Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Czyszczenie, wymiana odmy Citroen C5 1.8



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xiao

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroën C5 break 1.8 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Mar 2018, 18:37
Temat postu:

Czyszczenie, wymiana odmy Citroen C5 1.8


Witam. Mam problem ze szarpaniem silnika przy puszczaniu i dodawaniu gazu. Temat wałkowany na forach ale póki co nie znalazłem konkretnej informacji o odmie, gdzie się znajduje jak ja wyczyścić. Czemu odma? Wymieniłem przepustnice z kompletem osprzętu do niej, co prawda nie zrobiłem adaptacji bo nie wiedziałem ze trzeba gdy ma się ja na linke. Wymieniłem przewody podciśnienia i autko chodziło przez 3 dni jak z salonu później objawy wróciły poza falowaniem obrotów i dławieniem. Po ponownym wyjęciu przepustnicy okazało się ze cała jest w masełku, ponownie ja wyczyściłem a przewód z którego prawdopodobnie dostawał się olej wędruje pod pokrywę zaworów, jego tez odłączyłem wyczyściłem bo cały był zaklejony. Znów 3 dni było ok... Stad moje pytanie czy odma faktycznie z separatorem znajduje się pod pokrywa zaworów czy mogę ja sam zdemontować i wyczyścić. Szukałem całości do kupienia ale nic nie znalazłem. Jak samochód był u mechanika na wymianie rozrządu to sprawdzane było ciśnienie w cylindrach wymieniane świece i wgrane nowe mapy wtrysków. Dodam ze cytryna posiada instalacje lpg która pewnie brudzi mi w ustawieniach. Nie długo będę jechał na regulacje ale martwi mnie ten olej w dolocie.
Powrót do góry
Xiao

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroën C5 break 1.8 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Kwi 2018, 20:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Czyszczenie, wymiana odmy Citroen C5 1.8


Jakoś nikt nic nie pisze widać temat za trudny, ale dla innych napisze co i jak. Otóż separator oleju faktycznie jest pod pokrywa zaworów temat z powodu zakładania nowej uszczelki wolałem zostawić fachowcowi póki co go jeszcze nie odwiedziłem bo wcześniej pojechałem do gazownika i jak się okazało gaz robił strasznie w silniku. Padł czujnik ciśnienia gazu efektem czego była złe dobierana mieszanka co z kolei powodowało ze mapy wtrysków benzyny były rozregulowane przez gaz i po ustawieniu i jeżdżeniu na gazie znów się rozjeżdżały. Czujnik kupiłem używany i będzie montowany, potem będzie można sprawdzić czy w instalacji gazowej reszta już gra. Posiadam Ag Sgi 1, złe nie jest ale zobaczymy jak będzie, co do przepustnicy i odmy wydaje się ze to przez instalacje gazowa całość była oklejana mazią, średnio mi to pasuje ale jeżdżąc na benzynie 2x wyciągałem przepustnice i była praktycznie czysta, a poprzednio po 3 dniach byla zaklejona inna sprawa jest taka ze auto pracowało nie równo czuć było drgania ogólnie myślałem ze to wina mieszanki okazało się ze pewnego dnia ze samochód zaczął się dławić i przygasać ledwo jechał. Stawiałem na pompę paliwa a padła cewka, popękana w czterech miejscach jutro przyjdzie nowa i odpalę samochód zobaczymy czy faktycznie to, wtedy ogarnę instalacje i zobaczymy czy wszystko będzie już dobrze. Póki co na benzynie auto nie szarpie to wcześniejsze szarpanie przy puszczaniu i dodawaniu gazu spowodowane było „dziura” przez uszkodzony czujnik ciśnienia i złe dobierana mieszanka.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenBerlingo

69 900

2019r.

106 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

21 800

2013r.

143 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenC4 Cactus

55 000

2017r.

130 000 km

śląskie

CitroenC8

21 900

2011r.

263 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System