Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) 2.0 TDCI nie odpala, ten sam silnik co 2.0 HDI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Czw 22 Lut 2018, 22:50
Temat postu:

2.0 TDCI nie odpala, ten sam silnik co 2.0 HDI


Witam
Z góry przepraszam, że piszę tutaj, admin/moderatora bardzo proszę o nie kasowanie tematu.

Panowie może coś pomożecie, szwagier posiada Forda Mondeo 2.0 TDCI, 2008r. Chłop jest załamany Sad


Napisał na forum Forda, cytuję


" Witam mam problem z moim Fordzikiem stanął mi za granicą i nie chce odpalić wyświetla błąd silnika kręci ale nie odpala .Ale może zacznę od początku wracałem z Niemiec i przed Katowicami zaczął mi przerywać na początku rzadko potem częściej dojechałem tak do domu i na drugi dzień podjechałem do mechanika spytać co to może się dziać z moim autem podpiął komputer i stwierdził że jest błąd odnośnie ciśnienia paliwa i że mogą to być przytkane wtryski lub co rzadko pada regulator ciśnienia paliwa i zalecił mi wlanie do paliwa jakiegoś tam środka po którym powinno pomóc. Niestety jeździłem tak półtorej tygodnia i za bardzo nie chciało przechodzić wręcz przeciwnie stawało się gorzej do tego stopnia że przerywał mi na dłużej w czasie jazdy zwłaszcza na zimnym silniku wyświetlał mi na monitorze między licznikami błąd silnika i żeby wcisnąć ok czasami po wciśnięciu ok pomagało a czasami pokazywał ten błąd parę razy , no i wreszcie stanął na amen zawiozłem go do mechanika który niby go zdiagnozował wymienił czujnik ciśnienia paliwa [UŻYWANY ] przy okazji zregenerował rozrusznik sprawdził wtryski i tyle odebrałem auto w piątek zrobiłem ok 40 kilometrów i w niedzielę znowu najpierw parę razy znowu wyświetlił błąd silnika i znowu zgasł tak że go już nie odpaliłem i musiałem ponownie zawieść do mechanika . Stwierdził że jest to wina tego używanego regulatora i musi kupić nowy i że tam musi być tylko kupiony simensa (za ok 355 zł) ponownie odebrałem auto zrobiłem najpierw trasę ponad 200 km wszystko było ok po czym mój syn pojechał na Węgry zrobił 410 km i po 2 dniach na Węgrzech zaczęły się numery z błędem silnika parę razy i znowu wreszcie stanął tak że błąd nie znika a silnik nie chce odpalić .Czy macie może jakieś sugestie co to może być i czy ten regulator simensa jest na pewno dobry do tego modelu"

Auto Ford Mondeo Mk4 2.0 140KM, 2008r.


Za wszelkie wskazówki osobiście z góry dziękuję.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 23 Lut 2018, 01:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) 2.0 TDCI nie odpala, ten sam silnik co 2.0 HDI


Jak domyślam się, oznaczenie silnika to QXBA lub QXBB układ wtryskowy Siemens, silnik z PSA.
A więc czytają cały opis i zastanawiam się nad tym:
Cytat:
i zalecił mi wlanie do paliwa jakiegoś tam środka po którym powinno pomóc
Niestety i jak praktyka sama pokazuje co nie w każdym pomaga a wręcz zaszkodziło w tym przypadku i to jest jeden wielki błąd stosowania różnego rodzaju środków.
Natomiast nurtuje mnie pytanie: Jakie błędy pokazały i czym sprawdzane, bo wiem że wielu podłączają programem auto-com lub delphi co najważniejsze jest zrozumienie treści błędu w tych programach.
To było pierwsze a drugie pytanie: Czy sprawdzono korekty wtryskiwaczy i tutaj znów pada pytanie: Jak sprawdził wtryski i jeśli wyjmował wtryski to również popełnił błąd, bo jej wyjęcie oznacza regeneracja a ewentualnie kupna nowych.
Natomiast wymieniając regulator ciśnienia paliwa na jakiej podstawie (mam wrażenie jakby wyjęte z forum gdzie wszyscy łapią za regulator a efekty są inne) i czy sprawdzono obecność opiłki w filtrze paliwa a nawet można było zauważyć wyjmując regulator ciśnienia w nim obecność opiłków co z pewnością wszystkie czynności zostały zlekceważone.
Na obecną chwilę proponuję wyjąc filtr (wkład) paliwa i sprawdzić obecność opiłków co przy takiej usterce podejrzewam że tego będzie sporo, a więc prawdopodobnie i to najdroższa rzecz pompa wtryskowa, a po nim wtryskiwacze choć można jeszcze wtryskiwacze uratować oddając do regeneracji.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pią 23 Lut 2018, 11:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) 2.0 TDCI nie odpala, ten sam silnik co 2.0 HDI


Mostek, bardzo logicznie piszesz. Uwierz mi, że nie mam pojęcia co tak naprawdę było robione, jakie błędy były i czym diagnozowane. Nie chcę narazie straszyć szwagra, ale podejrzewam, że będzie grubo.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 23 Lut 2018, 15:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) 2.0 TDCI nie odpala, ten sam silnik co 2.0 HDI


Cytat:
Nie chcę narazie straszyć szwagra
Nie ma czym straszyć Wink . Po prostu źle się stało stosując różne chemiczne środki rzekomego czyszczenia układu wtryskowego, co zawsze lepiej zalać mixol lub olej 2T, na którym można było zminimalizować na samym początku usterki, co z pewnością jest teraz po zawodach i jak słusznie podejrzewasz, będzie grubo wyjęcie z kieszeni co musi się na to przygotować i szkoda że tak mechanik polecił używanie środków Confused .
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pią 23 Lut 2018, 19:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) 2.0 TDCI nie odpala, ten sam silnik co 2.0 HDI


Przed chwilą rozmawiałem ze szwagrem, jedzie w tej chwili po auto autolawetą do Budapesztu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 23 Lut 2018, 19:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Pon 05 Mar 2018, 15:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) 2.0 TDCI nie odpala, ten sam silnik co 2.0 HDI


Mostek123 napisał:
Cytat:
Nie chcę narazie straszyć szwagra
Nie ma czym straszyć Wink . Po prostu źle się stało stosując różne chemiczne środki rzekomego czyszczenia układu wtryskowego, co zawsze lepiej zalać mixol lub olej 2T, na którym można było zminimalizować na samym początku usterki, co z pewnością jest teraz po zawodach i jak słusznie podejrzewasz, będzie grubo wyjęcie z kieszeni co musi się na to przygotować i szkoda że tak mechanik polecił używanie środków Confused .


Podstawą dodawania wszystkich specyfików do układu wtryskowego, jest NOWY FILTR PALIWA. Jak ktoś wleje takiego "czyściciela" mając stary filtr, to powodzenia. Przy okazji syf, który na nim osiadł, pójdzie dalej, lekko rozpuszczony. Tym sposobem zamiast pomóc, to można sobie zapchać wtryski.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pon 05 Mar 2018, 18:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) 2.0 TDCI nie odpala, ten sam silnik co 2.0 HDI


Oczywiście filtr był wymieniony przed wlaniem specyfiku. Auto dalej jest na warsztacie bo mechanik ma urwanie głowy z innymi autami.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 05 Mar 2018, 22:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) 2.0 TDCI nie odpala, ten sam silnik co 2.0 HDI


Napisał Bartolini82:
Cytat:
Tym sposobem zamiast pomóc, to można sobie zapchać wtryski.
Czym może zapchać wtryski przy zbyt wysokim ciśnieniem paliwa?. To raczej chyba szybciej filtr (wkład) paliwa może się zapchać, ale nie wtryski, bo do wtrysków jest jeszcze zabezpieczenie w pompie wysokiego ciśnienia w zaworze sitko i tutaj jak wióry polecą z pompy to następuje powietrze z paliwem i jest również szkodliwy dla wtryskiwaczy co następuje wówczas trudny rozruchu silnika oraz głośne pracy wtryskiwaczy.
Fakt podstawa jest filtr (wkład) paliwa, ale nawet jeśli założy nowy i dodając tym samym różne specyfiki to również nie pomoże, bo obecne wtryskiwacze jak i pompy wysokiego ciśnienia nie lubią suchego dodanego substancji do paliwa.
Cytat:
Podstawą dodawania wszystkich specyfików do układu wtryskowego, jest NOWY FILTR PALIWA.
Raczej podstawa nie dodawać różne specyfiki suchy substancji do paliwa a za to na czas wymieniać filtr (wkład) i nie zaszkodzi dodać smarujące takiej jak Mixsol bądź 2T, bo one nie są suchym dodatkiem jak inne substancje do paliwa.

Ps.
Robert, czy są jakieś wieści o tym aucie?.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Sro 07 Mar 2018, 11:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) 2.0 TDCI nie odpala, ten sam silnik co 2.0 HDI


Rozmawiałem z przedstawicielem firmy, która produkuje takie specyfiki. Powiedział, że owszem, są dobre, ale właśnie jak napisałem, pod warunkiem nowego filtra paliwa. W przeciwnym wypadku, chemia jak pójdzie na filtr, to przy okazji rozpuszcza cały ten syf, który na nim jest i w efekcie idzie on dalej. Tym sposobem zamiast pomóc, narobisz sobie tylko problemów po takiej dolewce. Dlatego ja zamiast stosować te wynalazki, wolę co 10 000km wymieniać filtry (na Purfluxa, który robi oryginały) i mam spokój.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sro 07 Mar 2018, 21:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) 2.0 TDCI nie odpala, ten sam silnik co 2.0 HDI


Dzisiaj szwagier był u mechanika, akumulator naładowany i auto odpala, ale szwagier nie odebrał autka i zlecił sprawdzenie pompy i tu mam pytanie do Was.
Panowie proszę mi napisać czy po regeneracji tzn wyczyszczeniu z opiłków itd pompa będzie jeszcze długo funkcjonować?
Pytam, ponieważ jutro mechanik rozbiera pompę.
Pytanie jest czysto teoretyczne.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 07 Mar 2018, 22:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) 2.0 TDCI nie odpala, ten sam silnik co 2.0 HDI


Cytat:
proszę mi napisać czy po regeneracji tzn wyczyszczeniu z opiłków itd pompa będzie jeszcze długo funkcjonować?
Jak po regeneracji pompy i wyczyszczenie całego układu paliwa to z pewnością będzie długo jeździć o ile oczywiście zacznie dbać o wymianę filtry (wkład) paliwa i nie będzie dodawał różnych specyfików do paliwa to śmiem stwierdzić że długo będzie jeździł.

Cytat:
akumulator naładowany i auto odpala
A ładowanie chociaż jest akumulatora?, bo to też może być powód.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sro 07 Mar 2018, 22:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) 2.0 TDCI nie odpala, ten sam silnik co 2.0 HDI


Mostek123 napisał:


Cytat:
akumulator naładowany i auto odpala
A ładowanie chociaż jest akumulatora?, bo to też może być powód.



Jest, jest. No pożyjemy zobaczymy co dalej będzie
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Wto 13 Mar 2018, 20:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) 2.0 TDCI nie odpala, ten sam silnik co 2.0 HDI


Auto odebrane wczoraj wieczorem. W pompie nie było żadnych opiłków, został wymieniony jakiś wałek, dokładnie nie wiem o co chodzi. Został wymieniony jeden wtrysk, niestety padł. Koszt łączny 1500 PLN. Teraz pali na dotyk.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3

37 000

2019r.

57 300 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

31 000

2012r.

178 000 km

śląskie

CitroenC5

23 900

2011r.

271 458 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

64 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System