Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tukidydes

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2018
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/5
Wysłany: Sob 14 Kwi 2018, 20:11
Temat postu:

Porady przed-po zakupowe


Witajcie,

W dniu dzisiejszym zawarłem umowę kupna Citroena C5 (przedwstępną - ostateczna zostanie zawarta z końcem maja, właściciele cytryny czekają na nowe auto z salonu i nie chcą się za szybko pozbywać obecnego).
Auto jest wyposażone w silnik 1.8 benzynowy, rok produkcji to 2010, wyposażenie Attraction (klima automatyczna, pełna elektryka szyb i to w zasadzie tyle z udogodnień). Przebieg 66.000 (!).
Pojazd jest od pierwszego właściciela, z polskiego salonu (pełna historia serwisowa z salonu Citroena z naszego miasta, wpisy w historii pojazdu z portalu CEPIK potwierdzają przebieg).
Auto ma drobne mankamenty lakieru (rysy, na progu wejścia kierowcy jest trochę wytarty lakier, wydawało mi się że na masce przy znaczku producenta widziałem drobną korozję), poza tym rozszczelniona jest klimatyzacja (właściciel zadeklarował, że na własny koszt naprawi do czasu zawarcia ostatecznej umowy sprzedaży). Zaskoczyło mnie to, że w pojeździe była w zeszłym roku w sierpniu regenerowana maglownica (dostałem do wglądy fakturę potwierdzającą proces regeneracji - łącznie kosztowało to ok . 1000 zł.). Przegląd przed-zakupowy auto przeszło bez problemu. Jazda też nie ujawniła żadnych wad, jadąca z tyłu żona skarżyła się momentami na dziwne buczenie które momentami dochodziło jakby spod auta. Oględziny na podnośniku jednak nie ujawniły przyczyny tego buczenia. Ustaliliśmy cenę za auto - 28.000 zł.

Podpisaliśmy umowę, wróciłem do domu i zacząłem się zastanawiać, czy nie podjąłem błędnej decyzji. Co prawda auto ma pewne pochodzenie, udokumentowaną historię serwisową, niski przebieg, nieskomplikowany (choć paliwożerny - tutaj poradzę sobie instalując lpg) silnik i co istotne - zbywca (60 letni pan) wydawał się człowiekiem nad wyraz uczciwym (pomagałem w wyborze kilku aut w naszej rodzinie i na tej podstawie mam pewnego "czuja" do handlarzy złomem). Ale to jednak CITROEN (nigdy w życiu bym nie powiedział, że kupię auto tego prodeucenta które kojarzy mi się, ze wszystkim - tylko nie z jakością. Auto nam się i wizualnie i wewnątrz bardzo podoba, wciąż jednak jest to uczucie wskakiwania na głęboką (być może) nieznaną (to na pewno) wodę.

Chciałbym poprosić o radę, co w pierwszej kolejności wymienić w aucie po ostatecznym zakupie? Czy przejmować się tą regenerowaną maglownicą czy tym dziwnym momentalnym "buczeniem" słyszalnym na tylnej kanapie z podwozia? Czy w końcu potencjalne usterki i koszt ich usunięcia "wpędzą mnie do grobu" ? No i jak jest ze spalaniem - w internecie znalazłem opinie że średnio 8,5-9 litrów. Czy realnym jest spalanie LPG na poziomie ok. 10 litrów (jeżdżę spokojnie i raczej 70% trasa, 30% miasto). W końcu - jaką instalację gazową polecacie do auta?

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszelkie rady
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sob 14 Kwi 2018, 20:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


"kojarzy mi się ze wszystkim tylko nie z jakościa" - to po jaki ...uj kupowałeś to auto... kup sobie niemiecką jakość VW/władca pierścieni a nie [cenzura] takich bzdetów....
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu
Tukidydes

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2018
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/5
Wysłany: Sob 14 Kwi 2018, 20:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Akurat nie VW - u nas w rodzinie masowo japończyki (Toyota) albo koreańczyki (Hyundai). Napisałem, że mi się nie kojarzy - mam jednak już na tyle duże doświadczenie, że wiem o tym, że stereotypami myślą tylko ludzie ograniczeni, a auta dzielą się na dobre i złe, nie koniecznie po producencie. I dlatego zdecydowałem się kupić to auto. Nie miałem nic złego na myśli - przepraszam jeżeli nadepnąłem na czyjś odcisk Smile
Powrót do góry
djbuzer

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1059
Skąd jesteś (miejscowość / region): SJZ
Posiadane auto: Citroen C5 X7 sedan 2.0 HDI (RDR) 2009
Piwa: 112/11
Wysłany: Sob 14 Kwi 2018, 20:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Dzień dobry.
Odnośnie maglownicy to wszystkie cytrony do 2011 miały fabryczną wadę tego elementu w postaci wycieków maglownicy - ja swoją regenerowałem w zeszłym roku - koszt regeneracji ok 450 zł (robocizna własna). Koledzy radzą aby poszukać maglownicy w miarę jak najnowszej bo podobno regeneracja nie pomaga na długo - zobaczymy na szczęście nadal wszystko ok. Co do reszty to raczej nie będzie tam nic do wymiany przy tym przebiegu...
Powrót do góry
gadu-gadu
Tukidydes

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2018
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/5
Wysłany: Sob 14 Kwi 2018, 21:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


A jaki jest orientacyjny koszt wymiany maglownicy?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 14 Kwi 2018, 21:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 14 Kwi 2018, 21:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Auto ośmioletni i przebieg auta 66 tys i do tego była naprawa maglownia, hmm, możliwe co nie twierdzę, że nie realne, ale podejrzane. Do tego jeszcze rozszczelniona klimatyzacja po 66 tys przebiegu Shocked , coś mi się nie chce wierzyć i choć podejrzewam tutaj, że auto raczej musiało chyba dzwona mieć skoro rozszczelniona klimatyzacja przy 66 tys.


Cytat:
A jaki jest orientacyjny koszt wymiany maglownicy?
Pytasz?, przecież masz kwotę na fakturze.

Cytat:
zbywca (60 letni pan) wydawał się człowiekiem nad wyraz uczciwym (pomagałem w wyborze kilku aut w naszej rodzinie i na tej podstawie mam pewnego "czuja" do handlarzy złomem).
Wiesz, trochę obrażasz handlarzy, bo zbywca, na którym Twój Pan 60 letni sprzedał Citroena C5 też jest nie lepszy, bo sprzedając takowe Tobie auto jak wyżej mija się naprawdę trochę z celem.
Powrót do góry
Tukidydes

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2018
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/5
Wysłany: Sob 14 Kwi 2018, 21:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Nie zrozumiałem do końca tej wypowiedzi. Pisałem, ze maglownica była regenerowana a nie wymieniana.

Dzwona nie było bo lakier wszędzie ma takie same odczyty, mechanik oglądający auto też potwierdził, że w jego ocenie nie ma tutaj mowy o dzwonie. Była stłuczka w styczniu tego roku, ale oględziny auta potwierdzają to co mówi sprzedawca (że to była faktycznie niewielka stłuczka, nie ma po niej w zasadzie nawet większych śladów poza uszkodzeniem plastikowej pokrywy na przodu silnika - być może wówczas doszło do naruszenia przewodu od klimatyzacji?).

Też mnie ta maglownica zdziwiła, ale z drugiej strony skoro to wada fabryczna powszechna w tym modelu to może istotnie człowiek mówi prawdę. Mógłby z resztą o temacie w ogóle nie wspominać i pochować kwity - nie byłoby raczej jak ustalić że doszło do regeneracji.

Chyba, że jednak faktycznie historia serwisowa + historia z pojazdu z CEPIK to mimo wszystko za mało żeby potwierdzić przebieg. Sam nie wiem.

Zastanowiło mnie jeszcze to, ze silnik podczas oględzin u mechanika sie mocno nagrzać - .a tyle ze włączyła sie dmuchawa. Temperatura była jakies 15-20 stopni, silnik chodził moze 20 minut. Czy to dziwne?

A co do handlarzy - nie twierdzę, że wszystkie osoby trudniące się sprzedażą używanych aut to handlarze złomem, ale jednak jest w tej grupie zawodowej znaczący odsetek takich właśnie osobników.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Nie 15 Kwi 2018, 07:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


w obecnych czasach, przy podaży tylu aut podpisywać umowy przedwstępne na zakup starego auta ......normalnie w głowie się nie mieści....... Shocked auta obecnie "sprzedają sie " przez kilka miesiecy no chyba że jest jakaś "atrakcyjna" cena ( co nie zawsze przenosi się na jakość sprzedawanego pojazdu) Very Happy a tu zobowiązanie do zakupu a on będzie jezdził bo czeka na na nowe auto Very Happy .....absurd.....
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu
Tukidydes

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2018
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/5
Wysłany: Nie 15 Kwi 2018, 08:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Mogło nie być umowy - sprzedający nie naciskał na jej podpisanie. To mi zalezalo, ponieważ auta z taka historia i za taka cenę tej klasy mozna szukać ze świecą. Potwierdzeniem jest choćby to, ze w trakcie naszej rozmowy z sprzedającym dzień po tym jak wywiesil ogłoszenie odebrał jakieś 5 telefonów (a był to ranek) osób zainteresowanych. Aut jest duzo - to prawda- ale niewiele jest wartych zainteresowania. Ja sam szukałem samochodu blisko pół roku. A sprzedający tak jak piszesz - myslal ze sprzedaż auta zajmie mu jakiś miesiąc - dwa i był mega zaskoczony odzewem.

A tak wracając do rzeczy - czy moje obawy sa uzasadnione? Auto mi sie bardzo podoba - czy w Waszych ocenach mam sie czym martwic czy to jednak w gruncie rzeczy dobry wehikuł?
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Nie 15 Kwi 2018, 08:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


napaliłeś się a teraz masz wątpliwości....wątpliwości trzeba mieć przed zakupem ....
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu
Tukidydes

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2018
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/5
Wysłany: Nie 15 Kwi 2018, 09:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Kupując używane auto zawsze sa wątpliwości. Jak bym sie napalal kupując auto to nie szukalbym egzemplarza pół roku. Czy mogę liczyć na choć trochę merytoryczne ustosunkowanie sie do moich postów a nie wycieczki osobiste, dywagacje o celowości zawierania umów przedstawionych itd.?
Powrót do góry
koszalin11

Dyskutant



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Citroen Jumpy Atlante 2,0 HDI
Piwa: 5/1
Wysłany: Nie 15 Kwi 2018, 11:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Kolego Tukidydes nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi? Kupiłeś auto i chcesz byśmy wyrazili swoja opinię nie widząc auta i nim nie jeżdżąc. Nie ma auta na świecie, które by w trakcie eksploatacji się nie psuło. Ciesz się jazdą a nie się zastanawiasz czy dokonałeś dobrego wyboru. A co do buczenia z tyłu to może siada łożysko lub hałasuje opona zimowa jeżeli jest taka założona.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Nie 15 Kwi 2018, 11:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Tukidydes napisał:
Kupując używane auto zawsze sa wątpliwości. Jak bym sie napalal kupując auto to nie szukalbym egzemplarza pół roku. Czy mogę liczyć na choć trochę merytoryczne ustosunkowanie sie do moich postów a nie wycieczki osobiste, dywagacje o celowości zawierania umów przedstawionych itd.?

nikt nie robi wycieczek....ciągle śmieszne dla mnie jest "rezerwacja" auta i to umową.....bez jaj....
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu
piotrek70Lu

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 16V + LPG 2005
Piwa: 8/4
Wysłany: Nie 15 Kwi 2018, 11:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Nie martw się na zapas.
Kup, pojeździj i jeżeli Ci będzie pasował to zagazuj. Kluczowe przy instalacji lpg jest dobry warsztat, który ci dobierze podzespoły i je dobrze wystroi. Wejdź na forum lpg i tam znajdziesz polecane warsztaty z Twojej okolicy.
A o jakość citroena się nie martw, jak zadbasz o niego to się odwdzięczy Wink
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 15 Kwi 2018, 11:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Porady przed-po zakupowe


Kolego Tukidydes, nie denerwuj się. Koledzy napisali to to co myślą na ten temat,tak? Kto w tych czasach podpisuje umowy przedwstępne?. Samochodów jest ogrom. Moje zdanie? Sprzedawca Cię zbałamucił i zabezpieczył się ,że jak tylko kupi sobie nowe auto ,to ma zapewnionego klienta i z miejsca je sprzeda,bez wystawiania ogłoszeń,bez problemu,szukania kupca itp. Ja też pół roku szukałam auta,albo i lepiej. Wiesz co mniej więcej w tym aucie jest do zrobienia. Zastanów się czy będziesz to robił sam czy dasz do mechanika. Sprawdź chociażby na :alledrogo"po ile są dane części i ile do tego jeszcze będziesz musiał dołożyć.
Jeżeli klimatyzacja jest rozszczelniona to musisz wiedzieć w którym miejscu i co będzie potrzebne i ile będzie kosztowało.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenC5

23 990

2011r.

254 754 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

46 900

2015r.

163 000 km

łódzkie

CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie

CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC3

9 990

2005r.

153 580 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System