Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) Czyszczenie odmy 1.8 8V



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leonnBerlingo

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz
Posiadane auto: Berlingo 1.8 8V 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Lut 2018, 01:05
Temat postu:

Czyszczenie odmy 1.8 8V


Witam

Miałem małą przygodę - temperatura -15 na dworze i po przejechaniu kilku km zamarzła mi odma... auto z LPG - zobaczyłem zadymienie z tłumika, zgasiłem, zobaczyłem że wyciska się z pod korka oleju żółtawa maź, odholowałem i czeka mnie naprawa - mam pytanie jak wyczyścić odmę tzn. co odkręcić skąd i w czym najlepiej wyczyścić. Pozdrawiam

Powrót do góry
leonnBerlingo

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz
Posiadane auto: Berlingo 1.8 8V 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Lut 2018, 23:17
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Czyszczenie odmy 1.8 8V


Witam ponownie. Rozebrałem dzisiaj odme tj. 3 wężyki dochodzące do pokrywy wałka rozrządu. Odpiąłem dwa końce wężyków nad miską olejową. zdjąłem pokrywę wałka rozrządu - wszystko wymyłem wyczyściłem poskręcałem i co nastąpiło. Wszystko wróciło do normy tj. z tłumika czyste spaliny, silnik chodzi równo, płyn w układzie chłodzenia cały czas różowy, olej na bagnecie czysty, bagnet nie ma przedmuchów, odkręcony korek od oleju leciutko jakby zasysa po przyłożeniu dłoni i.....

po przejechaniu 10 km znów majonez pod korkiem oleju, po odkręceniu korka wlewu płynu chłodniczego cichutkie pssyt lecz poziom płynu wzrósł prawie pod korek.. jutro sprawdzę czy nie ma spalin w układzie chłodzenia

skąd się biorą te skropliny tak szybko i powtórne masełko gdzie mogła się ukryć jeszcze nie odparowana woda (z kropelkami lecz mogą to być pozostałości benzyny ekstrakcyjnej lub gorącej wody z czyszczenia węży)

Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 01 Mar 2018, 16:08
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Czyszczenie odmy 1.8 8V


Cytat:
odkręcony korek od oleju leciutko jakby zasysa po przyłożeniu
Nie prawa zasysać powietrze. Po odkręceniu korka nie leci biały dym?.
Cytat:
po przejechaniu 10 km znów majonez pod korkiem oleju, po odkręceniu korka wlewu płynu chłodniczego cichutkie pssyt lecz poziom płynu wzrósł prawie pod korek
Prawdopodobnie uszczelka pod głowicy do wymiany, bo po takim przebiegu od wyczyszczenia nie ma prawa być majonez pod korkiem.
Przyczyny mogą być:
1.Uszczelka pod głowicy.
2.Zbyt niska temperatura silnika i często to jest z powodowaniem krótkie odcinki jazdy bądź nie prawidłowe działanie termostatu.
3.Nie właściwy olej.

Co w Twoim przypadku możliwe uszczelka pod głowicę, bo z opisu wynika że masz dodatkowo problem z układem chłodzącym silnika, co tutaj również nie wiadomo czy płyn ubywa.
Powrót do góry
leonnBerlingo

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz
Posiadane auto: Berlingo 1.8 8V 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Mar 2018, 20:54
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Czyszczenie odmy 1.8 8V


Olej wymieniałem nie
dawno na ELF 10w40 STI - na bagnecie olej czyściutki i nie ubywa ani nie przybywa - w układzie chłodzenia płyn cały czas różowy bez śladów oleju - nie wyrzuca płynu przez wężyk wyrównawczy- auto jeździ sprawnie dynamicznie - dzisiaj zrobiłem test chłodnicy czy nie ma układzie CO2 i potwierdzam że spalin brak - robie krótkie odcinki to fakt - temperatura na rozgrzanym silniku nigdy nie osiąga połowy skali, zawsze zatrzymuje sie tak 1.5mm przed środkową kreską - termostat wymieniony miesiąc temu - na poprzednim termostacie również temperatura zatrzymywała się w tym samym położeniu przed środkową kreską. Narazie wycieram majonezik z pod korka i jeżdżę - po wyczyszczeniu odmy spaliny prawidłowe żadnego dymienia jedynie para na LPG - majonezik cały czas w korku oleju obojetnie ile razy bym nie przecierał - może ten elf wytwarza tyle parafiny.... zmienie na jakiś inny półsyntetyk przy następnej wymianie bo te TOTAL/ELF dedykowane widzę się nie sprawdzają.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 01 Mar 2018, 22:11
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Czyszczenie odmy 1.8 8V


Cytat:
nie dawno na ELF 10w40 STI
Nie dobrze, bo według producenta to:
Klasa lepkości SAE 5W-40 Syntetyczne.
Klasyfikacja oleju API/ACEA SL/A3
lub
Klasa lepkości SAE 10W-40 Półsyntetyczny
Klasyfikacja oleju API/ACEA SL/A3
A ten co zalałeś to nie nadaje się całkowicie do Twojego auta.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 01 Mar 2018, 22:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
leonnBerlingo

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz
Posiadane auto: Berlingo 1.8 8V 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Mar 2018, 00:03
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Czyszczenie odmy 1.8 8V


Nie rozumiem.. mam klase ELFa wg API SL no to skoro producent zaleca SL to taki wlałem według ACEA A3 i ten ELF też posiada klasę A3

wlałem ten
ELF EVOLUTION 700 STI 10W40
ACEA : A3 / B4| API : SL / CF| MERCEDES : 229.1| VOLKSWAGEN : VW 505.00|
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 02 Mar 2018, 15:29
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Czyszczenie odmy 1.8 8V


Cytat:
Nie rozumiem.. mam klase ELFa wg API SL no to skoro producent zaleca SL to taki wlałem według ACEA A3 i ten ELF też posiada klasę A3
To zrozum, że ten olej który zalałeś nie jest autem Mercedesem ani VW a tylko Citroen. Nawet zwróć uwagę że ten olej nie jest do wszystkich silników związany Mercedes jak i VW a co mówić do Citroena, ponieważ tam są inne rozwiązanie samego silnika niż w Citroenie.
Zmień na TOTAL o tej samej specyfikacji i powinno być dobrze, przynajmniej jest to sprawdzony produkt który każdy użytkownik mając Citroena może z czystym sumieniem polecić takowy olej.
Możesz jeszcze poszukać i olej Elf, ale musisz poszukać, bo różne są oleje o nazwie Elf które z pewnością znajdziesz oleje przystosowane do każdej marki pojazdu co należy dobrać na właściwy olej przystosowany również do aut PSA, bo te które kupiłeś nie są przystosowane do Twojego auta jak wyżej opisałem i nie bez kozery pisze do jakich ten olej Elf jest dostosowany.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC5

28 777

2011r.

207 000 km

pomorskie

CitroenBerlingo

30 700

2014r.

248 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System