Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 16 Kwi 2018, 08:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Cytat:
Ja chce zeby oni tylko potwierdzili historię serwisowa auta
Potwierdzą i najlepiej w tym samym serwisie gdzie był jeszcze serwisowany, bo na pewno z korzystał jeszcze z serwisu przy takim przebiegu auta i z pewnością mają szersze wiedzy o tym aucie.
Powrót do góry
Tukidydes

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2018
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/5
Wysłany: Pon 16 Kwi 2018, 11:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Mostek123 napisał:
Cytat:
Ja chce zeby oni tylko potwierdzili historię serwisowa auta
Potwierdzą i najlepiej w tym samym serwisie gdzie był jeszcze serwisowany, bo na pewno z korzystał jeszcze z serwisu przy takim przebiegu auta i z pewnością mają szersze wiedzy o tym aucie.


Śpieszę donieść co ustaliłem telefonicznie - przebieg został potwierdzony, tak samo jak historia serwisowa. W samochodzie poza częściami eksploatacyjnymi nic nie było robione (magiel właściciel robił poza ASO - w citroenie chcieli za to 3.000 zł).

Pan z ASO pytał z ciekawości za ile kupuję auto. Jak powiedziałem mu cenę to stwierdził, że auto trochę stare, ale że jeżeli jest tak dobrze utrzymane i ma na tyle niewielki przebieg to w sumie jest tyle warte. Jest to dla mnie o tyle zaskakujące, że przeglądając popularne serwisy z ofertami używanych aut za cytrynę z takim przebiegiem (a nawet większym, ale nie przekraczającym 125.000 km), z roczników zbliżonych (2011) z polskiego salonu od I właściciela trzeba dać 10-15 tysięcy więcej (oczywiście często jest to bogatsza wersja).
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 16 Kwi 2018, 13:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Jakby nie było auto ma 7 lat i nie pamiętam już jakie auto kosztowało około 30 tys zł, a nawet powyżej 30 tys zł można jeszcze zauważyć ceny na rynku takowe Citroena, ale to raczej już handlarz.
Tak więc, nie masz powodu martwić się na zapas i pozostaje czekać aż odbierzesz auto Wink , a radość z takowego auta jest gwarantowana pomimo, że ma drobny mankamentów które i tak zostaną prawdopodobnie naprawione, a więc, nie masz czym naprawdę się martwić.
Powrót do góry
Tukidydes

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2018
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/5
Wysłany: Sob 21 Kwi 2018, 01:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Tak sobie dalej czytam o aucie czekając na maj - jak to jest ze zużyciem oleju w tym silniku 1.8? Bo czytam ze ludzie nawet litr na 1000km dolewaja! Jak oglądałem auto to bylo jakies 4.500 km po wymianie oleju i jego stan byl jakas 1/4 bagnetu. Czy można jakos sprawdzić zużycie oleju np. kompresja?
Powrót do góry
Tukidydes

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2018
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/5
Wysłany: Sob 21 Kwi 2018, 22:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Tukidydes napisał:
Tak sobie dalej czytam o aucie czekając na maj - jak to jest ze zużyciem oleju w tym silniku 1.8? Bo czytam ze ludzie nawet litr na 1000km dolewaja! Jak oglądałem auto to bylo jakies 4.500 km po wymianie oleju i jego stan byl jakas 1/4 bagnetu. Czy można jakos sprawdzić zużycie oleju np. kompresja?


Już problem rozwiązany. Nie wiedziałem, że między maximum a minimum na bagnecie jest 1 litr Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 21 Kwi 2018, 22:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Tukidydes

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2018
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/5
Wysłany: Nie 22 Kwi 2018, 22:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia (Boże ile jeszcze czasu do odbioru auta, czy ja i to forum to wytrzyma? Razz) - mianowicie przy badaniu auta na przeglądzie przedzakupowym wyszło, że ustawienie jednego koła (przedniego chyba prawego) jest złe, tzn. wychylenie jest o ok 20%. Pozostałe były ok.

Sprzedający mówił, że zbieżność była ustawiana po regeneracji magla (kilka miesięcy temu). Miał w dokumentach pojazdu wydruk potwierdzający prawidłowe ustawienie kół. Pytanie -czy jest się czym martwić? Czy wystarczy tylko zrobić przegląd czy też może to wychylenie zwiastować coś poważnego/kosztownego?
Powrót do góry
Tukidydes

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2018
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/5
Wysłany: Sro 25 Kwi 2018, 09:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Czy ktoś mógłby mi pomóc co do powyższej kwestii? Czy warto jeszcze raz przed odebraniem auta (okazuje się, że będzie to miało miejsce kilka dni wcześniej, 25 maja).

Co do klimatyzacji - właściciel mówił mi że zawinił skraplacz - miał podobno jakieś dwie dziury (wynikające z korozji). Zostało to naprawione na co właściciel ma mieć faktury. Wymieniono również filtry i uzupełniono czynnik chłodzący. Czy powinienem w tym zakresie szczególnie zwrócić na coś uwagę?
Powrót do góry
pawson123

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Citroen C5 X7, Tourer, 2,0l 16V, 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Kwi 2018, 17:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Wychylenie koła 20%? O jakie wychylenie chodzi? Jeśli sprawdzana była pełna geometria auta to powinny być podane wartości kątów pochylenia koła, wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy oraz zbieżność. Wartości podaje się w stopniach. W naszych cytrynach regulacja jest tylko zbieżności kół przednich i tylnych. Jeśli zbieżność jest poza tolerancją to prawdopodobnie masz wyrobione końcówki drążków kierowniczych. Jeśli poza tolerancją są pozostałe parametry geometrii auta to możesz mieć luzy w zawieszeniu.. Jeśli brak luzów i nie ma możliwości ustawienia geometrii to może być gruby problem. Auto mogło być uderzone..
Czyli warto wydać ok. 50zl na sprawdzenie zawieszenia i geometrii..

Pozdrawiam
Paweł
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 25 Kwi 2018, 20:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Cytat:
że ustawienie jednego koła (przedniego chyba prawego) jest złe, tzn. wychylenie jest o ok 20%. Pozostałe były ok.
Załóż nowy temat dotyczący zawieszenia w odpowiednim dziale, bo stoi jak byk punkt 12.

Cytat:
Pytanie -czy jest się czym martwić?
Tak czytając to trochę strach, bo nie wiadomo jeszcze co wyjdzie zaraz po kupnie, a więc warto przejrzeć całe auto i dziwna ta sprawa z tą klimatyzacją, ale nie mając możliwości obejrzenia takowego auta to nic nie wypowiem się na ten temat i lepiej weź za sobą dobrego mechanika.
Powrót do góry
Tukidydes

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2018
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/5
Wysłany: Sro 25 Kwi 2018, 21:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Czy ktoś mógłby polecić dobry zakład specjalizujący się w Citroenach względnie po prostu rzetelny w którym mógłbym zrobić przegląd ?
Ciekawe czy sprzedający mi nie będzie brykał, że przecież jeden przegląd już było i wyszło, że jest w porządku wszystko (poza tym nieszczęsnym jednym kołem niezbieżnym).
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 25 Kwi 2018, 22:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Cytat:
(poza tym nieszczęsnym jednym kołem niezbieżnym)
Skoro takie kwiatki wychodzą to nie lepiej odpuścić zakup, bo ja bym tak zrobił i to jest powód do zwrotu zadatku, bo jakoś wcześniej nic nie wspominano, a widzę, że im głębiej się dowiadujesz tym coraz gorzej wygląda i daruj już sobie takowe auto.
Poszukaj lepiej w lepszym stanie, a na pewno znajdziesz, bo są osoby które naprawdę dbają o auto.
Powrót do góry
Tukidydes

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2018
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/5
Wysłany: Sro 25 Kwi 2018, 23:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Nie nie, to wyszło w trakcie przeglądu przedzakupowego. Luzów nie było, wahacze ok, amortyzatory równo zużyte, tylko ten kąt nachylenia jednego koła (prawy przód) był o 20% wychylony. Mechanik mówił że to wg niego to może wynikać z jakiegoś podjechania pod krawężnik duży albo być innym skutkiem eksploatacji. Na osobności po oglądaniu i weryfikacji stanu auta mówił mi (mechanik - przy czym to ja wybrałem zakład a nie sprzedający), że on osobiście by samochód kupił bo jest w bardzo dobrym stanie, a ten wychył będzie można skorygować zwykłym ustawianiem zbieżności. Ale znowu to był młody człowiek i się zastanawiam na ile to jest wiarygodne. Dlatego będę chciał jeszcze jeden przegląd zrobić - najlepiej u jakiegoś zaufanego człowieka z terenów Trójmiasta.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 26 Kwi 2018, 10:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Cytat:
tylko ten kąt nachylenia jednego koła (prawy przód) był o 20% wychylony. Mechanik mówił że to wg niego to może wynikać z jakiegoś podjechania pod krawężnik duży albo być innym skutkiem eksploatacji.
Regulacja nachylenia kąta nie podlega regulacji. Natomiast, między prawym kołem a lewym pochylenie jest różnica o 24% i tyle powinno być, chyba, że nie ustawione dostatecznie zbieżność i jeżeli nie da się ustawić prawidłowo to jest podejrzenie, że auto miało delikatną stłuczkę, ale to podejrzenie.

Cytat:
Dlatego będę chciał jeszcze jeden przegląd zrobić
Bardzo słusznie i najlepiej zrób wydruk całe zawieszenie łącznie z tylnym zawieszeniem i wstaw na forum lecz będziesz musiał już osobno temat założyć.

Ps.
Dobry mechanik powinien obejrzeć również pod kontem karoserii, czy nie były w jakimś stopniu wymiany elementu blacharski bądź choćby sprawdzenie naruszenie zderzaka poprzez demontaż i po śrubie powinien rozpoznać, czy nie były odkręcane.
Nie kieruj się tym, że grubość lakieru jest taka sama, bo nie trudno na dzień dzisiejszych wstawić lub zamówić z tego samego koloru bądź zamienny części elementu choćby takie jak wymiany zderzaka, a nawet samego błotnika przedniego.
Powrót do góry
Tukidydes

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2018
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/5
Wysłany: Czw 26 Kwi 2018, 16:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Stłuczka była - pisałem o tym wcześniej. Sprzedający poinformował mnie, że w grudniu albo styczniu tego roku miał małą stłuczkę której skutkiem było pękniecie (mało widoczne) części przedniego zderzaka oraz plastikowej nakładki z przedniej strony silnika (jest widoczne pęknięcie). Poza tym z autem się nic miało nie dziać.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 26 Kwi 2018, 17:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


W takim razie zaczekamy aż już będziesz miał auto u siebie, ale mimo wszystko odradzam kupna takowego auta, bo wstanie idealnym raczej nie jest skoro są widoczne skutki po stłuczce.
Cytat:
Poza tym z autem się nic miało nie dziać.
Najpierw stłuczka, a teraz problem z opisu zawieszenia i pytanie zostaje co jeszcze wyjdzie po kupnie auta?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie

CitroenC4 Grand Picasso

53 300

2016r.

115 665 km

podkarpackie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie

CitroenC4 Picasso

13 000

2007r.

227 000 km

lubelskie

CitroenC4 Picasso

16 900

2007r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System