Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Losowe odpalanie samochodu.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
faringo

Czytelnik



Dołączył: 19 Kwi 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5 MK1, 2.0 HDi 80kw, 2003
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 19 Kwi 2018, 12:51
Temat postu:

Losowe odpalanie samochodu.


Witajcie, jestem posiadaczem Citroena C5 2003 rok. Silnik to 2.0HDi 80kw fabrycznie bez DPF. Problem jest taki, że auto czasami nie chce odpalić, rozrusznik kręci aż auto się trzęsie ale nie chce złapać. Ogólnie jest to już od dłuższego czasu, wymienione zostały wszystkie filtry, wszystkie płyny i oleje. W samochodzie również została wymieniona pompa paliwa (ta przy zbiorniku) ponieważ myślałem że w niej może być problem. Nic to nie dało więc kolejny do wymiany poszedł czujnik położenia wału rozrządu, też nie dało to za wiele. Ogólnie auto na zimnym silniku przeważnie odpala normalnie, czasem da się go zgasić na 30 minut i znowu zapalić bez problemu, ale czasem po kilku godzinach od zgaszenia silnika auto już nie odpala. Nie mam dostępu do lexii, ale komputer nie pokazywał żadnych błędów pare tygodni temu, jak był wymieniany ten czujnik położenia wału. Czy jest możliwe że to odpalanie jest związane z tym, że np zbiornik paliwa jest wewnątrz bardzo zabrudzony? Już nie wiem czego się chwycić. Pozdrawiam.

Edit: I jeszcze przypomniałem sobie że jak auto miało mniej niż pół zbiornika ropy teo odpalało normalnie, natomiast po zalaniu go do pełna znowu miało problem. Został wlany do pełnego baku płyn do czyszczenia wtrysków, lecz problem dalej występuje. Samochód po odpaleniu nie szarpie, ma moc, trzyma równo obroty, nic nie faluje, nie gaśnie.
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Czw 19 Kwi 2018, 14:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Losowe odpalanie samochodu.


Jeśli masz pompę w zbiorniku to sobie sprawdź czy po przekręceniu stacyjki słychać pompę paliwa. Jeśli się nie włącza to winne są wypalone styki w przekaźniku BSM oraz prawdopodobnie we wtyczce. Jak wyjmiesz wtyczki z BSM to obejrzyj dokładnie piny. Z reguły jeden jest uszkodzony i to jest od pompy paliwa. Aby to naprawić trzeba rozbebeszyć BSM i wstawić nowy przekaźnik lub kupić takie samo BSM, tylko sprawdzić czy ten pin w BSM też nie jest nadtopiony, bo wtedy wymiana nie ma sensu. Jest to częsta przypadłość w tych silnikach.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 19 Kwi 2018, 15:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Losowe odpalanie samochodu.


Cytat:
Został wlany do pełnego baku płyn do czyszczenia wtrysków
Błąd i czemu nie pojedziesz na komputer diagnostyczny?, toż koszty są nie wielkie w porównaniu co wymieniłeś, bo zaledwie 50 zł za sprawdzenie, a czasem gratis.
Powrót do góry
faringo

Czytelnik



Dołączył: 19 Kwi 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5 MK1, 2.0 HDi 80kw, 2003
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 19 Kwi 2018, 15:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Losowe odpalanie samochodu.


Ponieważ był podłączany kilka razy i nie wykazuje komputer żadnych błędów. A te uszlachetniacze do paliw są jakieś problematyczne? Problem już był przed wlaniem tego do zbiornika. Czy tę pompę paliwa słychać jakoś szczegolnie po przekreceniu klucza? Bo wydaje mi sie ze u mnie nie slychac nic.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 19 Kwi 2018, 16:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Losowe odpalanie samochodu.


Cytat:
Czy tę pompę paliwa słychać jakoś szczegolnie po przekreceniu klucza? Bo
Tak, ale przez zaledwie kilka sekund i potem się wyłącza aż do czasu rozruchu silnika znów pompa chodzi.

Cytat:
Ponieważ był podłączany kilka razy i nie wykazuje komputer żadnych błędów.
W paramentach nie widać ciśnienie paliwa podczas rozruchu?. Brak paliwa to niskie ciśnienie układzie paliwa i musi być zapisany w pamięci komputera. Na wyświetlaczu Ci nie pokaże błąd i trzeba diagnostycznie sprawdzić.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 19 Kwi 2018, 16:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
faringo

Czytelnik



Dołączył: 19 Kwi 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5 MK1, 2.0 HDi 80kw, 2003
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 19 Kwi 2018, 16:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Losowe odpalanie samochodu.


Dzięki za wszystkie rady. Zacznę od sprawdzenia czy ta pompa sie uruchamia, bo nie przypominam sobie zebym ja slyszal niestety.
Powrót do góry
faringo

Czytelnik



Dołączył: 19 Kwi 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5 MK1, 2.0 HDi 80kw, 2003
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 20 Kwi 2018, 12:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Losowe odpalanie samochodu.


Przepraszam za kolejny post, lecz faktycznie, po spięciu bezpośrednio kabelkiem "+" akumulatora i podpięcia pod bezpiecznik 15A odpowiedzialny za pompę, po przekręceniu kluczyka było ją słychać i samochód zapalił. Teraz chciałbym to zrobić tak jak radził użytkownik _Robert_ w tym temacie: http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=214574&postdays=0&postorder=asc&start=0 . Czyli podpiąć ten bezpiecznik jakoś pod akumulator omijając ten styk, lecz nie wiem jak to zrobić, ponieważ moje BSI jest inne niż tam. Czy mógłby mnie ktoś pokierować jak to zrobić? Domyślnie kupię skrzynkę całą i wymienię, lecz potrzebuje samochodu na razie do jazdy. Bo rozumiem że zostawiając podpięty ten bezpiecznik pod "+" akumulatora, pompa bez przerwy będzie pracować i w końcu wysiądzie i ona i akumulator? Pozdrawiam.

Mój moduł BSM ma takie oznaczenie:


Ostatnio zmieniony przez faringo dnia Pią 20 Kwi 2018, 17:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Pią 20 Kwi 2018, 14:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Losowe odpalanie samochodu.


Sprawdź sobie, czy na pinie od pompy w BSM masz w ogóle napięcie. Jak jest to możesz spróbować podłączyć pod ten pin mały przekaźnik na 12V, minus do masy a na styki przekaźnika podpiąć napięcie z aku, przeciąć przewód we wtyczce od BSM i z przekaźnika wpiąć się od strony pompy w wiązkę i dać jakiś bezpiecznik 10A. Taki przekaźnik pobiera kilkanaście razy mniej prądu niż pompa więc może te resztki styku wystarczą aby przekaźnik zadziałał. Jeśli nie ma w ogóle napięcia to trzeba poszukać w BSM innego pinu, gdzie napięcie pojawia się po właczeniu kluczyka. Jak będzie pompa cały czas pracować to rano i tak auta nie odpalisz, bo albo aku siądzie albo pompa Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 21 Kwi 2018, 10:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Losowe odpalanie samochodu.


Zostaw główną skrzynkę i pod akumulatorem masz jeszcze jedną małą skrzynkę bezpiecznikową z przekaźnikami.
W tej małej skrzynce jest przekaźnik i bezpieczniki właśnie od pompy paliwa i od grzania świec żarowych.
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Nie 22 Kwi 2018, 14:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Losowe odpalanie samochodu.


Przekaźnik od pompy paliwa jest w BSM i nie ma do niego dostępu bez rozebrania modułu.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Nie 22 Kwi 2018, 20:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Losowe odpalanie samochodu.


Piszesz o BSM w benzynie, a w dieslu miałem dodatkowy małą skrzynkę pod akumulatorem i żeby dostać się to trzeba zdjąć podstawę akumulatora.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
faringo

Czytelnik



Dołączył: 19 Kwi 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5 MK1, 2.0 HDi 80kw, 2003
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 26 Kwi 2018, 10:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Losowe odpalanie samochodu.


Ogólnie to tak, po odpięciu wszystkich przewodów od skrzynki BSM i "przedmuchaniu" ich, pompa zaczęła się uruchamiać za każdym razem. Domyślnie kupiłem drugi moduł BSM, żeby go wymienić, ale na ten czas, będę jeździł z tym który jest zamontowany . Dziękuję Wam za pomoc Smile Pozdrawiam!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3 Picasso

17 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenDS5

45 900

2014r.

210 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3

49 300

2017r.

87 007 km

podkarpackie

CitroenC4

20 990

2011r.

252 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Picasso

23 900

2012r.

134 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System