Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Opinia znawców nt. oferty C4 Grand Picasso



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
21mny

Debiutant



Dołączył: 21 Kwi 2018
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Citroen c4 picasso 1.6 thp 2013r
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 21 Kwi 2018, 20:09
Temat postu:

Opinia znawców nt. oferty C4 Grand Picasso


Witam wszystkich,

proszę o opinię nt. oferty sprzedaży Citroena C4 Grand Picasso z 2015r.

Nie znam się na samochodach, polegam jedynie na radach innych. Zamierzam kupić auto 7 osobowe, padło na Grand C4 Picasso. Oglądałem auto, mierzyłem grubość lakieru, wszystko jest ok jak na 3 letnie auto. Umówiłem się 2 maja na przegląd samochodu w serwisie Citroena przed zakupem. Pomimo wielu złych opinii nt. silnika benzynowego 1.6 THP, nie ma innej alternatywy dla kogoś, kto dojeżdża do pracy 6 kilometrów. Czy w samochodzie z tak małym przebiegiem, nadal powinienem się bać tego silnika w 2018r?

Co sądzicie o ofercie? Czy cena nie jest troszkę wygórowana jak na takie wyposażenie?

Za wszelkie rady i opinie będę bardzo wdzięczny.

Link do oferty oraz nr VIN.

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c4-grand-picasso-1-6-thp-156km-benz-krajowy-bezwypadkowy-gwarancja-fv-7-miejsc-ID6zT7uG.html

VF73A5FV8FJ621083

Pozdrawiam.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sob 21 Kwi 2018, 21:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Opinia znawców nt. oferty C4 Grand Picasso


Silnik już został poprawiony, więc nie ma co się martwić, szczególnie przy tak niskim przebiegu.
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Sob 21 Kwi 2018, 23:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Opinia znawców nt. oferty C4 Grand Picasso


Cytat:
Zamierzam kupić auto 7 osobowe, padło na Grand C4 Picasso.


sorry, ale to nie jest auto dla 7 dorosłych osób - pomijając sposób wsiadania, a skupiając się na wielkości już środkowych foteli, a co dopiero tylnych fotelików - niestety ale jeśli te 7 osób miałoby jechać choć 50km -nie będą zadowolone - proponuję auto o numer większe C 8 choć już nie produkowane,
mam porównanie w Ulyssesie mam 6 foteli z podłokietnikami kl.lux możliwość założenia nogi na nogę, regulacja oparcia wielostopniowa, a foteliki w Picassie kl. turystyczna - 2 st regulacji oparć środkowego rzędu

co do silnika 1,6 ThP też nie nadaje się na krótkie odcinki, ma wtrysk bezpośredni i na takich krótkich odcinkach,
gdy silnik nie będzie przeganiany/rozgrzany - nagar w układzie dolotowym i zaworach będzie rósł w "oczach"
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
21mny

Debiutant



Dołączył: 21 Kwi 2018
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Citroen c4 picasso 1.6 thp 2013r
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 22 Kwi 2018, 11:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Opinia znawców nt. oferty C4 Grand Picasso


Dzięki wszystkim za dotychczasowe porady.

Zgadzam się co do wsadzenia 7 dorosłych osób do tego samochodu i wyjazd nad morze. Nie chciałbym być szczęśliwcem w bagażniku Very Happy Na szczęście nie będę miał takiej potrzeby - rodzina 4 osobowa. Decyzja o zakupie 7 osobowego samochodu podyktowana jest tym, że zdarza mi się czasem wozić dzieci z kolegami i koleżankami na basen, jezioro itp. Do tej pory robiłem dwa kursy. Czasem potrzeba jest przetransportować gdzieś dziadków itp. Dodatkowym wymogiem na duże auto jest przestrzeń bagażowa, którą będę wykorzystywał do transportu np. szafy PAX z IKEI Smile

Co do gromadzenia się nagaru.....cenna rada, na którą do tej pory nikt nie zwrócił mi uwagi.
Chcąc kupić w miarę młode auto, które w większości poruszać się będzie po mieście, niestety skazani jesteśmy na silniki downsizingowe. Czy w innych silnikach np. z 2015r nie będzie podobnych problemów?

Pozostaje niezawodny wielbłąd - niestety również nie na nasze drogi Very Happy
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Nie 22 Kwi 2018, 15:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Opinia znawców nt. oferty C4 Grand Picasso


co do silników i ich pojemności - brawa dla inżynierów i menagerów Mazdy,
jak też mawiają; lepszym silnikiem od silnika o dużej pojemności jest silnik o jeszcze większej pojemności Wink
ja dodam o przemyślanej, sprawdzonej konstrukcji z minimalnym "przewymiarowaniem" i z nieoszukiwanych materiałów ,
Dawniej projektowano też samochody bardziej uniwersalne ; - ten uniwersalny Grand C4 Picasso jest niestety nisko zawieszony - może dla stabilności i lepszego wsiadania , ale czasem strach zjechać nawet na pobocze, aby czegoś dołem nie urwać -nawet lekko obciążonym

moja propozycja do zastanowienia ; jedno autko benz na krótkie odcinki i drugie duże; starsze z pośrednim wtr. + gaz, lub z Dieslem - zależy od sytuacji
skoro tego Citroena sprzedaje dealer Opla - to pewnie został w rozliczeniu bo z tym silnikiem było ....nie teges
słyszałem o konieczności profilaktycznej wymiany napinaczy rozrządu co 30÷40 tkm Confused
Citroen C4 Picasso było lepiej cenione niż Zafiry Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 22 Kwi 2018, 15:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Farstone

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puermageze
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 16 Maj 2018, 08:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Opinia znawców nt. oferty C4 Grand Picasso


Dla rodziny 2+2 C4GP jest idealny, ja nie narzekam, komfortowe podróżowanie. Przy przeprowadzce bez problemu wziął ponad 3 metrowego PAXA i jeszcze osoba wygodnie z tyłu siedziała. Jak dla mnie wygodne i przestronne auto.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC5

29 000

2010r.

199 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

16 499

2009r.

191 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC3

12 990

2013r.

73 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System