrza idące do turbiny i rękoma poruszać czy wirnik turbiny nie ma luzów.
Natomiast, EGR nie powoduje żadnych stuków i raczej nie winiłbym w Twoim przypadku ERG.


Dodatkowe pytanie bo dość jeszcze dużo nie wyjaśnione.
Cytat:
Jak juz sie rozgrzeje to slychac na jednym cylindrze jakby powietrze lekko wtlaczal do rury odprowadzaja ej spaliny
Czy słychać z silnika coś jakby syk syk syk przy wtryskiwaczy?


Cytat:
Silnik slaby turobo szarpie lekko powyzej 2 tys obr i te bardzo metaliczne stuki
Czy praca silnika nie przypomina coś tak jakby cykliczne metaliczne stuki i skąd najbardziej słychać?.

Ps.
Cytat:
Dzwoniłem do Citroen zaproponowali nowe Siemensaza 1700 zl za 1 szt,bo to Siemensa wtryski piezoelektryczne nienaprawialne.
Na podstawie vin masz jednak układ wtryskowy Bosch.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2849
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Wto 01 Maj 2018, 02:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Citroen C4 Picasso-Silnik Diesel-Układ Zasilania-Wtryskiwacz


Mostek123 napisał:

Cytat:
Dzwoniłem do Citroen zaproponowali nowe Siemensa za 1700 zl za 1 szt,bo to Siemensa wtryski piezoelektryczne nienaprawialne.
Na podstawie vin masz jednak układ wtryskowy Bosch.


Na podstawie VIN ma układ wtryskowy Siemensa (a dokładnie to Continentala który przejął Siemensa).
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 01 Maj 2018, 07:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Citroen C4 Picasso-Silnik Diesel-Układ Zasilania-Wtryskiwacz


Cytat:
Na podstawie VIN ma układ wtryskowy Siemensa (a dokładnie to Continentala który przejął Siemensa).
wariant skojarzony wtysk- SYSTEM WTRYSKU BOSCH
Z resztą w tych modelach silniki 9HR DVd6C mają układy wtryskowe bosch, a 9HL DVD6C siemens.
Tak więc Pyotrek mylisz się.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2849
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Wto 01 Maj 2018, 12:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Citroen C4 Picasso-Silnik Diesel-Układ Zasilania-Wtryskiwacz


Mostek123 napisał:
Cytat:
Na podstawie VIN ma układ wtryskowy Siemensa (a dokładnie to Continentala który przejął Siemensa).
wariant skojarzony wtysk- SYSTEM WTRYSKU BOSCH
Z resztą w tych modelach silniki 9HR DVd6C mają układy wtryskowe bosch, a 9HL DVD6C siemens.
Tak więc Pyotrek mylisz się.


Wejdź w szczegóły części a będzie widać że układ jest na Continentalu, CS też ma błędy.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 01 Maj 2018, 19:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Citroen C4 Picasso-Silnik Diesel-Układ Zasilania-Wtryskiwacz


Cytat:
że układ jest na Continentalu
Ciekawe co przez to rozumiesz z samej nazwy Pyotrek.

Dla weryfikacji proponuję podać dodatkowe numery: Litery>Cyfry i kod.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2849
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Sro 02 Maj 2018, 01:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Citroen C4 Picasso-Silnik Diesel-Układ Zasilania-Wtryskiwacz


Mostek123 napisał:
Cytat:
że układ jest na Continentalu
Ciekawe co przez to rozumiesz z samej nazwy Pyotrek.

Dla weryfikacji proponuję podać dodatkowe numery: Litery>Cyfry i kod.


Ja widzę że to Continental, właściciel auta odczytał informacje z komputera i też napisał że ma Continentala, a ty nadal twierdzisz że ma wtrysk Bosch, kolejny raz piszesz bzdury, wprowadzasz ludzi w błąd i się upierasz że masz rację:

Pompa:

Wtryski:
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 02 Maj 2018, 08:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Citroen C4 Picasso-Silnik Diesel-Układ Zasilania-Wtryskiwacz


Do jasnej anielki Pyotrek:
Cytat:
a ty nadal twierdzisz że ma wtrysk Bosch,
Gdzie ja napisałem, że nadal twierdzę i czytaj dokładnie ze zrozumieniem.
Powtórzę:Dla weryfikacji proponuję podać dodatkowe numery: Litery>Cyfry i kod. Potrzebne dodatkowe numery od wtryskiwaczy oraz zapytałem Ciebie Pyotrek co przez rozumiesz takie nazwy, a Ty mi rozpisujesz nie mający nic wspólnego i kup abonament to więcej się dowiesz z takowej strony, bo się zdarzają, że obrazy zostały z poprzedniego oznaczonym silnikiem.
Powrót do góry
Bajeczka207

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec świętokrzyski
Posiadane auto: CITROEN C4 Picasso
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 02 Maj 2018, 14:58
Temat postu:

citroen C4 Picasso-SilNik -Diesel-UkładZasilania-Wtryskiwacz


Panowie jak wspomniałem wcześniej dzwoniłem do Citroena i musiałem podać 6 ostatnich cyfr i liter z nr nadwozia po czym człowiek zapytał się czy samochód jest z 23 września 2011 potwierdzilem ten fakt po czym człowiek stwierdzil ,że mam piezoelektryczne wtryski Siemens kiedy podałem mu numery producenta 50274V05 oran nr katalogowy 9674973080 człowiek stwierdził ze to oryginalne wtryski.Ponadto podpinal mi człowiek tez z CITROEN swoim kmpem sprawdzal sterownik w szafie i jest oznaczenie Continental Sid 807 na kablach oryginalne oznaczenia naklejkami z logo CITROEN i napi 9 Hr Dvd6c.........Człowiek mi mówił że to już nowy silnik 8 zaworowy co widać miedzy innymi po tym jak ogladalem tes sam silnik w C 5 z 2013 roku
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

11 900

2010r.

2 318 701 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

36 500

2014r.

165 000 km

pomorskie

CitroenC3

49 900

2019r.

41 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

46 900

2016r.

102 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System