Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Bicie kierownicy na nierównościach + dziwny dzwięk pod maską



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek9011

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C4, 1,6 HDi 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Kwi 2018, 13:48
Temat postu:

Bicie kierownicy na nierównościach + dziwny dzwięk pod maską


Witam, podczas jazdy na nierównościach kierownica w mojej c4 zaczyna żyć własnym życiem, każda nawet najmniejsza nierówność jest odczuwalna na kierownicy - powoduje jej obrót o około 3-5cm, kierownice trzeba mocno trzymać żeby nie wyrwało jej z rąk, z podejrzeniem uszkodzenia maglownicy pojechałem do firmy zajmującej się regeneracją i diagnozą układów kierowniczych, maglownica i wszystkie elementy ok, a po diagnozie i przejechaniu się mechanik stwierdził że :"francuzy tak mają" szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć, że auto tak wyszło z fabryki ale że to mój pierwszy "Francuz" to nie chciałem się kłócić. W aucie wymienione były amortyzatory przednie, drążki kierownicze i końcówki, wyważenie kół ok, ciśnienie kół w normie w zawieszeniu nie ma żadnych luzów, zbieżność też w porządku. Auto C4 2006 coupe, 1.6 Hdi Czy ktoś z was miał podobny problem lub wie jak go rozwiązać?


Druga sprawą jest dziwny dźwięk po maska jakby "furkotanie" i mocne wibracje kierownicy ale tylko w przedziale od 110 do 120 km/h poniżej i powyżej tej prędkości nic nie słychać i kierownica nie drży

Z góry dzięki za pomoc
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 03 Kwi 2018, 19:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Bicie kierownicy na nierównościach + dziwny dzwięk pod maską


Witaj na forum.
Cytat:
wymienione były amortyzatory przednie, drążki kierownicze i końcówki,
A zbieżność były ustawiane, że aż kierownice trzeba mocno trzymać żeby nie wyrwało jej z rąk i mocne wibracje kierownicy .
Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Wto 03 Kwi 2018, 21:54
Temat postu:

Re: Bicie kierownicy na nierównościach + dziwny dzwięk pod maską


Marek9011 napisał:
..., zbieżność też w porządku.

Aż takiego przypadku nie miałem z trzęsiawką na kierownicy ale radzę jeszcze raz sprawdzić i być przy tym obecny.
Mój syn oddał u dojczlandów koła do wyważenia, przejechał ponad 1000 km, uskarżał się na problemy z układem kierowniczym powyżej 100/120 km/godz.
Podjechaliśmy do rzetelnych mechaników i co się okazało - tylko jedno koło było prawidłowo wyważone.
Powrót do góry
Marek9011

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C4, 1,6 HDi 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Kwi 2018, 23:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Bicie kierownicy na nierównościach + dziwny dzwięk pod maską


Dziękuję za ciepłe przyjęcie i pomoc. Bylem obecny i przy wyważaniu i przy zbieżności, jakoś z przyzwyczajenia patrze mechanikom na ręce bo przynajmniej niczego nie wmowią a i przy okazji mozna sie czegos nauczyć. Zbieżność robiona na hunterze więc raczej musi byc ok, wyważenie profilaktycznie sprawdzę w innym warsztacie. Najbardziej zastanawia mnie to, że bicie kierownicy jest niezależne od prędkości - na dziurawych osiedlowych drogach kierownica bije nawet przy 5km/h więc ani jedno ani drugie nie powinno miec wplywu. A z racji ze przekladnia sprawdzona braknie mi pomyslow co moze być nie tak.
W sprawie wibracji i furkotu pod maska, nie mam nawet pomysłu, szczególnie że problem występuje tylko w bardzo ograniczonym zakresie prędkości.
Powrót do góry
lechu1777

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 184
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa, Kraków
Posiadane auto: C4 Coupe VTS 2.0 16V RFJ 2005
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 08 Maj 2018, 21:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Bicie kierownicy na nierównościach + dziwny dzwięk pod maską


W 1 poście pisałeś, że wibruje tylko przy 110-120km/h, a teraz piszesz, że niezależnie od prędkości? Czy chodzi Ci o to, że przy 5km/h za bardzo ściąga kierownicę na nierównościach? Ogólnie bym strzelał w to o czym pisano, czyli wyważenie opon to raz, krzywa felga to dwa, w ogóle słabej jakości opony, które mają bicie jak wpadną w drgania rezonansowe i to będzie się objawiać tak, że tylko przy danych prędkościach bije mocniej na kierownicy. Jakie masz kapcie? Nie wiem czym jeździłeś, ale C4 to auto, które ma bardzo twarde zawieszenie i w ogóle dość głośne i może to dla Ciebie dziwne? Ja to lubiłem do pewnego czasu, bo jeździ się dobrze, czuć drogę, czuć przyczepność, ale jak zacząłem robić ostatnio często po 1000km tygodniowo to troche mi się odechciewa tego zawieszenia...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 08 Maj 2018, 21:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie

15) opony »

CitroenC3

37 000

2019r.

57 300 km

wielkopolskie

CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

17 900

2007r.

271 000 km

śląskie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System