Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Kontrolka świec żarowych nie świeci, silnik nie podgrzewa św



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ganfrod

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C4 HDI 1.6. 110k
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Lut 2018, 15:28
Temat postu:

Kontrolka świec żarowych nie świeci, silnik nie podgrzewa św


Drodzy forumowicze.Pomoc potrzebna.
Posiadam Citroena C4 1.6. HDI o mocy 110 koni.Nie ukrywam iż od trzech lat auto sprawiało u mnie tylko uśmiech bo jeździ mi się nim wspaniale.Nie generował zbyt dużych kosztów a i komfort mi odpowiadał.Tym bardziej z niepokojem patrzę w przyszłość.Jak wiecie aktualnie w kraju zima panuje.Temeratury z rana oscylują koło -15 C.I otóż mój samochód w takich warunkach nie chce współpracować.Samochod bardzo ciężko odpala.Rozrusznik kręci a silnik dławi się i trzęsie, dymiące przy tym białym dymem. Niestety to co zauważyłem to fakt iż na konsoli nie zapala się kontrolka podgrzewania świec żarowych.I tak wiem że ta załącza się poniżej -5 C ale ten warunek już został spełniony.Po wielu próbach silnik odpala i po dosłownie 5 sekundach zaczyna pracować normalnie.I co ciekawe taka sytuacja powtarza się po długim postoju.Ostatnio stał pod praca 6 h w mrozie a silnik odpalił bez żadnego zastrzeżenia. Za to już po nocy były poważne problemy.Czy ktoś miał podobny problem i nakieruje co to może być?
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2848
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Czw 01 Mar 2018, 00:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka świec żarowych nie świeci, silnik nie podgrzewa św


Wygląda na padnięte świece żarowe.
Powrót do góry
kobe24la

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 422
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: brak
Piwa: 22/2
Wysłany: Czw 01 Mar 2018, 18:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka świec żarowych nie świeci, silnik nie podgrzewa św


Zanim zmienisz świece żarowe, warto sprawdzić czy na świece idzie napięcie z przekaźnika do podgrzewania świec. Warto sprawdzić wszystkie kostki i wtyki.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 02 Mar 2018, 13:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka świec żarowych nie świeci, silnik nie podgrzewa św


Pyotrek napisał:
Wygląda na padnięte świece żarowe.

Nie wiem dokładnie jak to jest w Citroenie, ale w zdecydowanej większości marek dziwne zachowanie kontrolki wskazuje już w sytuacji uszkodzenia jednej świecy. Jest praktycznie niemożliwe, żeby spaliły się naraz wszystkie - w takim przypadku i przy obecnej temperaturze silnik nie odpali.
ganfrod napisał:
Po wielu próbach silnik odpala i po dosłownie 5 sekundach zaczyna pracować normalnie

Typowe zachowanie dla spalenia jednej świecy: silnik z trudem odpala na sprawnych cylindrach, po kilku sekundach (pod wpływem obrotów biegu jałowego) "załapuje" cylinder niesprawny co się objawia gwałtownym wyrównaniem obrotów silnika.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 03 Mar 2018, 12:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Kontrolka świec żarowych nie świeci, silnik nie podgrzewa św


Cytat:
I tak wiem że ta załącza się poniżej -5 C ale ten warunek już został spełniony
Co to znaczy spełniony warunek i skąd ta pewność skoro nie zapala się w ogóle kontrolka.
Cytat:
Niestety to co zauważyłem to fakt iż na konsoli nie zapala się kontrolka podgrzewania świec żarowych.
Przy takiej temperaturze zawsze zapala się kontrolka i wszystko zależy od sprawności czujnika jak długo będzie grzało świece żarowe.

W tych silnika 1.6 hdi przy nienagannej układu wtryskowej zapali silnik bez świec, co nie oznacza że świece nie są potrzebne w takich mrozach i tutaj wszystko zależy od sprawności samego czujnika temperatury otoczenia, bo od jej sprawności zależy czas grzania świec i im niższa temperatura tym świece żarowe grzeją dłużej z kolei przy wyższej temperatury czyli poczynając od zera w ogóle nie załącza świec żarowych. Nie mówiąc jeszcze o układzie wtryskowym, gdzie przy niższej temperatury jest zależny również sprawność czujnika temperatury, na którym uzależnia ilość wtryśniętego paliwa do komory spalania co im mniejsza dawka paliwa podczas mrozu tym silnik zaczyna nie równo pracować w tym i trudności rozruchu silnika.
Nie mniej więcej należy zawsze podłączyć pod komputer i przejrzeć paramenty, aby wiedzieć który czujnik przekłamuje poprzez zaniżanie wartości bądź zawyżanie wspomniany wyżej problemu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 03 Mar 2018, 12:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenBerlingo

36 900

2015r.

197 620 km

mazowieckie

CitroenC5

28 777

2011r.

207 000 km

pomorskie

CitroenC4

49 900

2018r.

129 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

49 900

2018r.

38 000 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System