Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Szaleje ustawienie xenonów, czujnik tył?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lechu1777

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 184
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa, Kraków
Posiadane auto: C4 Coupe VTS 2.0 16V RFJ 2005
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 22 Sty 2018, 15:08
Temat postu:

Szaleje ustawienie xenonów, czujnik tył?


Witam,

wczoraj oszalały mi xenony, jak tylko włączę to ustawiają się obie lampy maxymalnie w dół. Normalnie kręcą się góra dół i na boki po czym ustawiają w dół. Jak wyłącze światała to wracają do pozycji 0. Przy skrętach kierownicą normalnie skrętność działa, więc lampy są OK. GDzie szukać problemu? Gdzieś czytałem, że czujnik z tyłu nawala czasem, gdzie go konkretnie znaleźć? Błędu na ekranie żadnego nie wywala, Lexia może jutro będzie dostępna.
Powrót do góry
kobe24la

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 422
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: brak
Piwa: 22/2
Wysłany: Pon 22 Sty 2018, 18:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Szaleje ustawienie xenonów, czujnik tył?


Prawdopodobnie coś się dzieje z czujnikami poziomowania, zerknąłbym najpierw na tylny.
Powrót do góry
lechu1777

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 184
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa, Kraków
Posiadane auto: C4 Coupe VTS 2.0 16V RFJ 2005
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 24 Sty 2018, 15:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Szaleje ustawienie xenonów, czujnik tył?


Podłączyłem LExie, błąd "Front vehicle height sensor signal open circuit" - czyli przedni czujnik nie łączy. Wie ktoś gdzie go szukać?
Powrót do góry
kobe24la

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 422
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: brak
Piwa: 22/2
Wysłany: Sro 24 Sty 2018, 18:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Szaleje ustawienie xenonów, czujnik tył?


Na wysokości stabilizatora przedniego, mniej więcej na środku podłogi. Jeśli masz osłonę silnika, to pod osłoną. Będziesz widział czujnik z cięgnem na przegubie kulowym.
Powrót do góry
lechu1777

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 184
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa, Kraków
Posiadane auto: C4 Coupe VTS 2.0 16V RFJ 2005
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 25 Sty 2018, 14:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Szaleje ustawienie xenonów, czujnik tył?


Znalazłem, zaraz koło osłony tłumika, ciężki dostęp.
Niestety przeczyściłem styki, ale błąd nie daje się skasować, raz się skasował, ale zaraz wrócił. Potrzebna mi informacja jaki zakres % powinien w Lexii pokazywać poprawnie działający czujnik? U mnie jak ręcznie się cięgnem rusza to Lexia widzi od wyjściowego parametru około 5% do max 11%, ale głównie jest to 5-7%. Tył ma zupełnie inaczej, bo domyślnie pokazuje koło 50% i reaguje na dociskanie nadwozia. Jak ręcznie rusza się cięgnem to świata idą do góry delikatnie, jak dociąży się auto od góry to lampy ani drgną, a powinny. Błąd czujnika wraca (otwarty obwód). Czy ten czujnik da się naprawić ewentualnie czy jest to jednorazówka i trzeba nowy?

edit/ Zmierzyłem na stykach, 6 pinowa wtyczka, 3 kable. Piny 1-2-3, czerwony i żółto/zielony mają 5V, niebieski ma 0V do masy i nie ma zwarcia, więc wiązka jest OK, czujnik jest walnięty. Mam go na stole 6224 G3, ciężko widzę z dostępnością tego...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 25 Sty 2018, 14:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pawełek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp
Posiadane auto: Citroen c4 exclisive 2006 1,6 hdi 110km bez fap
Piwa: 17/8
Wysłany: Sob 27 Sty 2018, 15:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Szaleje ustawienie xenonów, czujnik tył?


Znasz rosyjski to tu masz manual. https://www.drive2.ru/l/7602489/
_________________
Rusz głową, a rękom będzie lżej.
WŁASNA LEXIA
Powrót do góry
lechu1777

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 184
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa, Kraków
Posiadane auto: C4 Coupe VTS 2.0 16V RFJ 2005
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 27 Sty 2018, 15:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Szaleje ustawienie xenonów, czujnik tył?


pawełek napisał:
Znasz rosyjski to tu masz manual. https://www.drive2.ru/l/7602489/


dziękuje za link, ale ja niestety lub stety pokolenie angielski + niemiecki, użyłem google translate i coś tam idzie wyczytać. Ogólnie sprowadza się do tego, że czujnik gość odczyścił i wlutował ponownie na piny. Czujnik rozpołowiłem, bo rozebrać go się normalnie nie da i w środku było troche "włosków" miedzianych luzem, coś się tam musiało rozlecieć. Strzelam, że też mikrokontroler jest uwalony, bo u mnie jest to usterka trwała i nie ma błędu poziomowania świateł jako tako w postaci mrugania kontrolki czy informacji na ekranie w aucie. Zasadniczo to jest jednorazówka, jak ktoś to naprawia to już naprawdę trzeba mieć determinacje. W sklepie z dobrymi cenami liczą sobie ponad 500zł... Znalazłem używke za 200zł, jedna jedyna z tymi oznaczeniami co ja mam, 30 dni rozruchu, oby podziałało dłużej.
Plus po rozcięciu tego trzeba by to naprwadę dobrze skleić, żeby nie weszła wilgoć, dla mnie za dużo rzeźby i sobie darowałem, poszedł na śmieci. Czytałem też, że da się zaadoptować czujnik z C5, których jest pełno na necie i są tanie, ale też trzeba kombinować i nie znalazłem kogoś kto się podjął.


EDIT/ Dla szukających informacji: czujnik wymieniłem na używke, wszystko działa z automatu, nie trzeba nic adoptować czy kalibrować. Czujnik sprawny frontowy ma wskazania w Lexii ~80%, jak komuś pokazuje kilka procent 5,7 czy 11 to znaczy, że czujnik jest zepsuty.
Powrót do góry
nasterek

Czytelnik



Dołączył: 25 Sie 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: citroen c4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Mar 2018, 00:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Szaleje ustawienie xenonów, czujnik tył?


Witam !!! mam podobny problem wywala błąd i kontrolka świateł mijania muruga. Do tego światła nie skręcają tylko unoszą się i opuszczają podczas jazdy . Po podłączeniu do lexii wykazuje że czujnik tył 5% , czujnik przód 54 %. Na pewnodo wymiany czujnik tył oznaczenie 6224G4 . Na chwilę obecną nie znalazłem żadnej używki . Przejrzany cały internet Crying or Very sad
Allegro, eBay , Olx . Serwis woła 540 zł Nie wiem co z przednim czy wartość 54 % oznacza że czujnik jest sprawny proszę o odpowiedź !!

Pozdrawiam
Powrót do góry
lechu1777

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 184
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa, Kraków
Posiadane auto: C4 Coupe VTS 2.0 16V RFJ 2005
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 08 Maj 2018, 21:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Szaleje ustawienie xenonów, czujnik tył?


nasterek napisał:
Witam !!! mam podobny problem wywala błąd i kontrolka świateł mijania muruga. Do tego światła nie skręcają tylko unoszą się i opuszczają podczas jazdy . Po podłączeniu do lexii wykazuje że czujnik tył 5% , czujnik przód 54 %. Na pewno do wymiany czujnik tył oznaczenie 6224G4 . Na chwilę obecną nie znalazłem żadnej używki . Przejrzany cały internet Crying or Very sad
Allegro, eBay , Olx . Serwis woła 540 zł Nie wiem co z przednim czy wartość 54 % oznacza że czujnik jest sprawny proszę o odpowiedź !!

Pozdrawiam


Nie zaglądam na forum, więc sory, że tak późno. Jak masz Lexię to nie masz o co pytać, przeskanuj w poszukiwaniu błędów i będziesz miał, który czujnik jest uwalony. Co do skręcania się lamp to ja tego problemu nie miałem, mi po prostu po włączeniu kręciły się normalnie, a potem zaraz opadały w dół (tryb awaryjny). Trudno będzie Ci znaleźć używkę, przerabiałem temat z przodem.

Zadzwoń tutaj:
http://czesci-francuskie.com/
Potrafią pomóc z częściami do francuzów, nie raz do nich zajeżdżałem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC3 Aircross

69 900

2022r.

27 500 km

wielkopolskie

CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie

CitroenC3

9 990

2005r.

153 580 km

pomorskie

CitroenC4 Picasso

53 900

2017r.

140 700 km

wielkopolskie

CitroenC8

21 900

2011r.

263 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System