Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Jumper ) Jumper nie odpala, zostały błędy P062B i P0200 P0201



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumper ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafcio66

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grójec, Mazowieckie, Polska
Posiadane auto: Jumper 2.2 120 km 2011 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Mar 2018, 21:11
Temat postu:

Jumper nie odpala, zostały błędy P062B i P0200 P0201


Witam wszystkich, mam problem z Jumperem 2.2 120 KM 2011 r.
Jakiś czas temu jadąc pod górkę wskazówka od paliwa zjechała na dół i zaczęła migać rezerwa i silnik zgasł, dodam że było pół baku paliwa. Ostygł dawał się odpalić ale chodził na trzy gary, znów wskazówka od paliwa na zero i migająca rezerwa i zgasł. Holowanie do domu na następny dzień aku podładowane, gdyż padł przez drogę jadąc na światłach. Błędy skasowane cyk pali, chodzi równo i nie kopci. Gdy płyn osiągnął 90 stopni wskazówka od paliwa na zero i migajaca rezerwa nierówna praca silnika i zgasł. Dał się uruchomić dopiero po całkowitym wystygnięciu. Tak było ze 4-5 razy identyczna sytuacja i gasł. Za kolejnym razem już tylko kręci i nawet nie zagada.
W grudniu robione eku u najlepszego elektromechanika w okolicy od tamtej pory nie było z nim żadnego problemu.
Sprawdzone wszystkie kostki, wiązka pod lampą od strony kierowcy, puszka z bezpiecznikami pod maską, masa, aku. Wcześniej występowały błędy P0200, P0201, P0202, P0203 i P0204. Teraz zostały P0200, P0201 i P062B oraz pali się kontrolka od czystości spalin jeśli się nie mylę oraz wspomaganie, czujnik parkowania a samochód tego nie posiada, więc już zgłupiałem kompletnie. Po zgaszeniu zapłonu obydwie kontrolki palą się i gasną co jakiś czas. Spotkał się ktoś z czymś takim? Pompka podaje paliwo na wtryski.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Nie 11 Mar 2018, 23:46
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumper ) Jumper nie odpala, zostały błędy P062B i P0200 P0201


Witaj na forum.
Cytat:
W grudniu robione eku u najlepszego elektromechanika w okolicy od tamtej pory nie było z nim żadnego problemu.
W jakim celu była integracja w sterowniku, co tutaj podejrzewam że podczas rozkręcania (nie wiem tylko po co i na co) oraz niedokładnie zabezpieczono przed wilgocią, co z pewnością zaszło wilgoć i stąd dziwne objawy.
Natomiast pozostaje pytanie: Czym i jakim programem zdiagnozowano usterkę, bo obecne błędy mają powiązane zaczynające od P0200 do P0204 usterkę instalacji, co powoduje przerwa obwodzie bądź zwarcie idące do wtryskiwaczy (Często zdarzają się przy samej kostce brak dobrego styku).
Z kolei ten błąd P062B z powodowane wyżej wspomniane wersję i mogę domyślać się że będzie trzeba ponownie wyjęcie sterownika po to, żeby zabezpieczyć przed wilgocią sterownik oraz wiązkę idące do wtryskiwaczy.

Cytat:
Pompka podaje paliwo na wtryski.
Paliwo będzie podawało, ale za to brak impulsu do wtryskiwaczy ze sterownika z powodowane wyżej opisane.
Powrót do góry
rafcio66

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grójec, Mazowieckie, Polska
Posiadane auto: Jumper 2.2 120 km 2011 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Mar 2018, 08:58
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumper ) Jumper nie odpala, zostały błędy P062B i P0200 P0201


Już wyjaśniam, ecu było robione gdyż wcześniej miał problemy z paleniem. Łapał za drugim, trzecim razem, początkowo palił się ostrzegawczy trójkącik, później wywaliło check, już nie pamiętam czego dotyczył ale chodził normalnie. Ecu było zalane, elektromechanik rozkręcił, polutował, zabezpieczył, nie było żadnego błędu.
Wiem że jest problem z wtryskami, ale dziwne że na zimnym silniku zapalał, a po zagrzaniu zaczynały wariować obroty i gasł, teraz nie odpala wcale. Błędy odczytywane zwykłą wtyczką obd2, będę dzwonił do elektromechanika, jednak chciałem wykluczyć że winna może być wiązka lub jakiś czujnik. Mam nadzieję że to nie jest znowu wina ecu Evil or Very Mad
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 12 Mar 2018, 14:55
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumper ) Jumper nie odpala, zostały błędy P062B i P0200 P0201


Cytat:
ecu było robione gdyż wcześniej miał problemy z paleniem. Łapał za drugim, trzecim razem, początkowo palił się ostrzegawczy trójkącik, później wywaliło check,
Nie mogło być wina sterownika i musiało być jakiś błąd dotyczący problemy z rozruchem, czego właściwie nie zapamiętano.

Cytat:
Łapał za drugim, trzecim razem, początkowo palił się ostrzegawczy trójkącik, później wywaliło check, już nie pamiętam czego dotyczył
Najważniejsze rzeczy ominięto w rozwiązywaniu takowego problemu jak wyżej opisane i jeśli przypomnisz jaki kod był to napisz.

Cytat:
jednak chciałem wykluczyć że winna może być wiązka
Z obecny błędu i choć nadal nie wiem jakim programem, to mimo wszystko wskazuje na instalację wiązki idące do wtryskiwaczy.

Cytat:
ale dziwne że na zimnym silniku zapalał, a po zagrzaniu zaczynały wariować obroty i gasł, teraz nie odpala wcale.
Nie jest dziwne, bo instalacja podczas nagrzewania się też traci swoje połączenie przy braku dobrego styku a nawet podczas drgania pracy silnika traci łączność.

Na obecną chwilę proponuje przeczyścić styki na kostce idące do wtryskiwaczy oraz całą wiązkę, czy nie ma nigdzie przełamania kabelków które traci łączność, co najlepiej byłoby sprawdzić komputerowo lecz programem Diagbox lub Lexia.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumper ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Jumper »

Opinie o samochodach Citroen Jumper - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Jumper ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC3

49 300

2017r.

87 007 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

46 300

2014r.

162 200 km

podkarpackie

CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

31 000

2012r.

178 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

16 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System