Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) Citroen Xsara 1.4 :utrata mocy, nierówna praca silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ahiryu

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Citroen Xsara VTR 1.4 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lut 2018, 20:45
Temat postu:

Citroen Xsara 1.4 :utrata mocy, nierówna praca silnika


Witam, mam problem z autem. Kupiłam auto miesiąc temu i po 2 tygodniach, pewnego dnia po przejechaniu 25km pojawiła mi się kontrolka silnika. Kontrolka migała ciągle, a ja po przejechaniu 5 km, zostawiłam auto na 8h i poszłam do szkoły. Po 8h i ponownym odpaleniu auta wszystko było w porządku, kontrolka nie świeciła. Przejechałam koło 15km i czułam utratę mocy mimo przyśpieszania, po czym puściło i pojawiła się kontrolka i zgasła. Po kolejnych 10km kontrolka cały czas zaczęła migać. Przejechałam w sumie 50km żeby dojechać do domu i odstawiłam auto. Po dwóch dniach oddałam auto do mechanika żeby sprawdził na komputerze co się dzieje, oczywiście kontrolka wtedy była zapalona cały czas i nie migała. Mechanik powiedział, że mogła ona się pojawić od innego paliwa(po zakupie byłam na innych stacjach paliw), usunął w komputerze błąd, który wskazywał na 3 cylinder. Szykowała mi się podróż łącząca w sumie 500 km i zapytałam się czy mogę tym autem jechać i co się stanie jakby zapaliła mi się ona podczas drogi to powiedział, że mogę jechać, jak się zapali kontrolka to może tylko więcej paliwa pobierać i mam przyjechać wtedy do nich bo może być cylinder do wymiany, więc wymieniłam tylko filtry i olej.W dzień podróży po przejechaniu 30km czułam utratę mocy mimo przyspieszania, po czym paliła się kontrolka. Byłam już w drodze i zostało mi 150 km do przejechania, więc jechałam dalej. Po 100km kontrolka zaczęła cały czas migać auto straciło moc, a przy dodaniu gazu trzęsło się i stawiało opór. Przejechałam tak 180km i odstawiłam auto na parę godzin i chciałam jechać z nim do mechanika. Po odpaleniu auta wszystko znowu było w porządku, przejechałam nim 40 km i wszystko było ok, więc nie poszłam do mechanika, wolałam auto oddać u siebie, bo chciałam jakoś wrócić do domu. Na następny dzień auto przy mniejszych obrotach zgasło mi dwa razy, więc je odstawiłam i ruszyłam dopiero gdy miałam wracać do siebie. W dzień, w który jechałam do domu autko zaczęło pokazywać rogi po 130km i powtórzyło się to samo co wcześniej. Obroty na jałowym biegu falują delikatnie kiedy nie świeci się kontrolka i mocniej kiedy się świeci. Tak jakby ledwo dychał i musiał sobie wtedy dodawać mocy. Od tamtego czasu zrobiłam autem może z 30 km i odstawiłam je. Zauważyłam, że obie rury od chłodnicy wtedy były cieple. Teraz pytanie co to może być, czy na pewno poszedł cylinder, czy sonda lambda, kable, świece albo coś poważniejszego? Ktoś miał coś takiego? Auto na pewno oddam do mechanika, bardziej zaufanego, bo miałam wrażenie, że ten zbytnio nie wiedział o co chodzi. Auto to Citroen Xsara VTR silnik 1.4 benzyna 74km 2001r. Z góry przepraszam za takie wypracowanie, ale jestem kobietą i nie znam się na samochodach i nie chce żeby ktoś mi wciskał jakieś gówno, mam nadzieję, że ktoś z was miał podobnie i naprawa auta nie przewyższy jego wartości...
Powrót do góry
FirstMan

Dyskutant



Dołączył: 17 Mar 2016
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C3 Picasso, C5 X7
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 09 Lut 2018, 20:57
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Citroen Xsara 1.4 :utrata mocy, nierówna praca silnika


Mechanikowi chyba się nie chciało, bo mógł chociaż sprawdzić świece zapłonowe, przewody i cewkę. Prawdopodobnie któryś z tych elementów będzie do wymiany.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 09 Lut 2018, 22:39
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Citroen Xsara 1.4 :utrata mocy, nierówna praca silnika


Cytat:
bo mógł chociaż sprawdzić świece zapłonowe, przewody i cewkę.
Trzeba dodać jeszcze wtrysk na trzecim cylindrze i może też szwankować jak auto dużo pali. W każdym razie wspomniane rzeczy do sprawdzenia.

Cytat:
nich bo może być cylinder do wymiany,
Może, ale nie musi i jak wyżej wspomniane rzeczy mechanik nic nie sprawdzał a tylko tak palnął, to trzymaj się z dala od tego mechanika i podjedź do drugiego mechanika.
Powrót do góry
Ahiryu

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Citroen Xsara VTR 1.4 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Lut 2018, 03:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Citroen Xsara 1.4 :utrata mocy, nierówna praca silnika


Cytat:
Trzeba dodać jeszcze wtrysk na trzecim cylindrze i może też szwankować jak auto dużo pali. W każdym razie wspomniane rzeczy do sprawdzenia.


Zrobiłam 500km i ubyło mi pół baku, a wlałam do pełna za 250zl to chyba nie tak źle?
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 15:31
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Citroen Xsara 1.4 :utrata mocy, nierówna praca silnika


Cytat:
Zrobiłam 500km i ubyło mi pół baku, a wlałam do pełna za 250zl to chyba nie tak źle?
Z obliczeń wychodzi że auto spala 4 litrów na 100 km, co całkowicie nie jest to realne. Biorąc pod uwagę że zbiornik ma 54 litrów, a więc jeśli zostało połowę zbiornika to ile mogło spalić na 500 km?. (Całkiem namieszane wersję wydarzeń)
Z opisu początku postu masz innymi słowami, to wypadanie zapłonu na 3 cylindrze co objawy zostały opisane wyżej postu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 15:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie

CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC3

15 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

20 990

2011r.

252 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System