Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Silentblock tuleja wahacza przedniego. wymiana - jaki ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Danteo86

Debiutant



Dołączył: 20 Kwi 2017
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 2.0 HDI 136KM 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Kwi 2018, 02:56
Temat postu:

Silentblock tuleja wahacza przedniego. wymiana - jaki ?


Witam

Do wymiany mam dwa silentblocki wahacza przód czyli mocowanie wachacza, tulej wahacza

Ogólnie to co na zdjęciach. Jak to się poprawnie nazywa?


Bardzo prosiłbym o numer części aby nie popełnuć gafy przy kupowaniu tego mocowania wahacza.

W serwisówce citroena na schmacie cześć nie jest oznaczony ten elemnet, tak jakby się kupowało z całym wahaczem.

Widzę, że jakoś zamocowana do uchwytu jest jaka blacha z elktroniką... to się przekłada po prostu?

Czy da radę wymienić bez zdejmowania wahacza, jakiś opis?

https://ibb.co/kyhgGx

https://ibb.co/n4Kvbx

https://ibb.co/hav1Gx
Powrót do góry
t0wer

Debiutant



Dołączył: 17 Sie 2016
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroen C5 X7 163km 2011
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 23 Kwi 2018, 11:28
Temat postu:

konik


Najczęściej nazywa się to chyba konikiem. Wahacz trzeba zdemontować. Ja u siebie wymieniałem i konieczne było rozcięcie szlifierką kątową. Trzeba uważać aby nie wjechać zbyt głęboko i nie uszkodzić samego wahacza. nowy nabiłem młotkiem bo nie miałem niestety prasy. Element ma numer 3521.T7 (c5 x7) lub 3523.AR (dla poprzedniej generacji)
Powrót do góry
Danteo86

Debiutant



Dołączył: 20 Kwi 2017
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 2.0 HDI 136KM 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Maj 2018, 17:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Silentblock tuleja wahacza przedniego. wymiana - jaki ?


Jestem po wymianie tych mocowań wahaczy z obu stron.

Jest nie stety w tym przypadku mam automat.

Powoduje to, że wyjęcie wahacza powinno poprzedzić wyjęcie półosi ze skrzyni co przysparza więcej kłopotów, od ponownego ustawienia geometrii i niepewność, czy olej ze skrzyni nie wypłynie.

Nie da się wyciągnąć śrób mocowania wachacza ponieważ są idealnie pod półosią. Można odkręcić blachę i tylko połowicznie wykręcić główną śróbę wahacza, ale jedna z tych śrub od blaszki jest również pod półosią.

Można też spóścić ciśnienie z układu i podnosić lewarkiem wachacz za tarczę hamulcową, ale to zły pomysł bo nadal brakuje aby wyciągnać śrubę, a nawet jeśli się komuś uda, to taka konstrukcja po wypięciu wahacza może wystrzelić razem z półosią.

Zanim doszedłem jak to ogarnąc minęło sporo czasu więc mam nadzieję, że komuś to zaoszędzi problemów.


Przy spóście oleju silnikowego idzie blacha poprzeczna mocowana 4 śróbami, za tą blachą jest poduszka silnika.

Należy odkręcić poprzeczną blachę, wtedy mamy swobodny dostęp do mocowania poduszki silnika.

Musimy podnieść nieco silnik, a uniesie się półoś.

Używamy poodnośnika samochodowego lub innego siłownika, i przez drewniany klocek podnosimy podpierajac od spodu za poduszkę.

Po takim zabiegu śruby od mocowania blachy przy wachaczu wychodzą bez problemu, główna śruba z jednej strony również wyszła sama, a z drugiej już tylko z blachą.

Mam hydro... jak większość posiadaczy C5, więc to kolejna przeszkoda dla większości.

O ile z prawej trony idzie wyciagnać wachacz bez większego problemu o tyle, z lewej trzeba wyciągnać cały czujnik pozimowania z wahaczem, bo śruba go przykręcająca domocowania wahaczajest od strony kabiny, a u mnie próba jej odkręcenia skończyła urwaniem łba śróby. Trzeba bardzo uważać przy wyciąganiu czujnika, żeby nic nie uszkodzić, oczywiscie odkręcić żabkę czujnika ze stabilizatora.

Jak uda się, rozciąć tuleję starego mocowania wahacza i nabić nową to już tylko pod górkę Smile

Najpier trzeba ostrożnie włożyć czujnik mniej więcej na swoje miejsce i dopiero późnie cały waczhacz z mocowaniem.
Może udałoby się razem z czujnikiem gdybyśmy odpieli drążek stablizatora po obu stronachi odsuneli go, wtedy wkładanie wahacza odbywa się poziomo, a nie od dołu i później przekręcanie wahacza tak, żęby wszystko się spasowało.

Jest jeszcze jedna rzecz z częścią zamienną. U mnie był jeszcze oryginał mocowania meyle.

Wymieniłem 3 sztuki tych mocowań w sklepie ponieważ po numerach wszystko wskazywało na zamiennik który jak się okazywało różnił się wysokością oraz średnicą pierścienia wokół gumy czy to delphi trw czy sidem.

Zwiedziłem pare sklepów i wszytkie zamienniki takie same, ale inne od oryginału. Tylko Meyle, ma identyczną część.
Co nie oznacza, że tamte są złe. Pasują, są niższe o niecały cm. Jest mniej gumy wg mnie. Mocowanie czujnika poziomowania ównież pasuje średnio, tzn, śruba mocowania jest na właściwym miejscu, ale pierściń już jest mniejszy i czujnik leży w innej pozycji.

Ja założyłem zamiennik, udało się zamontować czujnik, wszystko działa.

Dziękuje za pomoc
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

14 900

2006r.

299 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

17 900

2007r.

271 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System