Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Kupuję C5 X7 2,7 HDI - porady


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
woolf1

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowogard/zachodniopomorskie
Posiadane auto: VW Touareg 2,5 TDI 2005 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Mar 2018, 12:10
Temat postu:

Kupuję C5 X7 2,7 HDI - porady


Witam.
Chcę kupić C5 X7 2,7HDI automat w sedanie.
Bardzo proszę o podpowiedź - Na co zwrócić uwagę przy zakupie, aby nie nadziać się na minę Sad

W sumie nie jestem "noga" z mechaniki, lecz o tym aucie nie mam zielonego pojęcia. Potrafię zdiagnozować silnik i skrzynię biegów, ale cała reszta daleeeeeko w polu Embarassed

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie Smile

A może ktoś ma cusik takiego na sprzedaż? ( w dobrym stanie) Smile


Znalazłem takie cosik
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-exclusive-ledy-xenony-navi-masaze-2-7hdi-zarejestrowany-sedan-ID6zyr3B.html

Może ktoś, coś o nim? Wink
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Nie 18 Mar 2018, 13:17
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Kupuję C5 X7 2,7 HDI - porady


Ten silnik nie cieszy się dobrą opinią jeśli chodzi o niezawodność, ale jeśli kupi się egzemplarz w dobrym stanie to się pojeździ. Na zdjęciach auto wygląda ładnie, kwestia jak jeździ. Przebieg bardzo niski jak na takie auto, kwestia czy prawdziwy. Auta z tym silnikiem ze względu na opinię są dość tanie co można uznać jako zaletę, bo komfort jazdy V6 jest dużo wyższy niż 2.0 hdi. Wersje z V6 z reguły są też najlepiej wyposażone i wygłuszone. W tym silniku olej trzeba wymieniać co 10k km i najlepiej od razu po zakupie razem z rozrządem wymienić pompę oleju, bo to jest ich słaby punkt. Jeśli silnik na zimno lub po rozgrzaniu wydaje jakieś dziwne dźwięki, stuka, puka to lepiej sobie odpuść, bo być może być problem z panewkami. W tym silniku trochę kiepskie były wtryski (w 3.0 hd w porównianiu do 2,7hdi zmieniono cały układ wtryskowy). Przy wypalaniu fapa, przy jeździe miejskiej potrafiły podlewać trochę za dużo paliwa i rozcieńczał się olej. Gdy ktoś nie kontrolował poziomu i wymieniał olej co 30k km to czasami uszkodzeniu ulegał wał, bo się zacierały panewki z powodu słabego smarowania, gdyż dodatkowo w pierwszych egzemplarzach pompa oleju nie była zbytnio udana. Z biegiem czasu kilkakrotnie ją modyfikowano i obecnie nie powinna sprawiać problemów, ale jak auto jest ze starą pompą to lepiej od razu wymienić. Te silniki jak są odpowiednio serwisowane i nie miały jakiś przygód w młodości to do 500k km nie sprawiają większych problemów, ale jak coś już się z motorem stało to czasami ciężko jest wyjść na prostą, gdyż dodatkowo niektóre serwisy sobie z nim nie radzą. Czyli jeśli silnik ładnie pracuje i cena jest atrakcyjna to auto godne uwagi. Oczywiście pozostałe podzespoły też muszą być OK. Jeśli nigdy nie miałeś auta z hydro to lepiej abyś zabrał ze sobą kogoś kto się na tym zna aby posprawdzał czy zawieszenie prawidłowo się podnosi/ opuszcza, jaki jest komfort resorowania w trakcie jazdy, w jakim stanie są przednie siłowniki, itp.
Jeśli chodzi o spalanie to raczej będzie w zależności od stylu jazdy ok. 2 L wyższe niż w 2.0HDI. Na autostradzie przy szybkiej jeździe nie ma aż tak dużych różnic, ale na mieście pali sporo. Oczywiście wszystko zależy od średniej prędkości i długości trasy, ale poniżej 10L na mieście zejść trudno.

edit
Specjalnie dla kolegi Mostek 123 Smile


Ostatnio zmieniony przez archie39 dnia Pon 09 Kwi 2018, 11:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 18 Mar 2018, 14:42
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Kupuję C5 X7 2,7 HDI - porady


Autko z roku 2009 ma w ori zwykłe światła dzienne, ten natomiast ma ledy, przypadek? Cena za niska jak na ten wypasiony egzemplarz, podejrzanie niska. Moim zdaniem powinieneś szukać 3.0 HDI, a ten 2,7 sobie odpuścić, zresztą kolega wyżej napisał coś na ten temat.
Powrót do góry
woolf1

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowogard/zachodniopomorskie
Posiadane auto: VW Touareg 2,5 TDI 2005 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Mar 2018, 16:35
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Kupuję C5 X7 2,7 HDI - porady


Dziękuję i czekam na więcej wskazówek Smile
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 18 Mar 2018, 18:10
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Kupuję C5 X7 2,7 HDI - porady


woolf1 napisał:
Dziękuję i czekam na więcej wskazówek Smile



Więcej raczej już nie będzie, myślę, że temat 2,7 HDI został wyczerpany. Smile Razz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 18 Mar 2018, 18:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
woolf1

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowogard/zachodniopomorskie
Posiadane auto: VW Touareg 2,5 TDI 2005 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Mar 2018, 19:14
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Kupuję C5 X7 2,7 HDI - porady


a zawieszenie? elektronika? Też bym chciał wiedzieć na co patrzeć Laughing
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 18 Mar 2018, 19:18
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Kupuję C5 X7 2,7 HDI - porady


A o tym zapomniałem Very Happy , otóż zawieszenie hydro jest wspaniałe i bardzo trwał. Trzeba sprawdzić czy nie ma wycieków z siłowników ( amorki ), a elektronika jest super, mam X7 i nic poza czujnikiami parkowania się zepsuły, koszt 40 PLN za 1 sztuką Smile. Elektronika jest trwała, u mnie nic się nie zepsuło.
Powrót do góry
woolf1

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowogard/zachodniopomorskie
Posiadane auto: VW Touareg 2,5 TDI 2005 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 14:50
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Kupuję C5 X7 2,7 HDI - porady


dzięki bardzo Smile
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 16:52
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Kupuję C5 X7 2,7 HDI - porady


Ja jeszcze dodam, że aby kupić z małym przebiegiem (ok. 200k km) i w dobrym stanie 3.0 hdi, to raczej trzeba dać tak przynajmniej z 50% więcej niż za ten z tego ogłoszenia, ale czasami cuda się zdarzają Smile
Elektronika i zawieszenie jest bez problemu pod warunkiem, że auto nie miało jakiejś poważnej przygody i nie było naprawiane po taniości.
Powrót do góry
woolf1

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowogard/zachodniopomorskie
Posiadane auto: VW Touareg 2,5 TDI 2005 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 22:51
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Kupuję C5 X7 2,7 HDI - porady


Powiem szczerze, że zbytnio nie zwracam uwagi na przebieg auta. Zazwyczaj (choć nie jest to regułą) każde auto jest kręcone.

Wracając do ogłoszenia, sprzedający mówi że te lampy ktoś przełożył żeby wyglądał młodziej. Auto nie jest bite (ponoć) jedynie aku trzeba wymienić bo jak postoi dłużej to nie odpali.
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Wto 20 Mar 2018, 12:40
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Kupuję C5 X7 2,7 HDI - porady


Być może z lampami to prawda, bo mi też ledy dużo bardziej się podobają, ale to spory koszt przy ksenonach, więc trzeba podchodzić ostrożnie. Na zdjęciach auto wygląda dobrze, ale trzeba się przejechać i sprawdzić czy nie miało jakiegoś poważnego dzwona. Ja też nie przykładam dużej wagi do tego co na liczniku, tylko na to jak auto wygląda i jeździ. Cena za tego 2,7hdi jest niezła, kwestia tylko w jakim jest stanie technicznym. Z tym aku to lepiej jakbyś jechał tam wziąć ze sobą sprawny aku aby potwierdzić, że to wina aku a nie silnika. Na niesprawnym aku lepiej nie odpalać, bo czasami auto może dziwnych błędów nałapać.
Powrót do góry
woolf1

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowogard/zachodniopomorskie
Posiadane auto: VW Touareg 2,5 TDI 2005 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Mar 2018, 20:08
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Kupuję C5 X7 2,7 HDI - porady


Widzę, że chyba nie znajdę ideału Crying or Very sad Złożyłem oferty do kilku firm zajmujących się importem z Niemiec. Może coś tu wypali.
Wydaje mi się jednak że zrobię tak, jak zawsze robię czyli kupię tańsze auto, a kasę która mi zostanie zainwestuję w ewentualne usterki - części.
Już kilka aut tak kupowałem i zdawało to egzamin Very Happy Przynajmniej wiem co mam zrobione i w jakiej jakości Smile
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 23 Mar 2018, 20:43
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Kupuję C5 X7 2,7 HDI - porady


Napisał archie39:
Cytat:
W tym silniku trochę kiepskie były wtryski (w 3.0 hd zmieniono cały układ wtryskowy)
Nie wiem, ale 3.0 hdi mają układy wtryskowe bosch i powstał dopiero w C5 III, więc skąd taka wersja?. W poprzednich C5 miało największy to 2.2 hdi, jeśli chodzi o silniki diesel.
Natomiast 2.7 hdi o oznaczeniu UHZ mają układy wtryskowe siemens i również powstał C5 III.

Cytat:
Widzę, że chyba nie znajdę ideału Crying or Very sad
Spokojnie, jak nie jutro to za miesiąc i proponuję się nie spieszysz a w zamian obserwować ogłoszenie, bo czasem zdarzają się naprawdę ładne auta i z pierwszej ręki bezpośrednio sobie kupisz.
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Pią 23 Mar 2018, 20:48
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Kupuję C5 X7 2,7 HDI - porady


Wiesz co, ja to bym się zastanowił. Gdyby to była jakaś benzyna lub 2.0 HDi (będę się rozpływał nad tym silnikiem do końca życia Wink), to może i możnaby rzeczywiście kupić tańszy egzemplarz do ewentualnych poprawek, ale przy 2.7 nie wiem. To chyba trochę bardziej wymagająca dla właściciela jednostka i źle by było, gdyby okazało się, iż auto jest po prostu słabe i dlatego tanie. Automaty też nie są złe, ale ktoś musi o nie dbać. Każdy samochód jest skarbonką i kosztów w niego włożonych nie da się odzyskać, ale są skarbonki mniejsze i większe. Pozdrawiam i życzę Ci, byś trafił na jak najlepsze auto Smile
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
woolf1

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowogard/zachodniopomorskie
Posiadane auto: VW Touareg 2,5 TDI 2005 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Mar 2018, 21:43
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Kupuję C5 X7 2,7 HDI - porady


Nie dziękuję co by nie zapeszyć Smile
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Dyskusje ogólne


CitroenC1

31 900

2019r.

43 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

27 000

2009r.

259 000 km

śląskie

CitroenC3

54 990

2020r.

47 000 km

śląskie

CitroenDS4

32 990

2014r.

203 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

32 900

2013r.

223 432 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System