Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Dlaczego woda jest w misce olejowej?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nexus Polaris

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDI
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 18 Mar 2018, 23:22
Temat postu:

Dlaczego woda jest w misce olejowej?


Koledzy
Mam C5 2.0 HDI z 2003r 109 KM no i przyszedł czas na wymianę uszczelki pod głowicą gdyż wjechałem w potężną kałuże i poszła mi uszczelka pod głowica objawiało się to tym iż "gubiłem płyn chłodniczy"
Nadmieniam że stan oleju był w normie a wręcz zaczęło go ubywać bo zaczął z wydechu niebieski dym lecieć.
Auto zawiozłem do mechanika faktycznie przyczyną tego wszystkiego była uszczelka pod głowicą.
Oczywiście głowica była planowana 0,17 mm nowe uszczelniacze założone itp...
Mechanik wymienił mi uszczelkę złożył silnik nalewa wody do układu chłodzenia i tu zonk!!!!
To co nalewa do zbiorniczka wyrównawczego to MOMENTALNIE wlatuje ...do miski olejowej.
Gość do mnie dzwoni i mówi że mogę mieć kadłub silnika pęknięty.
Ale jak to???
Dojechałem do warsztatu 15 km a ze zimę mamy wiec wodę spuściłem w najniższym miejscu pod chłodnicą,
uwierzcie wody było na prawdę dużo spuszczone, wiec raczej nie ma mowy o pęknięciu bloku.
Wodę spuściłem dlatego bo auto za tydzień dopiero miało być robione i stało na dworze.
A może to źle dobrana uszczelka pod głowice ????
Macie jakieś pomysły??
Bedę wdzięczny za podpowiedzi
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2835
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 253/2
Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 02:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Dlaczego woda jest w misce olejowej?


Jeśli zassało wodę do silnika to mogły być większe uszkodzenia jak tylko uszczelka pod głowicą.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 10:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Dlaczego woda jest w misce olejowej?


np. skrzywiony korbowód...... i tak jak mechanik powiedział pękniety blok....
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1916
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 13:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Dlaczego woda jest w misce olejowej?


Napisał jacekczewa:
Cytat:
np. skrzywiony korbowód...
Od wjechania w kałuże np. może się skrzywić korbowód. Spoko Laughing

Cytat:
na wymianę uszczelki pod głowicą gdyż wjechałem w potężną kałuże i poszła mi uszczelka pod głowica
A co ma do tego kałuża z uszczelką pod głowicą, hmm.

Cytat:
a ze zimę mamy wiec wodę spuściłem w najniższym miejscu pod chłodnicą,
uwierzcie wody było na prawdę dużo spuszczone,
Skoro była zalewana woda, to pytanie pozostaje: Kto wlewa na zimę wodę!!!, bo większość silników nie da się wszystkiego z puścić, szczególnie z bloku silnika.

Cytat:
wiec raczej nie ma mowy o pęknięciu bloku.
Przy wlewaniu wody w zimie jest prawdopodobne, że blok silnika został pęknięty, bo na innej wytłumaczenie nie ma takiej możliwości, no chyba, że blok został uszkodzony jakimś elementem co tutaj również trudno uwierzyć.

Cytat:
Macie jakieś pomysły??
Tak, szukać drugiego silnika szczególnie blok, a najlepiej cały silnik co koszty wyniosą mniejsze.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 13:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Dlaczego woda jest w misce olejowej?


widzisz Mostek mało widziałeś...obawiam sie że jedynym widokiem dla ciebie jest gdy mechanik pozwolił ci wejść pod auto na stacji diagnostycznej....jestes teoretykiiem który czyta o autach w necie i tyle twojej wiedzy bo o praktyce to możesz pomarzyć....

widziałem skrzywiony korbowód po zassaniu wody do silnika....

a ty glupio smiejesz się z tego ...smiej się dalej
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 13:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1916
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 13:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Dlaczego woda jest w misce olejowej?


Cytat:
widziałem skrzywiony korbowód
Też widziałem, ale najczęściej przez układ wtryskowy i zazwyczaj większy silnika.

Cytat:
widzisz Mostek mało widziałeś...obawiam sie że jedynym widokiem dla ciebie jest gdy mechanik pozwolił ci wejść pod auto na stacji diagnostycznej.
Skoro tak piszesz, to prędzej obawiałbym się Tobie auto dać do naprawy i nie bez powodu. A po drugie, nie mechanik mi pozwolił tylko sam wchodzę i kiedy chcę wchodzę co u mnie byłbyś już zwolniony:lol: Laughing i nie bez powodu , a Ty niestety musisz się dostosować do szefa i tym tylko się różnimy. Twisted Evil

Cytat:
smiejesz się z tego ...smiej się dalej
Bo jest z czego. Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry
Nexus Polaris

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDI
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 15:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Dlaczego woda jest w misce olejowej?


Panowie Dla czego od czasu kiedy wjechałem w wodę z prostej przyczyny bo od tego momentu zaczęły się problemy z ubytkiem wody w układzie chłodzenia to po pierwsze...
Po drugie autem w zimie nie jeździłem wiec w układzie chłodzenia nie było przez zimę wody , nalałem ją wówczas jak pojechałem autem o własnych siłach ,nalałem ok 5 litrów wody i po przyjechaniu do warsztatu spuściłem ją więc nie ma mowy o tym by woda została w silniku.
po trzecie wcześniej zanim dałem auto do naprawy woda NIE przedostawała się do układu smarowania
po czwarte problem z woda powstał gdy wymieniono uszczelkę pod głowica złożono silnik i na zimnym nie uruchomionym silniku wlewano wodę która to przelatywała w tempie exkpresu do miski olejowej
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 16:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Dlaczego woda jest w misce olejowej?


Mostek123 napisał:
Cytat:
widziałem skrzywiony korbowód
Też widziałem, ale najczęściej przez układ wtryskowy i zazwyczaj większy silnika.

Cytat:
widzisz Mostek mało widziałeś...obawiam sie że jedynym widokiem dla ciebie jest gdy mechanik pozwolił ci wejść pod auto na stacji diagnostycznej.
Skoro tak piszesz, to prędzej obawiałbym się Tobie auto dać do naprawy i nie bez powodu. A po drugie, nie mechanik mi pozwolił tylko sam wchodzę i kiedy chcę wchodzę co u mnie byłbyś już zwolniony:lol: Laughing i nie bez powodu , a Ty niestety musisz się dostosować do szefa i tym tylko się różnimy. Twisted Evil

Cytat:
smiejesz się z tego ...smiej się dalej
Bo jest z czego. Twisted Evil Twisted Evil


zażywasz jakieś leki ??? może już pora zacząć ?
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 16:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Dlaczego woda jest w misce olejowej?


Skrzywienie korbowodu lub uszkodzenie wału to częsta usterka po zassaniu wody do silnika. Woda nie ulega sprężeniu i tłok wali w nią jak w kamień. Z reguły każde zassanie wody kończy się kapitalką silnika, bo zwykle dochodzi do jakiegoś poważnego uszkodzenia. Często taniej wychodzi wymiana silnika, jeśli silnik jest popularny.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1916
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 17:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Dlaczego woda jest w misce olejowej?


Kolego Jacekczewa skup się lepiej na problemie autora i nie zapomnij przeczytać opis autora, bo widzę że piszesz na chybił i pytam od kiedy wjeżdżając w kałuże uszkadza się korbowód, co musiałby najpierw zatopić w połowie silnika a nawet więcej i sam bierz leki, bo to jak najbardziej tutaj Tobie wskazane.

Cytat:
Panowie Dla czego od czasu kiedy wjechałem w wodę z prostej przyczyny bo od tego momentu zaczęły się problemy z ubytkiem wody w układzie chłodzenia to po pierwsze...
To w jechałeś prosto do wody (gdzie do stawu czy jak) czy w kałuże i widocznie coś musiało się uszkodzić, lecz z Twojego opisu ciężko coś wywnioskować, bo się całkowicie kupy nie trzyma.

Cytat:
po czwarte problem z woda powstał gdy wymieniono uszczelkę pod głowica złożono silnik i na zimnym nie uruchomionym silniku wlewano wodę która to przelatywała w tempie exkpresu do miski olejowej
Może pomyliłeś z jakimś przewodem od układu chłodzenia albo dali Ci uszkodzoną głowicę. (Czort wie jak tak było składane ).
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 18:34
Temat postu:

Re: Dlaczego woda jest w misce olejowej?


Nexus Polaris napisał:
Koledzy
....
Dojechałem do warsztatu 15 km a ze zimę mamy wiec wodę spuściłem w najniższym miejscu pod chłodnicą,
uwierzcie wody było na prawdę dużo spuszczone, wiec raczej nie ma mowy o pęknięciu bloku.
Wodę spuściłem dlatego bo auto za tydzień dopiero miało być robione i stało na dworze.
A może to źle dobrana uszczelka pod głowice ????
Macie jakieś pomysły??
Bedę wdzięczny za podpowiedzi

Niestety, w tym silniku jest ok. 10L płynu i jeśli spuszcza się przy chłodnicy to z połowa zostaje w bloku. Jeśli jeździłeś na wodzie to pewnie w te mrozy rozerwało blok. Trzeba było po spuszczeniu dolać trochę koncentratu i włączyć na chwile silnik aby się wymieszało. W zimie nie jeździ się na wodzie bo z tych silników ciężko jest spuścić cały płyn, to nie duży fiat gdzie w bloku był korek spustowy.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Nexus Polaris

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDI
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 18:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Dlaczego woda jest w misce olejowej?


więc panowie...
Wjechałem w kałuże w dniu kiedy zrobiła się powódź w szczecinie i uwierzcie mi że kałuża ciągnęła się na długość ok 50 m i głębokość prawie po próg auta ()kto ze szczecina to czyta to wie jak to jest pod estakadą), oczywiście przed przejechaniem przez wodę auto podniosłem na zawieszeniu na maxa do góry i na prawdę wolno przerzedzałem przez wodę. przejechałem przez kałuże i auto stanęło. Nie mogłem odpalić bo rozrusznik nie miał mocy zakręcić kołem zamachowym. Podejrzewam że zassał wodę i ona znalazła się w w komorze spalania. A dlaczego tak wnioskuję bo jak dojechałem do domu rozebrałem filtr powietrza i dolot wszystko czyściłem wszędzie pełno wody było a filtr powietrza do wymiany od razu. Całe te zajście miało miejsce w sierpniu po tym zdarzeniu przejechałem około 2 tyś km stan oleju był w normie natomiast wody ubywało około 1 litra na ok 110 km. Auto u mechanika znalazło się dwa tygodnie temu. po tym zdarzeniu nigdy nie dopuściłem do tego by zabrakło mi wody w układzie chłodzenia a brak wody uzupełniałem na zimnym silniku, wiec nie było szoku termicznego.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1916
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 19:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Dlaczego woda jest w misce olejowej?


Dobre sobie, to nie mogłeś tak od razu napisać Confused
Ale jest coś nadal nie zrozumiane:
Cytat:
Wjechałem w kałuże w dniu kiedy zrobiła się powódź w szczecinie i uwierzcie mi że kałuża ciągnęła się na długość ok 50 m i głębokość prawie po próg auta
Przejeżdżając przez kałuże na wysokości progi auta, a wysokość obudowy filtra powietrza jest na wysokości powyżej przedniej podłużnic w tym, cały dolot powietrza jest na wysokości przedniej górnej chłodnicy, co aby woda musiała się dostać dużej ilości, bo jak napisałeś:rozebrałem filtr powietrza i dolot wszystko czyściłem wszędzie pełno wody było a filtr powietrza to musiałeś nie źle przejechać aby tyle wody się nazbierało a woda była prawie tylko na wysokości progów. Możliwe, co nie twierdzę inaczej, ale... . Jakby miałby woda rzeczywiście się dostać do komory i tak jak koledzy piszą (trochę podejrzane wygląda ta cała sprawa) wygięło się korbowód lub wał korbowy, co przy dostaniu się wody jest to realne z tym że sprzeczne z wersją, bo przy wygięciu wspomniane rzeczy silnik nie równo by pracował oraz byłby za to głośniejsza praca silnika, co takowej usterki nie zgłosiłeś.
Pomijając fakty, co było powodem wymiany uszczelki i czy sprawdzono chociaż szczelność głowicy oraz najważniejsze rzeczy to, czy było planowanie głowicy. Bo nawet niechaj będzie wygięty wał korbowy, czy nawet korbowód i raczej prędzej puści wał korbowy niż korbowód to nie powoduje tutaj jak napisałeś:na zimnym nie uruchomionym silniku wlewano wodę która to przelatywała w tempie exkpresu do miski olejowej.
Ta więc, według mnie i najprawdopodobniej (nie wiem) źle zostało ocenione usterki oraz zostało niedokładnie wszelkie naprawy, co tutaj musi doświadczony mechanik przejrzeć cały silnik i nie jakiś tam pseudo mechanik.
Powrót do góry
Nexus Polaris

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDI
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 21:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Dlaczego woda jest w misce olejowej?


Panowie, bardzo serdecznie Wam dziękuje za wszelkie pomysły i rady. Dowiedziałem się wiele ciekawych Waszych opinii, na razie mój mechanik skupia się czy aby dobrą uszczelkę pod głowice założył jeżeli się okaże to nie jest wina złej uszczelki to pieprzę to, kupuje nowy słupek karzę przełożyć nowy rozrząd i niech gość wstawia nie będę się bawił w dziwne dochodzenia.
Jeszcze raz serdecznie Wam dziękuje i oczywiście jeżeli macie dalsze pomysły śmiało proszę piszcie
A jak mam nadzieje zostanie auto naprawione poinformuję Was koledzy tu na forum Smile
Powrót do góry
Nexus Polaris

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDI
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 21:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Dlaczego woda jest w misce olejowej?


Zapomniałem jeszcze....
- głowica była planowana zebrali 17 setnych milimetra była sprawdzana szczelność oraz wymienione były uszczelniacze
- po wjechaniu w kałuże i jak auto odpaliłem silnik przez pierwsze 10-15 sekund lekko przerywając znaczy nie równo, a potem miarowo i cicho bez klekotów bez metalicznych dźwięków było jak wcześniej
- i jeszcze jedno po każdorazowym późniejszym odpaleniu silnik chodził nie równo przez około 15 sekund potem wszystko wracało do normy, a przed wjechaniem w kałużę takie rzeczny nie miały miejsca
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

22 000

2014r.

218 000 km

lubelskie

CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

66 300

2017r.

90 328 km

podkarpackie

CitroenC5

19 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System