Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Zainteresowany zakupem C3 II.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Czw 15 Mar 2018, 22:03
Temat postu:

Zainteresowany zakupem C3 II.


Witajcie,

Myślę nad jakimś następcą Smarta. Forfour jest oryginalny i służy w sumie dość bezproblemowo od 5 lat, z wyposażenia mu wiele nie brakuje. Na forum tych dziwolągów mnie pewnie zastrzelą, ale nic nie trwa wiecznie Wink Jednym z aut, które mi się podobają jest C3 II, zwłaszcza po FL. Co powinienem wiedzieć o tym modelu wiedzieć? Roczniki 2010/11 +, budżet do 35k brutto. Koniecznie z automatem (dla kobiety).

Benzynowe 1.6 są mało udane, HDi nie generują raczej dużo problemów - to wiem. Bardzo ciekawi mnie awaryjność kilkuletnich 1.2 THP - sporo czyta się o wyróżnieniach, jakie dostały, ale to przecież nie gwarantuje, że nie będą się psuć.

Czy auto ma jeszcze jakieś typowe bolączki? Co o nim można powiedzieć?

Pozdrawiam i liczę na odzew.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 16 Mar 2018, 09:24
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Zainteresowany zakupem C3 II.


Cytat:
jest C3 II, zwłaszcza po FL. Roczniki 2010/11 +, budżet do 35k brutto. Koniecznie z automatem (dla kobiety).
Godny polecenia zwłaszcza dla kobiety i młodzieży.

Cytat:
Co powinienem wiedzieć o tym modelu wiedzieć?
To zależy co chciałbyś wiedzieć.

Cytat:
Bardzo ciekawi mnie awaryjność kilkuletnich 1.2 THP
Trudno się doszukać i po za wymianą oleju i filtry nic się nie dzieje, co na opisanie awaryjności trzeba jeszcze poczekać . Wink Fakt, sam silnik nie ma takiego przyspieszenia jakim by się chciało, ale myślę że jest okupionym za to bezawaryjność i jak pisałem: Na awaryjność trzeba jeszcze poczekać.
Obecnie u mnie znajoma ma takie auto i przebieg auta 136 tys , co jak dotąd nic się nie dzieje.
O aucie z moje obserwacji:
Auto godny polecenia zwłaszcza tym, którzy nie szukają mocny wrażeń z tym silnikiem 1.2 THP.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Wto 27 Mar 2018, 21:38
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Zainteresowany zakupem C3 II.


Dzięki za odpowiedź.

Mostek123 napisał:
Cytat:
Co powinienem wiedzieć o tym modelu wiedzieć?
To zależy co chciałbyś wiedzieć.


A no na przykład czy ma jakieś drobne usterki, co ile zalecana wymiana oleju (15k?), jakie automaty do niego montowali, czy silnik 1.4 VTi jest udaną jednostką, jakie nawigacje montowali do tego auta. To tak na teraz mi się nasuwa. I jeszcze może ewentualnie jak to jest z dynamiką tego 1.2. Pisałeś, że nie przyśpiesza bardzo żwawo - OK, ale czy nada się na okazjonalne wyjazdy z nieco większa prędkością? To chyba już nie ta generacja silnika, że trzeba wyprzedzanie planować przed podróżą Wink

Mostek123 napisał:
Cytat:
Bardzo ciekawi mnie awaryjność kilkuletnich 1.2 THP
Trudno się doszukać i po za wymianą oleju i filtry nic się nie dzieje, co na opisanie awaryjności trzeba jeszcze poczekać .Na awaryjność trzeba jeszcze poczekać.


Będę wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p


Ostatnio zmieniony przez Francuz_C8 dnia Nie 05 Sie 2018, 23:56, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 13:52
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Zainteresowany zakupem C3 II.


Cytat:
czy silnik 1.4 VTi jest udaną jednostką,
Niezbyt udane zwłaszcza, że takowe silniki powstały we współpracy Bmw, co fakt, że takowe silniki mają rozrząd na łańcuszku, ale mimo wszystko, to takowy silnik potrzebuje troski ze strony właściciela pojazdu na którym musi zadbać o stan oleju oraz pilnowanie i jak słusznie piszesz: co ile zalecana wymiana oleju (15k?), choć producent zaleca co 20 tys to lepiej wymieniać wcześniej.
Gama silników 1.4 VTi jest trochę tego, bo również jest w opcji LPG o oznaczeniu silnika 8FN (EP3C) 95KM i wszystkie silniki nadają się idealnie do założenie instalacji LPG gdyż mają bezpośredni z wtryskiem paliwa.

Natomiast, silnik 1.2 VTi (mała poprawka, bo wcześniej wspomniane 1.2 THP) 82 KM o oznaczeniu HMZ (EB2) jest to silnik trzy cylindrowy 12 zaworowy z wielopunktowym wtryskiem. Spalanie takowe silnika w mieście to 6 litry w trasie można zejść do 4.5-5 litry a prędkość jaką może rozpędzić to do 160 km co uważam za wystarczająco i nie trzeba tutaj jak napisałeś:
że trzeba wyprzedzanie planować przed podróżą, bo auto w trasie lepiej się zachowuje niż przy ruszaniu ze skrzyżowania, ale z powodzeniem daje sobie rady, zwłaszcza patrząc na spalanie i silnika trzy cylindrowego o mocy 82 KM to nie ma co wymagać więcej.

Cytat:
jakie automaty do niego montowali
Z elektrycznym sterowaniem zmiany biegów i również jak dotąd nie zgłasza problemów.
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 14:19
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Zainteresowany zakupem C3 II.


Ok. Dziękuję.
Mostek123 napisał:

Niezbyt udane zwłaszcza, że takowe silniki powstały we współpracy Bmw, co fakt, że takowe silniki mają rozrząd na łańcuszku, ale mimo wszystko, to takowy silnik potrzebuje troski ze strony właściciela pojazdu na którym musi zadbać o stan oleju oraz pilnowanie i jak słusznie piszesz: co ile zalecana wymiana oleju (15k?), choć producent zaleca co 20 tys to lepiej wymieniać wcześniej.
Gama silników 1.4 VTi jest trochę tego, bo również jest w opcji LPG o oznaczeniu silnika 8FN (EP3C) 95KM i wszystkie silniki nadają się idealnie do założenie instalacji LPG gdyż mają bezpośredni z wtryskiem paliwa

Nie obraź się, ale nie do końca chyba rozumiem. Czyli silnik jest średni, ale znosi LPG, tak ( zdaje mi się, że LPG nie jest zbyt dobre do zakładania do bezpośredniego wtrysku)? Czy lepiej kupić 1.2?
Mostek123 napisał:
Z elektrycznym sterowaniem zmiany biegów i również jak dotąd nie zgłasza problemów.


W porządku. Znaczy to jest zrobotyzowany manual? Coś jak MPC? Jaki jest kod tej skrzyni?
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 14:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 20:35
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Zainteresowany zakupem C3 II.


Cytat:
Jaki jest kod tej skrzyni?
Szczerze, to ciężko z tym, bo sporo oznaczeń jest tego typu i tak jak dla silnika 1.4 VTi to: 20CN27 a dla 1.2 VTi 20CR15.

Cytat:
Nie obraź się
Nie spokojnie Wink .

Cytat:
Czyli silnik jest średni, ale znosi LPG, tak ( zdaje mi się, że LPG nie jest zbyt dobre do zakładania do bezpośredniego wtrysku)
W starszych silnika o oznaczeniu KFV co prawda były problemy, lecz wspomniany wcześniej:Gama silników 1.4 VTi jest trochę tego, bo również jest w opcji LPG o oznaczeniu silnika 8FN (EP3C) 95KM i takowe są już inne całkiem silniki niż poprzednie.

Cytat:
Czy lepiej kupić 1.2?
Pytasz mnie co lepiej kupić. Jakbym to ja miałbym wybierać między 1.2 VTi a 1.4 VTi dla kobiety to bym wybrał 1.2 VTi i nie z tego powodu, że auto ma słabsze przyspieszenie lecz z tego względu, że jak dotąd znajoma się nie skarży na swoje auto i poza wymianą na czas oleje i filtry to czemu miałbym nie wybrać z takim silnikiem czyli 1.2 VTi.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 21:21
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Zainteresowany zakupem C3 II.


Ok. To teraz gromadzić środki. Choć ten zakup to decyzja raczej odległa i może się skończyć na innym aucie. Ale C3 jest interesujące.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Nie 01 Kwi 2018, 21:46
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Zainteresowany zakupem C3 II.


Cytat:
Ale C3 jest interesujące.
Bo jest interesujące i nie oddalaj zakupu takowego zwłaszcza dla kobiety o ile oczywiście jej się podoba takowe auto a może C3 III Wink
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Nie 01 Kwi 2018, 22:02
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Zainteresowany zakupem C3 II.


No niestety, obecnie nie jest możliwy. Musi wystarczać poczciwy Smart Wink Trójeczka to w ogóle inny poziom cenowy - II FL się podoba i wystarczy Smile Dzięki za zainteresowanie. Wesołego Alleluja.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Sro 04 Kwi 2018, 21:40
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Zainteresowany zakupem C3 II.


Hm, porównując wymiary odkryłem, że C3 jest jednak ciaśniejsze od Forfoura, choć sporo dłuższe. Trochę rozczarowanie, bo autem jeżdżą trzy osoby i po odsunięciu przedniego fotela nie za bardzo jest z tyłu gdzie podziać nogi. Z pewnością C3 nadrabia to jednak zwrotnością, pod względem której akurat F4 kuleje... Może by tak Yaris...
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 04 Kwi 2018, 23:47
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Zainteresowany zakupem C3 II.


Szczerze, to nigdy nie porównywałem do innych modeli aut i nie wiem, czy jest ciaśniejsza, ale przy moim wzroście i wagi nie zauważyłem aby była ciasna, nawet moje kolana nie dotykały do przednich siedzeń przy moim wzroście a do niskiego wzrostu nie należę. Tak więc, szukaj według własnego gustu i marki pojazdu, ale wiedź, że auto nie jest dla Ciebie i nie Ty do pracy będziesz śmigał. Wink
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Dyskusje ogólne


CitroenC4 Cactus

56 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC3

12 990

2013r.

73 000 km

śląskie

CitroenC5

20 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie

CitroenC4

20 990

2011r.

252 000 km

wielkopolskie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System