Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Wymiana klap mieszalnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pa3

Debiutant



Dołączył: 18 Gru 2017
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen MK II 2.0 16V Kombi
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 31 Mar 2018, 23:35
Temat postu:

Wymiana klap mieszalnika


Witam,jestem posiadaczem C5 od trzech miesięcy Auto było zaniedbane wewnątrz więc postanowiłem wyjąć tapicerkę i wyprać,ze względu na zimę w pomieszczeniu Doszedł temat połamanych klap w mieszalniku Ogólnie nie znalazłem szczegółowe instrukcji zdjęcia deski rozdzielczej i czytając posty Citroena i Peugeot udało Mi się zdemontować w dwa popołudnia Wyglądało to nieciekawie z opisów podobnie jak cena Aso 2tyś pln za naprawę i powiedzieli,że nawet fotele trzeba demontować,tylko pytanie w jakim celu,może jeszcze koła odkręcić i spuścić olej Ogólnie to moja pierwsza deska rozdzielcza i kto ma podstawy w majsterkowaniu nic strasznego Teraz chciałbym zapytać jak ustawić nowe klapki,tzn w jakiej pozycji podczas montażu,po wyłączeniu auta zostają,zamknięte? Jeszcze nie rozbierałem mieszalnika,uważać na cięgna,czy idzie gładko wymiana? ps. jedynie taśma poduszki kierowcy Mi się rozwinęła i będę Kolegę mechanika prosił o pomoc jak nawinąć
Powrót do góry
Johnympl

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Hull UK
Posiadane auto: C5 V6 exclusive 2004 estate
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 08 Cze 2018, 22:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana klap mieszalnika


pozycje klap latwo zauwazysz bo poryszaja sie w takich szynach jakby (na wcisk).

moje objawy pasazer zimno kierowca za cieplo - (anglik).
dzisiaj uporalem sie z tym ale poszedlem na skroty, wycialem pilka modelarska otwor dookola klapy wraz z otworem ja mocujacym, o ile od strony pasazera to pestka bo tylko schowek demontujesz o tyle po stronie kierwocy byla MASAKRA.
poduszka pod kierownica a nad nogami jest montowANA NA DWIE nakretki 10mm a potem ostroznie trzeba rozpiac wtyczke,(aku off -wazne!).

, jako ze auto nie mlode postanowilem naciac deske pod ramka osprzetu (radio, klima i popielniczka), potem wzdluz w kieuinku do licznikow pod listwa ozdobna i na dole za poduszka powietrzna nad nogami.

poduszka jest montowANA NA DWIE nakretki 10mm a potem ostroznie trzeba rozpiac wtyczke,(aku off -wazne!).

mororegulatory sa na dwie srubki 5.5mm, wycinasz otwor pozostawiajac punkty motoregulatorow wraz z boxem nagrzewnicy - one wyznacza potem os klapek.

same klapki jako ze pekaja skleilem i wzmocjilem pretami metalowymi na klej z pistoletu i dratwe. (ebay te klapki oferuje najtaniej po 60 funtow a alldrogo za 225zl.) jako ze nie mam ochoty podwajac wartosci pojazdu naprawilem. samefgo boxa nagrzewnicy tez skleilem na klej z pistoletu.

sprawdzilem dziala, ale robota faktycznie zabrala mi na obie strony 6-7 godzin. sasiad nauczyl sie klac po polsku
_________________
Oj żeby nie cewki...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenBerlingo

30 700

2014r.

248 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenDS4

34 900

2013r.

186 297 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Picasso

46 900

2016r.

102 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

26 000

2012r.

184 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System