Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Problemy po długiej jeździe w deszczu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ozzi90

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): zabrze
Posiadane auto: hyundai h1 2.5crdi 136KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Sty 2018, 10:48
Temat postu:

Problemy po długiej jeździe w deszczu


Witam. Ostatnio przejechałem kawałek Europy w deszczu 1600km w trakcie ulewy przestał działać tempomat, wyskoczył
komunikat sensor martwego Pola wyłączony oraz błąd silnika uszkodzony silnik. To nie wzbudziło jeszcze moich podejrzeń bo komunikat warunki nieodpowiednie dawały jednoznacznie do zrozumienia o co chodzi. Później jednak kiedy nie padało tempomat był cały czas w trybie pauzy. Nie reagował na żaden przycisk tzn mogłem go na pokrętle włączyć i wyłączyć ale nie mogłem ustawić danej prędkości dodam też, że nie mogłem ustawić też odległości od pojazdu. Cały czas był w trybie pauzy. Po paru dniach postoju w garażu wybrałem się na wycieczkę. Odziwo tempomat zaczął działać prędkość mogłem ustawić ale odległość pomiędzy pojazdami już nie. Co do sensorów martwego Pola i pseudo uszkodzonego silnika wystarczyła wizyta na myjni. Nie rozumie co się stało do tej pory. Podłączając do komputera wyskoczył błąd egr skasowałem go i na razie odpukać nic się nie dzieje. Ostatnia sprawa od jakiegoś czasu tylko przy przyspieszaniu zaczynają falować obroty. Nie wiem czy to istotne ale zmieniłem z letnich opon na zimowe z 17cali na 16 i czy może to być wina minusowej temperatury? Nie wiem np zimne powietrze trafia do silnika i się dusi czy co? Dodam że samochód ma przejechane zaledwie 80tyś km... Przebieg autentyczny więc to raczej nie sprzęgło...
Powrót do góry
alingen

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: XP 2004 1.6HDI 80kW
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 22 Sty 2018, 15:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problemy po długiej jeździe w deszczu


Witam.
Wszechobecna długotrwała wilgoć,w elektronice może wywoływać przeróżne dziwne objawy,które są trudne do racjonalnego wytłumaczenia.Trzeba wysuszyć.jeździć dalej i obserwować.Jak się będzie powtarzać,to trzeba wymienić cały podzespół odpowiedzialny za wadliwą pracę określonej funkcji.
Jeśli zaś chodzi o silnik,to :"czkawka"podczas przyspieszania związana jest zwykle z zacinaniem się zaworu EGR,co potwierdza dodatkowo wyświetlony błąd.Nie wystarczy jednak go tylko wykasować.To jakby wykasować odczyt gorączki na termometrze.Za tym muszą iść dalsze działania.Zawór można:albo wyczyścić-co czasem się udaje,albo wymienić-co udaje się zawsze.W starszych autach można zastosować czyszczący dodatek do paliwa,co czasem może trochę pomóc.PSA dopuszcza jedynie UNIK do swoich silników,ale przy 80kkm ja bym nie ryzykował.Jak będzie miał chociaż 120kkm to już co innego,choć generalnie są to środki szkodliwe i należy ich unikać.Życzę powodzenia...
Powrót do góry
ozzi90

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): zabrze
Posiadane auto: hyundai h1 2.5crdi 136KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Sty 2018, 18:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problemy po długiej jeździe w deszczu


Czyli sugerujesz wymianę komputera czy da się wilgoć jakoś wygonić? Właśnie do tej pory nie mogę ustawić odległości pomiędzy pojazdami co za tym idzie za każdym razem kiedy jakiś samochód mnie wyprzedzi tempomat się wyłącza zamiast utrzymać odległość następnie gdy chce ponownie aktywować go pojawia się komunikat warunki nieodpowiednie. Dopiero gdy oddali się samochód na około 100 może więcej metrów znowu można go załączyć...
Co do egr tak się zastanawiałem ale czy je powinien się sam wyczyścić tak jak dpf? Szczególnie że obroty miałem około 2,5tys przy stałej prędkości czasami nawet po godzinie... No nie ma co gdybać na początek wyczyszczona egr. Proszę tylko o podpowiedź z tego co pamiętam egr jest chyba z tyłu silnika koło akumulatora? Wyczyscic wystarczy benzyna ekstrakcyjna a jeżeli to nie pomoże to wymiana. Bardziej mnie martwi jednak elektryka jak mogę zapobiec takim wybrykom.?
Powrót do góry
costam000

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
Wysłany: Sro 24 Sty 2018, 09:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problemy po długiej jeździe w deszczu


czyszczenie EGR jest loterią bo zazwyczaj nie pomaga - tylko wymiana na nowy

co do problemów z tempomatem itd - tutaj szukałbym winnego w module BSM - do wymiany
Powrót do góry
ozzi90

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): zabrze
Posiadane auto: hyundai h1 2.5crdi 136KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Lut 2018, 01:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problemy po długiej jeździe w deszczu


Jestem świeżo po wizycie w serwisie citroena okazało się że citroeny c4 gp z 2014r były wzywane na akcje serwisową mój samochód został pominięty a było ich 6.... Co do elektroniki wystarczyło zainstalowanie poprawionego nowego oprogramowania. Co do falujących obrotów okazało że do wymiany był osprzęt pod pedałem sprzęgła nie wiem jeszcze co dokładnie. Reszte akcji dotyczy wymiana napinacza i paska rozrządu. Sensor z poziomu paliwa, okablowanie przy zbiorniku Adblue i coś jeszcze nie pamiętam. W następny czwartek jadę na dokończenie napraw więc dokładnie opisze co i jak.Dodam tylko że wszystkie naprawy są darmowe.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 22 Lut 2018, 01:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
YKS74

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso II 2.0 BlueHDI 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Mar 2019, 16:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problemy po długiej jeździe w deszczu


ozzi90 napisał:
Jestem świeżo po wizycie w serwisie citroena okazało się że citroeny c4 gp z 2014r były wzywane na akcje serwisową mój samochód został pominięty a było ich 6.... Co do elektroniki wystarczyło zainstalowanie poprawionego nowego oprogramowania.


Możesz podać numer akcji serwisowej ASO z elektroniką i czy objawy ustąpiły?

Mam niemal identyczny problem z kontrolką "check engine", pokazuje błąd EGR o symbolu P042F
oraz nie działa równocześnie tempomat - w trybie "pauza". Też wiążę to z wilgocią natomiast brak innych
niepokojących oznak pracy silnika.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC-Crosser

29 900

2008r.

221 554 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

24 000

2012r.

212 000 km

pomorskie

CitroenC4 Picasso

15 000

2007r.

227 000 km

lubelskie

CitroenC3

6 900

2003r.

123 000 km

mazowieckie

CitroenC5 Aircross

97 900

2019r.

58 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System