Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Komunikat "oil preassure to low" - pomożecie? :)


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Davitt87

Czytelnik



Dołączył: 27 Wrz 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4, 2006, 1.4 16V 90 KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 27 Wrz 2014, 15:45
Temat postu:

Komunikat "oil preassure to low" - pomożecie? :)


Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Jestem nowym użytkownikiem Citroena C4 (2006, 1.4 16v, 90 KM, przebieg - 78000 km) Chcialym się dowiedzieć jakie kontrolki powinny się zapalać testowo po przekręceniu kluczyka? Czy kontrolka oleju powinna się wtedy zapalić? Pytam, bo nurtuje mnie jedna rzecz, co jakiś czas na wolnych obrotach (zazwyczaj podczas hamowania) komputer pokazuje chwilowo komunikat "oil pressure to low". Nie jest to częste, zdarzyło się raptem kilka razy. Poziom oleju jest w porządku, auto jeździ normalnie, nie szarpie, nie słychać niepokojących dźwięków spod silnika. Podczas jazdy po trasie, z większymi prędkościami komunikat nigdy się nie pokazał. Olej i filtr teoretycznie został wymieniony w tym roku w lutym. Co może być przyczyną takiego komunikatu? Powinienem wymienić fitr i olej, czy raczej najpierw zmierzyć ciśnienie oleju i podłączyć cytrynę pod komputer i sprawdzić co się dzieje? Spotkał się ktoś z czymś takim?
Pozdrawiam
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Sob 27 Wrz 2014, 16:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Komunikat "oil preassure to low" - pomożecie? :)


zacznij od wymiany filtra oleju na Purflux.Czytałem,że przy innych producentach mogą być problemy z ciśnieniem.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
Davitt87

Czytelnik



Dołączył: 27 Wrz 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4, 2006, 1.4 16V 90 KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 27 Wrz 2014, 17:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Komunikat "oil preassure to low" - pomożecie? :)


Dzięki za szybką odpowiedź. Byłem przed chwilą w sklepie motoryzacyjnym i sprzedawca polecał mi filtr Knechta, mówił że podobno najlepszy. Koszt 40 zl. Purflux za 38 zł. Czyli lepiej brać purfluxa?
Olej polecał mi Castrol Magnatec 5W30.
Czyli raczej nie musze się martwić że problem z tym błędem tkwi gdzieś w samym silniku? Czytałem już o zajechanych silnikach, uszkodzeniach czopów, uszkodzeniach pompy oleju i innych kosztownych awariach z tym błędem. Ale tak na chłopski rozum, gdyby uszkodzone byłoby coś z tego co wymieniłem to raczej kontrolka od oleju paliłaby się non stop, komputer też pokazywałby błąd ciągle a nie sporadycznie no i kultura pracy silnika też nie byłaby równa i cicha. Mam rację?
machony79, piwko leci. Wink
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Sob 27 Wrz 2014, 18:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Komunikat "oil preassure to low" - pomożecie? :)


Jeśli olej jest w silniku i filtr nie jest no name to najlepszym rozwiązaniem jest podłączyć manometr w miejsce czujnika ciśnienia oleju. Sprawdzić ciśnienie na zimnym i na gorącym silniku - taki pomiar jest najbardziej wiarygodny. Nie wierzę w te całe komputery bo to śwecące zabawki dla naiwnych laików.
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Sob 27 Wrz 2014, 18:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Komunikat "oil preassure to low" - pomożecie? :)


Tak sobie tu gaworzycie, a należy sie kolegi zapytać czy ten chwilowy komunikat dopiero teraz się pojawia, czy w sumie od początku posiadania auta. A do czego zmierzam, a mianowicie, że jeżeli taki komunikat się pojawia przy hamowaniu, to wygląda na niski poziom oleju. I tak kolego czy poziom oleju jest ok na podstawie wyświetlacza i komunikatu ''oil ok.'', czy na podstawie bagnetu? Jeżeli na podstawie bagnetu, to czy masz kolego pewność, że masz w silniku oryginalny, o prawidłowej długości bagnet, bo może być tak, że ktoś włożył kiedyś dłuższy bagnet i zaniżony poziom oleju gotowy, co potem przy hamowaniu może powodować zaświecenie sie kontrolek itp.
A drugie to tak jak kolega napisał załóż oryginalny filtr i zobacz efekt...
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sob 27 Wrz 2014, 18:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Davitt87

Czytelnik



Dołączył: 27 Wrz 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4, 2006, 1.4 16V 90 KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 27 Wrz 2014, 19:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Komunikat "oil preassure to low" - pomożecie? :)


Dzięki mustang1 i Cyfrowy 5.
Komunikat pojawia sporadycznie odkąd kupiłem auto czyli od jakichś 3 tygodni. Dzisiaj przejechałem się troche po Poznaniu. Testowałem auto na hamowaniu i niskich obrotach, komunikat w ogóle się nie pojawił. Sprawdzałem stan oleju bagnetem, pokazuje jakieś 3/4 poziomu do maksymalnego, a więc jest w normie. Bagnet raczej jest oryginalny, przynajmniej tak mi się wydaje.
Najbardziej nurtuje mnie sprawa kontrolki oleju z lewej strony prędkościomierza, po przekręceniu kluczyka, kiedy zapalają się kontrolki testowo ta od oleju w ogóle się nie zapala. Nie wiem czy tak w Citroenach już jest czy jednak powinna się zapalić. Jak jest u Was panowie? Tak samo nie zapala się kontrolka akumulatora.
W przyszłym tygodniu jadę do mechanika sprawdzić ciśnienie oleju i wymienić fitr razem z olejem. Zobaczymy jak będzie po wymianie.
Powrót do góry
Raynor

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 275
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI 138, FAP, automat AM6, HA3+
Piwa: 15/5
Wysłany: Sob 27 Wrz 2014, 20:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Komunikat "oil preassure to low" - pomożecie? :)


Cyfrowy 5 napisał:
Tak sobie tu gaworzycie, a należy sie kolegi zapytać czy ten chwilowy komunikat dopiero teraz się pojawia, czy w sumie od początku posiadania auta. A do czego zmierzam, a mianowicie, że jeżeli taki komunikat się pojawia przy hamowaniu, to wygląda na niski poziom oleju. I tak kolego czy poziom oleju jest ok na podstawie wyświetlacza i komunikatu ''oil ok.'', czy na podstawie bagnetu? Jeżeli na podstawie bagnetu, to czy masz kolego pewność, że masz w silniku oryginalny, o prawidłowej długości bagnet, bo może być tak, że ktoś włożył kiedyś dłuższy bagnet i zaniżony poziom oleju gotowy, co potem przy hamowaniu może powodować zaświecenie sie kontrolek itp.
A drugie to tak jak kolega napisał załóż oryginalny filtr i zobacz efekt...


Niby wszystko ok, tylko że poziom oleju a ciśnienie oleju to dwie różne sprawy... Poziom oleju może być w porządku, a ciśnienie już nie...
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Nie 28 Wrz 2014, 09:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Komunikat "oil preassure to low" - pomożecie? :)


Raynor napisał:


Niby wszystko ok, tylko że poziom oleju a ciśnienie oleju to dwie różne sprawy... Poziom oleju może być w porządku, a ciśnienie już nie...


I masz rację, bo to coś innego, bo jak smok zasysa olej (a żeby nie zasysał to musiało by być na dnie już), to ciśnienie powinno teoretycznie być. Teoretycznie, bo w związku z elektroniką w aucie nigdy nie wiadomo jak komputer zinterpretuje niski poziom, tzn. czy coś mu się nie pomieszało i nie interpretuje niskiego poziomu-jako niskie ciśnienie. Tak czy siak zaczął bym wymiany (na zalecany-klasa lepkości) oleju i filtru najlepiej oryginalny i faktycznie sprawdzenie prawidłowego poziomu (nalać zalecana ilość), a jeżeli nie tak to faktycznie coś niedomaga.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
Davitt87

Czytelnik



Dołączył: 27 Wrz 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4, 2006, 1.4 16V 90 KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 28 Wrz 2014, 11:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Komunikat "oil preassure to low" - pomożecie? :)


Oryginalny filtr do Citroena to Purflux?
Właśnie tak zrobię jak radzicie. W najbliższym tygodniu wymienie filtr i olej. Zauważyłem że ten błąd raczej pokazuje się na nagrzanym silniku. Do tej pory nie pokazał się przy robieniu krótkich odcinków. Może olej kiepski.
A co powiecie o tych kontrolkach o których pisałem wyżej?

Edit: Panowie, właśnie sprawdziłem w książce serwisowej że orygianlnym filtrem do tego silnika jest MAHLE. PURFLUX jest dla większych silników. Założyć taki jaki jest w książce?
Powrót do góry
MackEstrite

Debiutant



Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bartoszyce / Trójmiasto
Posiadane auto: Citroen C4 By Loeb 1.6 2007
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 29 Wrz 2014, 20:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Komunikat "oil preassure to low" - pomożecie? :)


Książka serwisowa powstała po to by takie wątpliwości rozwiewać - teoretycznie różnicy nie powinno być, ale skoro citroen zaleca dla tego silnika MAHLE, to słuchaj się instrukcji. Mądrości internetu, mądrościami internetu, a zalecenia producenta raczej warto brać na poważnie - zwłaszcza, że nie rozchodzi się tu o jakieś wybitnie bajońskie sumy.
Powrót do góry
Davitt87

Czytelnik



Dołączył: 27 Wrz 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4, 2006, 1.4 16V 90 KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 12 Paź 2014, 11:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Komunikat "oil preassure to low" - pomożecie? :)


A więc Panowie:
Wczoraj wymieniłem olej z filtrem, olej Total Quartz Future 9000 5W30, filtr oryginalny Purflux (wcześniej był Knecht). W trakcie powrotu z warsztatu komunikat o za niskim ciśnieniu oleju zaczął się pojawiać dosyć często, do tego po zatrzymaniu auta i pozostawieniu na biegu jałowym komunikat wyświetlał się non stop. Zgasiłem silnik, odpaliłem go po 20 min i komunikat się już nie pojawił. Zadzwoniłem do mechanika (były kierownik warsztatu ASO Citroen). Powiedział, że raczej nie mam się czym przejmować bo gdyby to było coś poważnego (luz na zaworach) i silnik faktycznie nie trzymałby ciśnienia na wolnych obrotach to komunikat pojawiałby się za każdym razem (na ciepłym silniku przy niskich obrotach) a nie sporadycznie. W tygodniu wybieram się do mechanika na pomiar ciśnienia manometrem.
Mam nadzieję że to faktycznie czujnik ciśnienia nawalił bo przeraża mnie wizja remontu silnika.
Do tego zauważyłem że po wymianie mam chyba za dużo oleju w silniku. Bagnet pokazuje całą plastikową końcówkę, czyli jakieś 0,5 cm ponad max. Dzwina sprawa bo mechanik spuścił cały olej i z bańki 4 l wlał jakieś 3,25 l. Książka serwisowa mówi że wchodzi 3,75 l.
Ponowie jeszcze pytanie do użytkowników C4. Czy po przekręceniu kluczyka zapala wam się na chwilę poniższa kontrolka od ciśnienia oleju?

U mnie się w ogóle nie zapala a słyszałem że powinna.
Powrót do góry
lukis316

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C4 Coupe 1.4 2008
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 15 Paź 2014, 13:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Komunikat "oil preassure to low" - pomożecie? :)


sprawdze dzisiaj czy sie u mnie zapala - mam takie samo autko
Powrót do góry
Davitt87

Czytelnik



Dołączył: 27 Wrz 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4, 2006, 1.4 16V 90 KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 15 Paź 2014, 20:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Komunikat "oil preassure to low" - pomożecie? :)


Wielkie dzięki lukis316. Wink Czekam w takim razie na info. Gdzieś wyczytałem ze nie zapala tej kontrolki bo po przekręceniu kluczyka bez zapłonu nie ma ciśnienia w silniku. Taki podobno urok francuskiej elektryki. Smile
Powrót do góry
lukis316

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C4 Coupe 1.4 2008
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 16 Paź 2014, 12:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Komunikat "oil preassure to low" - pomożecie? :)


Davitt87 napisał:
Wielkie dzięki lukis316. Wink Czekam w takim razie na info. Gdzieś wyczytałem ze nie zapala tej kontrolki bo po przekręceniu kluczyka bez zapłonu nie ma ciśnienia w silniku. Taki podobno urok francuskiej elektryki. Smile


nie zauwazylem zeby kontrolka oleju swiecila sie w jakimkolwiek momencie - czy to zaraz po przekreceniu kluczyka czy chwile pozniej gdy swieci sie tylko check engine
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Davitt87

Czytelnik



Dołączył: 27 Wrz 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4, 2006, 1.4 16V 90 KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 17 Paź 2014, 17:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Komunikat "oil preassure to low" - pomożecie? :)


Lukis316, piwko leci. Wink Jeszcze raz dzięki
Problem z komunikatem o za niskim ciśnieniu oleju się mam nadzieję rozwiązał. Byłem dziś na pomiarze ciśnienia oleju w silniku. Jest książkowe. Mechanik od razu wykluczył awarię pompy oleju i panewek. Przekręcone panewki byłoby słychać. Stwierdził że nie pierwszy raz spotyka się takim problemem wśród C4-ek. Wszystkiemu winny jest filtr. Citroen jest bardzo wrażliwy w tym temacie. Zmienił mi filtr na MANNa i komunikat się nie pojawił od tego czasu. Co ciekawe jeździłem na KNECHcie - błąd pojawiał się sporadycznie, zmieniłem na PURFLUXa - zaczął pojawiać się często, praktycznie za każdym razem na niskich obrotach. Pojeżdżę troche na MANNie i zobaczymy. Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Grand Picasso

66 300

2017r.

90 328 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

13 500

2010r.

2 318 701 km

mazowieckie

CitroenC4 SpaceTourer

60 800

2020r.

120 000 km

małopolskie

CitroenC4 Picasso

17 000

2011r.

135 950 km

pomorskie

CitroenC3 Picasso

21 800

2013r.

143 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System