Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) [C5 MK1] Radio RT2 a telefon



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szymi79

Debiutant



Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: citroen c5 3.0 v6 MKI 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 14 Wrz 2010, 20:09
Temat postu:

[C5 MK1] Radio RT2 a telefon


Witam,

zakupiłem ostatnio C5 3.0 v6 2001 rok Exclusive. Mam kolorową nawigację i zmieniarkę pod fotelem kierowcy. Moje radio także ma wejście na CD. Mam pytanie, czy mogę wstawić wersję radia z wejściem na kartę telefoniczną? Dodam, że wg VIN mam całą instalacje przygotowaną - koło oświetlenia u góry mam mikrofon. Czy wystarczy wstawić radio? Czy trzeba jeszcze wgrać jakiś VIN radia? No i czy każde radio będzie pracowało np. z kartą PLUS GSM?
Powrót do góry
Szymi79

Debiutant



Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: citroen c5 3.0 v6 MKI 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 14 Paź 2010, 21:50
Temat postu:

Re: ( Citroen ) [C5 MK1] Radio RT2 a telefon


Witam,

odświeżam trochę temat.
Jestem już po wymianie radia RD2 (clarion PU-2347 A) na RT2 (clarion JE-3002U (I). Dodam, że mam wersję Exclusive i miałem już instalkę do telefonu.
Oczywiście po wymianie była lexia i wprowadzenie poprawnego VIN'u.

Natomiast pojawił się jeden problem: otóż mam system JBL i wzmacniacz. Po podłączeniu tego RT2 i ustawienia w lexii wyjścia na wzmacniacz, nadal jest zbyt głośno tzn. na 1 podziałce jest szum, a na drugiej straszny przeskok głośności. Tak, jakby zmiana wyjścia nie zadziałała.

Spotkał się ktoś może już z takim problemem?

Ewidentnie zbyt mocny sygnał na wyjściu z radia.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Powrót do góry
Szymi79

Debiutant



Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: citroen c5 3.0 v6 MKI 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 31 Paź 2010, 21:16
Temat postu:

Re: ( Citroen ) [C5 MK1] Radio RT2 a telefon


Witam,

temat rozwiązany i do zamknięcia.

Rozwiązanie dla potomnych:

1. Były dwa rodzaje radia do C5 - z i bez końcówki mocy
2. Te bez końcówki mocy były montowane w autach z systemem JBL i wzmacniaczem do niego.
3. Niestety jedynym rozwiązaniem jest mechaniczna ingerencja w radio i wymontowanie końcówki mocy oraz poprawne puszczenie sygnału dalej (mi się udało po 4 h lutowania i kombinacji).
4. Jeżeli jest już instalacja pod mikrofon (2 pomarańczowe przewody z radia do lampki sufitowej, zakończone gniazdem dwupinowym - zasilanie 8,5 V oraz masa), to należy podłączyć mikrofon pojemnościowy z przedwzmacniaczem (oryginalny mikrofon w ASO do RT2 nr kat. 6563A1 - do samochodów z rocznika 2001-2004 - koszt: UWAGA: 330 PLN). Koszt przedwzmacniacza i mikrofonu - 45 PLN Smile
5. Karta w PLUSIE Multisim i wszystko śmiga!
Powrót do góry
Marek S

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 130
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Mk1 C5 Exlusive 3V6 automat
Piwa: 1/3
Wysłany: Sob 16 Kwi 2011, 12:12
Temat postu:

Re: ( Citroen ) [C5 MK1] Radio RT2 a telefon


Szymi79 napisał:
Witam,

4. Jeżeli jest już instalacja pod mikrofon (2 pomarańczowe przewody z radia do lampki sufitowej, zakończone gniazdem dwupinowym - zasilanie 8,5 V oraz masa), to należy podłączyć mikrofon pojemnościowy z przedwzmacniaczem (oryginalny mikrofon w ASO do RT2 nr kat. 6563A1 - do samochodów z rocznika 2001-2004 - koszt: UWAGA: 330 PLN). Koszt przedwzmacniacza i mikrofonu - 45 PLN Smile
5. Karta w PLUSIE Multisim i wszystko śmiga!

pewnie zwyczajny mikrofon pojemnościowy za 2 zł i dioda z kondensatorem .
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Osobistosc

Czytelnik



Dołączył: 15 Lut 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: C5 I sedan 1.8 16V
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 29 Sty 2018, 20:04
Temat postu:

Re: ( Citroen ) [C5 MK1] Radio RT2 a telefon


Odświeżam po latach ten temat. Radio RT2 Clarion JE-3002U z telefonem komórkowym. Po włożeniu i podłączeniu przypisałem VIN i pikanie ucichło. Nie mogę jednak przełączyć się na telefon. Czerwony przycisk odrzuca połączenia przechodzące.
Mieszkam koło Słupska (pomorskie), mógłby mi ktoś pomóc. Ja już nie mam pomysłów. Jeśli trzeba wykonać jakieś działania przy użyciu dodatkowego sprzętu, mogę zapłacić, nie ma problemu. Piotrek.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 29 Sty 2018, 20:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Marek S

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 130
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Mk1 C5 Exlusive 3V6 automat
Piwa: 1/3
Wysłany: Wto 30 Sty 2018, 13:16
Temat postu:

Re: ( Citroen ) [C5 MK1] Radio RT2 a telefon


A kartę mu włożyłeś ?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Osobistosc

Czytelnik



Dołączył: 15 Lut 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: C5 I sedan 1.8 16V
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 30 Sty 2018, 13:51
Temat postu:

Re: ( Citroen ) [C5 MK1] Radio RT2 a telefon


Jasne Wink Karta jest, loguje się do PLUSA. Jak dzwonię na ten numer, to na wyświetlaczu pojawia się połączenie przychodzące, ale nie mogę go odebrać zielonym. Czerwonym mogę odrzucić.

Przyciski? - działają. Dłuższe przytrzymanie czerwonego daje TEL-OFF. Naciśnięcie zielonego - TEL-ON. Tak więc przyciski elektrycznie są ok. Problemem jest wejście w tryb telefonu. Nie działa także przycisk Citroena.

Mam wrażenie, że chyba programowo trzeba to jakoś ogarnąć. Lexia? a jeśli tak, to w jaki sposób, w sensie które menu? Kupiłem ostatnio interfejs, nawet sprzedawca dał dwuletnią gwarancję (sic!). Jestem początkujący i na razie tylko pikanie zlikwidowałem i przeprowadziłem test wskaźników, dopiero się uczę.
Powrót do góry
yulas

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oborniki
Posiadane auto: c5 mk1
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Maj 2018, 10:39
Temat postu:

Re: ( Citroen ) [C5 MK1] Radio RT2 a telefon


Walczę z tym od weekendu - w Lex... mogę zrobić procedurę instaluj RB2, RD2, RD3 ale RT2 kończy się zerwaniem komunikacji. Na zagranicznym forum gość pytał się w elektryka z ASO i powiedział że tel zadziała jak będzie nawi VDO Siemens. Ale nie chce mi się wierzyć że tak jest bo jak usunę z konfigu auta radio to działa tylko telefon prawidłowo.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery


CitroenC1

10 490

2009r.

164 657 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

51 800

2018r.

171 000 km

małopolskie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

53 300

2016r.

115 665 km

podkarpackie

CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System