Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Koszty napraw używanego C5 III



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cliff23

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: C5 1.6 e-HDI 2013
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 03 Mar 2018, 11:43
Temat postu:

Koszty napraw używanego C5 III


Witam wszystkich,

po kilku latach praktycznie bezproblemowego użytkowania Citroena C4 przyszedł czas na zmianę na coś większego (dzieci urosły). Oczywisty wybór padł więc na C5.

Szukam 2.0 HDI w wersji z hydro po 2011 roku (celuje w 2012-2013), najlepiej sedan z manualną skrzynią biegów.

Zakładam, że przebieg w okolicach 200tys jest w miarę realny dla takiego samochodu (choć są pewnie i takie które mają 2x tyle). Zastanawiam się i poszukuję informacji o możliwych kosztach naprawy/wymiany które mogą się pojawić przy takim samochodzie zakładają negatywny scenariusz (wszystko trzeba będzie naprawiać w ciągu 3 miesięcy od zakupu).

Przeglądałem różne fora, ale nie znalazłem konkretnych cyfr, a chce założyć maksymalny budżet aby nie było później kłopotów.

A więc ile (oczywiście poza ASO, chyba że stawki są podobne) mniej więcej może kosztować naprawa/wymiana:
- turbiny (regeneracja?)
- dwumasy
- wtrysków (regeneracja?)
- konserwacja hydro
- dpf
- inne które występują w C5 a o których jeszcze nie mam wiedzy ...

Zakładam, że rozrząd, oleje i filtry, klocki i tarcze to standard i cena nie będzie dużo wyższa niż przy C4.

Z góry dziękuje za odpowiedź i myślę że takie podsumowanie przyda się nie tylko mnie.

Pozdrawiam
Marcin
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Sob 03 Mar 2018, 22:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Koszty napraw używanego C5 III


zapytaj o ceny w aso a później w jakimś warsztacie dodaj 40% bo tyle może cena skoczyć bo mechanik chce zarobić i masz wynik.
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
cliff23

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: C5 1.6 e-HDI 2013
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 04 Mar 2018, 09:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Koszty napraw używanego C5 III


To rozwiązanie akurat jest mi znane ...

Chodziło mi raczej o doświadczenia innych użytkowników i ewentualne wskazówki na co uważać przy takim przebiegu.

Chyba, że wymienione przeze mnie elementy są niezniszczalne, czego oczywiście wszystkim życzę Wink

A wracając do pytania z pierwszego postu - wsiadać i jechać jak zachwala większość sprzedających, czy jednak zarezerwować 5-10tys. PLN (albo inną kwotę) na nieprzewidziane naprawy. Bo może lepiej w takim razie kupić starszy egzemplarz i wkalkulować wszystko w cenę.

Pozdrawiam
Powrót do góry
repetier

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 157
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Citroen C5 x7 2,0 HDI exklusive 2009
Piwa: 8/4
Wysłany: Nie 04 Mar 2018, 10:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Koszty napraw używanego C5 III


Wym. siłownika przód (aso) ok.1600 zl, dolanie płynu FAP (aso) ok. 700 zł (do pelna przy przebiegu ok 150 tkm.), zestaw sprzęglo, dwumasa, allegro, Lukas, koszt mat.) ok. 1200 zł. Klocki tył (Mint) para, pon. 100zł., wym. manszety z uszczelniaczem (aso) ok. 600 zł . Aku (Varta Silver 74 Ah, wytrzymuje 4 lata ) ok.350 -420 zł, Kozak 85Ah 280 zł, trwałość ?.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Pon 05 Mar 2018, 15:22
Temat postu:

Re: Koszty napraw używanego C5 III


cliff23 napisał:
A więc ile (oczywiście poza ASO, chyba że stawki są podobne) mniej więcej może kosztować naprawa/wymiana:
- turbiny (regeneracja?)
- dwumasy
- wtrysków (regeneracja?)
- konserwacja hydro
- dpf
- inne które występują w C5 a o których jeszcze nie mam wiedzy ...

Zakładam, że rozrząd, oleje i filtry, klocki i tarcze to standard i cena nie będzie dużo wyższa niż przy C4.

Pozdrawiam
Marcin


Zależy też skąd jesteś. Wrocek i okolice to mniej więcej:
- turbina ok. 600zł
- FAP tak drogi, że chyba nikt nie wymienia tylko wycina Razz
- rozrząd (płaciłem niecałe 1200zł z częściami, ale w ASO Mitsubishi bo w zwykłych warsztatach krzyczeli za samą robociznę 450-750 netto, a części to wydatek ok. 450zł z pompą wody, więc wyszłoby na to samo lub drożej).
- olej niecałe 100zł za Totala, którego poleca producent. Filtry Purflux (to oni robią oryginały do C5) to coś ok. 150zł z tego co pamiętam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 05 Mar 2018, 15:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenC3

12 990

2013r.

73 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

43 900

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenC3

51 900

2020r.

22 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System