Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Wszystkie lampki ostrzegawcze na desce C4 GP 1.6HDi EGR 2008


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ybaboo

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Scunthrope
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6HDi EGR
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 19 Sty 2018, 21:30
Temat postu:

Wszystkie lampki ostrzegawcze na desce C4 GP 1.6HDi EGR 2008


Witam forumowiczów

DLA OSOBY, KTÓRA PRZYCZYNI SIĘ DO ROZWIĄZANIA PROBLEMU wysyłam oryginalną buteleczkę 0.7l 16 letniej szkockiej!!
Mam nadzieję, że oferta nie jest niezgodna z regulaminem, ewentualnie jeśli jest niezgodna - z góry przepraszam i zamiast whisky proponuję 300zł lub zamiennik w innej walucie, chociażby miało to być kolumbijskie pesos Wink

Temat długi jak rzeka Nil i nie wiem już od czego zacząć pisać...

Zanim podam objawy opiszę co było wymienione w aucie po sugestiach różnych elektryków / mechaników
Wymieniony moduł BSM oraz czujnik stopu pod pedałem hamulca, dolany olej do zbiornika wyrównawczego skrzyni biegów - nie było drastycznie - troszkę poniżej minimum

Problem pozostał, więc wróciłem do swojego, oryginalnego BSM'a. Czujnik stopu pozostał nowy, ponieważ kiedy był podłączony stary - był problem z połączeniem komputera poprzez ODBII

Pali się wszystko co możliwe na desce rozdzielczej. Na początku błędy znikały, pojawiały się i znikały na nowo.
W momencie kiedy zapalało się "Service" i "Stop" - skrzynia przełączała się w tryb manualny i do wyboru miałem wyłącznie biegi w zakresie 1-3 + wsteczny
Kiedy "Stop" lub "service" zniknęło - skrzynia pracowała jak zawsze i wchodziły wszystkie biegi bezproblemowo, bez szarpnięć czy dziwnych dźwięków
Na początku, błędy nie pojawiły się w czasie jazdy samochodem - przez dwa lata użytkowania nie było żadnych błędów.
Auto zaparkowałem we Wigilię i po 3 dniach - 27 Grudnia odpaliło za pierwszym razem jak zwykle ale już z błędami i bez możliwości odblokowania ręcznego hamulca, nie pomagała również próba ruszenia z "1" - totalna blokada.
Po kilku próbach wyłączenia / włączenia silnika - zdjąłem klemę z akumulatora, odczekałem kilka minut, założyłęm na nowo - błędy na chwilę zniknęły i pojawiły się po 20-30s - ruszyć i tak nie można było.
Po kilku następnych próbach - przytrzymałem dłużej guzik od "ręcznego" i co prawda puścił ale już na dobre bo ręczny nie działa. Słychać cały czas pracę silniczka ale ręcznego nie zaciąga

Na chwilę obecną CO NAJGORSZE przestała działać skrzynia biegów - cały czas pokazuje N na desce i nic więcej - bez znaczenia na co przełączę. Nie działa również pedał gazu - usterek zamiast ubywać - to przybywa.

Problem ze skrzynią pojawił się jak elektryk zmienił BSMa na stary, posprawdzał gdzie się da "masę" i przeczyścił oraz sprawdzał czujniki ABS

Nie mówię, że to wina elektryka - polecają go wszyscy "na mieście". Sam się przyznał że w Citroenach "nie siedzi" ale wyjścia nie mam - do najbliższego "polskiego elektryka" specjalizującego się w Citroenach - mam dobre 300km no i bez skrzyni i pedału gazu - nie ma szans dojechać chyba, że na lawecie.
Obecny, miejscowy elektryk sam przyznał rację, że na forum można spytać - może miał ktoś podobny przypadek i szybciej pójdzie z naprawą

Załączam 2 filmy z tym co widać na desce, nagrane w różnych odstępach czasu

[/youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3HHUFTwPZP0&feature=youtu.be[youtube:17e6e779cb]

[/youtube:17e6e779cb]https://www.youtube.com/watch?v=o9TDTWSl-9s&feature=youtu.be[youtube:17e6e779cb]

Elektryk twierdzi, że warto wymienić jeszcze moduł sterujący hamulcem ręcznym / awaryjnym - ale jak zacznę skupować części to zanim dojdę do tego co jest usterką okaże się ze z tego co zostało to złożę drugą cytrynkę Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Zakupiłem lexię na ebay, zainstalowałem bez problemów, działa i zczytuje błędy (a jest ich sporo)

Wrzucam link do zdjęć bo narobiłem tego dużo + raport z Lexii - pliczki do pobrania spakowane zipem na dropboxie

https://www.dropbox.com/s/j6tru4gy82mh0xa/lexia-zdjecia.zip?dl=0

Zlitujcie się i przejrzyjcie - (dotyczy przede wszystkim tych, co wiedzą dobrze jak odczytać błędy i to co z nich może wynikać)

Auto nie jeździ od prawie miesiąca Crying or Very sad

Błędy C98A i C98B można wykluczyć - to poprostu pali błąd żarówek po wymianie postojowych na LEDowe

Jeśli ktoś korzysta np. z GG a nie chce otwierać zdjęć z dropboxa - mogę parę wysłać poprzez GG

Pozdrawiam i proszę o wskazówki[/youtube:17e6e779cb]
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 10:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wszystkie lampki ostrzegawcze na desce C4 GP 1.6HDi EGR 2008


Witaj na forum, ale zbyt chaotycznie opisałeś swój problem i trochę nie zrozumiałe, lecz spokojnie, może dojdziemy to innym sposobem.
Cytat:
Wrzucam link do zdjęć bo narobiłem tego dużo + raport z Lexii - pliczki do pobrania spakowane zipem na dropboxie
Niepotrzebnie w ten sposób zrobiłeś, bo nikt nie będzie zapełniał komputera bądź w laptopie miejsca na dysku.

Cytat:
Wymieniony moduł BSM
Po co?, skoro był problem z komunikacją to jakim testerem był sprawdzany, bo nie wszystkie testery będą działać tak jak powinno.

Cytat:
Zakupiłem lexię na ebay, zainstalowałem bez problemów, działa i zczytuje błędy (a jest ich sporo)
Skoro kupiłeś lexię to proponuję teraz przywrócić BSM i odczytać kody błędu oraz podać kody błędu na forum, bo obecnie strony przekierowują na stronę tego forum. (Pobierz link następnie kliknij na górze URL wklej i ponownie kliknij URL*).

Cytat:
Na chwilę obecną CO NAJGORSZE przestała działać skrzynia biegów - cały czas pokazuje N na desce i nic więcej - bez znaczenia na co przełączę.
Podaj jaką skrzynię masz (np: 20DS62) i skoro pokazuje N to być może czujnik położenia biegów rozregulowany bądź uszkodzony, lecz nie wiedząc co za skrzynia to tylko zgadywanie.

Najważniejsze to kody błędów podać i z pewnością nie zaszkodzi poszukać na tym forum.
Powrót do góry
ybaboo

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Scunthrope
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6HDi EGR
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 11:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wszystkie lampki ostrzegawcze na desce C4 GP 1.6HDi EGR 2008


Mostek123 napisał:
Witaj na forum, ale zbyt chaotycznie opisałeś swój problem i trochę nie zrozumiałe, lecz spokojnie, może dojdziemy to innym sposobem.
Cytat:
Wrzucam link do zdjęć bo narobiłem tego dużo + raport z Lexii - pliczki do pobrania spakowane zipem na dropboxie
Niepotrzebnie w ten sposób zrobiłeś, bo nikt nie będzie zapełniał komputera bądź w laptopie miejsca na dysku.

Cytat:
Wymieniony moduł BSM
Po co?, skoro był problem z komunikacją to jakim testerem był sprawdzany, bo nie wszystkie testery będą działać tak jak powinno.

Cytat:
Zakupiłem lexię na ebay, zainstalowałem bez problemów, działa i zczytuje błędy (a jest ich sporo)
Skoro kupiłeś lexię to proponuję teraz przywrócić BSM i odczytać kody błędu oraz podać kody błędu na forum, bo obecnie strony przekierowują na stronę tego forum. (Pobierz link następnie kliknij na górze URL wklej i ponownie kliknij URL*).

Cytat:
Na chwilę obecną CO NAJGORSZE przestała działać skrzynia biegów - cały czas pokazuje N na desce i nic więcej - bez znaczenia na co przełączę.
Podaj jaką skrzynię masz (np: 20DS62) i skoro pokazuje N to być może czujnik położenia biegów rozregulowany bądź uszkodzony, lecz nie wiedząc co za skrzynia to tylko zgadywanie.

Najważniejsze to kody błędów podać i z pewnością nie zaszkodzi poszukać na tym forum.



Po co tak zrobiłem ze zdjęciami - bo jest ich 100 - wszystkie kody bledow z dialboxa + raport z dialboxa. Lepiej podesłać jeden link jak wrzucać 100 zdjęć na forum...

Moje przejęzyczenie odnośnie komunikacji poprzez OBDII - pod starym czujnikiem stopu - nie było go wogóle (komunikacji) - chociaż czyjnik działał OK, przy starym nie można było niczym się podłączyć pod ODBII

Nie skupiałbym się za bardzo na skrzyni (MCP) bo jest to kolejny z błędów czy coś co przestało działać ale nie od razu.

Początek problemów widać na filmie z youtube... Nie sądzę, żeby po 3 dniowym postoju na parkingu (i wcześniejszej 3 letniej jeździe bezproblemowej) nagle padł mi czujnik stopu, czujnik abs / predkosci kola / czujnik polozenia skrzyni, itp

Myślę że odpowiedź można znaleźć w raporcie lexii tylko trzeba chcieć pomóc. Nie każę nikomu ściągnąć folderu ze zdjęciami i trzymać go wieczność na komputerze. Nie oszukujmy się również - w dzisiejszych czasach 400mb zdjęć nikomu nie "zapcha" komputera.... byle jaki pendrive ma pojemność 32/64GB a dyski zaczynają się od 500GB więc jest to 1% pojemności dysku...

Dlatego sądzę że odpowiedzialna jest jakaś jedna rzecz, która może mieć wpływ na działąnie całości i z nadzieją że ktoś miał podobny problem - piszę na forum
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
costam000

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 17:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wszystkie lampki ostrzegawcze na desce C4 GP 1.6HDi EGR 2008


@ybaboo

w jakim stanie jest akumulator ? Economy Mode często się włącza ?

czy BSM wymieniałeś na nowy ?
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 19:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wszystkie lampki ostrzegawcze na desce C4 GP 1.6HDi EGR 2008


Cytat:
wszystkie kody bledow z dialboxa
Ponownie powtórzę: Jakie błędy są na komputerze diagnostycznym? i nie wierzę że będą setki tego błędu, bo to nie realne.

Natomiast, z jednego filmu udało się obejrzeć, bo ten pierwszy przekierowuje na stronę tego samego forum.
Z filmu wynika, że masz usterkę układu hamulcowego i być może jest zablokowany ręczny hamulec, co trzeba sprawdzić pod względem mechaniczny działania układu hamulcowego a także sterowania ze strony skrzyni biegów.
Cytat:
Nie skupiałbym się za bardzo na skrzyni (MCP)
A właśnie bym się skupił.

Cytat:
Nie oszukujmy się również - w dzisiejszych czasach 400mb zdjęć nikomu nie "zapcha" komputera....
Tu nie chodzi tylko o zapchania dysku, ale ze względu bezpieczeństwa samego komputera i najlepiej nie ściągać, bo skąd mam mieć pewność że nie ściągnę wirusa i miałem już takie przypadki. Tak więc nie ma sensu tego dyskutować, bo jest całkowicie nie na miejscu i skoro chcesz pomocy to dostosuj się tak, aby wszyscy wiedzieli o co chodzi i nie musieli dodatkowo ściągać na komputer nieznane nikomu pliki.

Natomiast, skoro rzeczywiście chcesz uzyskać pomocy, to nie utrudniaj tym samym poprzez ściąganiem dodatkowy plików, bo nie dość, że mogą być niebezpieczne to wcale nie ułatwiasz, bo naprawdę można to ułatwić w inny sposób.
Dla ułatwienia innym kolegom na forum podaję link.
https://youtu.be/o9TDTWSl-9s
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 19:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ybaboo

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Scunthrope
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6HDi EGR
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 19:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wszystkie lampki ostrzegawcze na desce C4 GP 1.6HDi EGR 2008


costam000 napisał:
@ybaboo

w jakim stanie jest akumulator ? Economy Mode często się włącza ?

czy BSM wymieniałeś na nowy ?


Akumulator niemalże nowy, przez "elektryka" dla pewności doładowany, BSM z drugiej ręki ale działa bez zarzutu w innym samochodzie, mój rownież też (działa w innym samochodzie)
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
ybaboo

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Scunthrope
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6HDi EGR
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 19:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wszystkie lampki ostrzegawcze na desce C4 GP 1.6HDi EGR 2008


Mostek123 napisał:
Cytat:
wszystkie kody bledow z dialboxa
Ponownie powtórzę: Jakie błędy są na komputerze diagnostycznym? i nie wierzę że będą setki tego błędu, bo to nie realne.

Natomiast, z jednego filmu udało się obejrzeć, bo ten pierwszy przekierowuje na stronę tego samego forum.
Z filmu wynika, że masz usterkę układu hamulcowego i być może jest zablokowany ręczny hamulec, co trzeba sprawdzić pod względem mechaniczny działania układu hamulcowego a także sterowania ze strony skrzyni biegów.
Cytat:
Nie skupiałbym się za bardzo na skrzyni (MCP)
A właśnie bym się skupił.

Cytat:
Nie oszukujmy się również - w dzisiejszych czasach 400mb zdjęć nikomu nie "zapcha" komputera....
Tu nie chodzi tylko o zapchania dysku, ale ze względu bezpieczeństwa samego komputera i najlepiej nie ściągać, bo skąd mam mieć pewność że nie ściągnę wirusa i miałem już takie przypadki. Tak więc nie ma sensu tego dyskutować, bo jest całkowicie nie na miejscu i skoro chcesz pomocy to dostosuj się tak, aby wszyscy wiedzieli o co chodzi i nie musieli dodatkowo ściągać na komputer nieznane nikomu pliki.

Natomiast, skoro rzeczywiście chcesz uzyskać pomocy, to nie utrudniaj tym samym poprzez ściąganiem dodatkowy plików, bo nie dość, że mogą być niebezpieczne to wcale nie ułatwiasz, bo naprawdę można to ułatwić w inny sposób.
Dla ułatwienia innym kolegom na forum podaję link.
https://youtu.be/o9TDTWSl-9s


Proszę osoby zainteresowane o pomoc, nie o naukę zasad bezpieczeństwa obsługi komputera Wink
Osoby strachliwe, niepewne tego co ściągają - nie muszą tego robić...
Jako informatyk (a nie mechanik samochodowy) mogę jedynie zasugerować instalację dobrego programu antywirusowego. Mnie wirusy się nie trzymają bo pracuję na mac'u a mimo tego program antywirusowy mimo wszystko mam załączony.
Nie będę schodził z tematu C4GP na komputery - zdjęć jest 100, kto chce przejrzeć może ściągnąć, nie mam możliwości fizycznej wrzucenia w jednego posta tylu zdjęć.

Problem skrzyni odpada, bo zaczęła sama z siebie działać - najprawdopodobniej (jak sugerował mi jeden profesjonalista, ale robił to przez GG) usterka nie leży w żadnym module a zwarciu wiązki do masy (lub ewentualnie coś na stykach / gniazdach połączeń) i teraz elektryk skupia się na sprawdzeniu całej instalacji (okablowanie)

Czy to EGR czy czujnik stopu - co najwyżej wyświetla się błąd ABS/ESR, Błąd skrzynia (ale zawsze działa co najmniej w przedziale 1-3 + wsteczny) a u mnie widać często wszystko co możliwe na desce a czasem nic... ciekaw jestem tylko jak długo będzie działać skrzynia Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
costam000

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 20:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wszystkie lampki ostrzegawcze na desce C4 GP 1.6HDi EGR 2008


Sprawdź podłączenie kabli do akumulatora - do przewodu plusowego jest podłączonych kilka innych kabli - zweryfikuj czy są poprawnie skręcone i nie luźne


Czy te błędy które pokazujesz na zdjęciach da się skasować ?
Czy po odpaleniu ponownie się pojawiają ?
Czy odłączałeś na dłuższą chwilę akumulator ?

Ja stawiam na zacierający się i blokujący zawór EGR - sieje błędami po wszystkich kalkulatorach.
Jaki masz w ogóle przebieg i czy kiedykolwiek było coś robione z EGR ?


Ostatnio zmieniony przez costam000 dnia Sob 20 Sty 2018, 20:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 20:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wszystkie lampki ostrzegawcze na desce C4 GP 1.6HDi EGR 2008


Cytat:
Proszę osoby zainteresowane o pomoc,
Oczekujesz pomocy a wciąż nie podajesz kodu błędu, no wybacz, ale mam wrażenie że parzysz tylko co na desce się wyświetla i na komputer diagnostyczny nie kwapisz się podłączyć, bo komputer diagnostyczny dużo mówi niż to co wyświetla się na desce. Ale Ty jak widać, chcesz być mądrzejszy od komputera diagnostycznego, co w takim przypadku życzę Ci naprawdę powodzenia i na tym kończę z tobą dyskusję, bo i tak widzę że bez sensu jest udzielanie pomocy bez jakichkolwiek kodów związany usterką.
Może koledzy są wróżkami i pomogą Ci rozwiązać problem.
Powrót do góry
ybaboo

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Scunthrope
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6HDi EGR
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 20:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wszystkie lampki ostrzegawcze na desce C4 GP 1.6HDi EGR 2008


Mostek123 napisał:
Cytat:
Proszę osoby zainteresowane o pomoc,
Oczekujesz pomocy a wciąż nie podajesz kodu błędu, no wybacz, ale mam wrażenie że parzysz tylko co na desce się wyświetla i na komputer diagnostyczny nie kwapisz się podłączyć, bo komputer diagnostyczny dużo mówi niż to co wyświetla się na desce. Ale Ty jak widać, chcesz być mądrzejszy od komputera diagnostycznego, co w takim przypadku życzę Ci naprawdę powodzenia i na tym kończę z tobą dyskusję, bo i tak widzę że bez sensu jest udzielanie pomocy bez jakichkolwiek kodów związany usterką.
Może koledzy są wróżkami i pomogą Ci rozwiązać problem.


Nie muszą być wróżkami - wystarczy odrobina chęci.
Jak widać typowa polska mentalność - to zgnoić człowieka proszącego o pomoc ewnentualnie okazać w głupi sposób swoją wyższość samemu nie wnosząc wiele do tematu...
Może kolega wszystkowiedzący podpowie mi w jaki sposób sama "naprawiła się" skrzynia biegów?

Nie, nie powie bo ma wymówkę o wirusach w zdjęciach Very Happy

Zamknijcie może ten temat, bo szlag człowieka trafia jak pisze taki podwarszawski [cenzura] mędrkujący a sensu ani pomocy żadnej... Te 9 piw co masz tutaj to chyba sam sobie postawiłeś albo kumple z Pragi (nie mylić ze stolicą Czech)

Dziękuję za sugestie i proszę zamknąć temat ewentualnie dalej "jechać" po mnie do woli Wink bo pewnie zaraz usłysze jeszcze coś o swoim wychowaniu a o sposobie naprawy samochodu ani ciut ciut
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
ybaboo

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Scunthrope
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6HDi EGR
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 21:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wszystkie lampki ostrzegawcze na desce C4 GP 1.6HDi EGR 2008


costam000 napisał:
Sprawdź podłączenie kabli do akumulatora - do przewodu plusowego jest podłączonych kilka innych kabli - zweryfikuj czy są poprawnie skręcone i nie luźne


Czy te błędy które pokazujesz na zdjęciach da się skasować ?
Czy po odpaleniu ponownie się pojawiają ?
Czy odłączałeś na dłuższą chwilę akumulator ?

Ja stawiam na zacierający się i blokujący zawór EGR - sieje błędami po wszystkich kalkulatorach.
Jaki masz w ogóle przebieg i czy kiedykolwiek było coś robione z EGR ?


Część błędów da się skasować ale zaraz wracają, części niestety się nie da wykasować
Akumulator - był pierwszą rzeczą, którą zrobiłem sam (odłączenie na 30min conajmniej)
Auto ma przejechane ok. 200tyś km, ponad 100tyś przez ostanie dwa lata zrobiłem sam - ponad 95% z tego na autostradzie, więc odrzuciłem możliwość zapchanego DPF... Auto serwisowane co roku, olej wymieniany co 2 miesiące ze względu na kilometry jakie przejeżdżam.
EGR'a zakupiłem nowego, bo o ile mogę przełożyć coś co wyciąga się w 2min z innego auta - o tyle nie chcę komuś mi życzliwemu i służącemu pomocą podbierać takich rzeczy jak EGR.
Auto było bezawaryjne, jedyne co robiłem to wymiana rozrządu i pompy wody (co jest normalne przy wymianie rozrządu) - nie liczę rzeczy takich jak opony bo to nie ma wpływu - chciaż gdzieś czytałem że osoba miała problem błędów ABS/ESR po wymianie opon: gdzie z przodu miał profil 55 a z tyłu 60ki Wink
U mnie wszystkie opony są takie same (Michelin CrossClimate+ 215/55/R16)

Wracając do EGR - nie był ruszany i jest od nowości, dlatego mimo wszystko zakupiłem nowy

Jest tutaj jakaś opcja wrzucenia zdjęć bezpośrednio czy też muszę używać np. dropboxa czy innej podobnej "chmury" ?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 21:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wszystkie lampki ostrzegawcze na desce C4 GP 1.6HDi EGR 2008


Cytat:
wystarczy odrobina chęci.
Szkoda tylko że z Twojej strony również chęci nie ma, bo jakość nie odpisałeś na pytanie to co wyżej kolega napisał i Ty piszesz o chęci, Confused . Nie mówiąc już o chęci podania kodów błędu.


Cytat:
Te 9 piw
Te 9 piw możesz sobie wypić jak chcesz. Laughing Bo ja nie mam kolegów bliski osób zalogowany na forum, tak jak inni koledzy tego forum.
Cytat:
ewentualnie dalej "jechać" po mnie do woli
To ciekawe kto po kim jedzie i Ty jako początkujący już na samym początku się fatygujesz i nie wiem po co.

Cytat:
Może kolega wszystkowiedzący podpowie mi w jaki sposób sama "naprawiła się" skrzynia biegów?
Na odległy forum i nie widząc auta, czy zdajesz sobie sprawy z tego, czy też nie. A skoro sama się naprawiła to widocznie musiało być coś z elektryką, na którym być może wilgoć zaszło i cały komunikat wariował. Lecz jak inaczej można potwierdzić, pytam Ciebie kolego i czego oczekujesz, no, chęci ściągania Twoich plików zamiast podać kody błędu, bo niby dlaczego mamy ściągać Twoich zdjęć i to jeszcze poprzez zip. wyjaśnij i co takiego jest że nie chcesz podać kodów błędu, bo ktoś ma problem to podaje kod i nie ma nic do ukrycia, a Ty co ukrywasz że nie chcesz kody podać?. (A no, żeby Tobie znaleźć chęci ściągania plików ze zdjęć, hehe, no zabawny jesteś.)

Cytat:
Jest tutaj jakaś opcja wrzucenia zdjęć bezpośrednio
Jest przez stronę fotosik lub image.
Powrót do góry
costam000

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 21:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wszystkie lampki ostrzegawcze na desce C4 GP 1.6HDi EGR 2008


ybaboo napisał:


Wracając do EGR - nie był ruszany i jest od nowości, dlatego mimo wszystko zakupiłem nowy



wymień EGR i zrób adaptację/przyuczenie - ręki sobie nie dam uciąć, ale jestem prawie pewien że to jest przyczyna Twoich problemów


fotki można wrzucać przez popularne serwisy - np imgur i tym podobne
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 22:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wszystkie lampki ostrzegawcze na desce C4 GP 1.6HDi EGR 2008


Cytat:
wymień EGR i zrób adaptację/przyuczenie
Byłby również błąd, ja myślę tutaj że elektronika wariuje przez wilgoć i stąd dziwne komunikaty, a tym bardziej z opisu widać, że sama naprawiła się skrzynia, co można przypuszczać że wilgoć na pewno gdzieś zaszło i tym samym komunikat durnieje.
Powrót do góry
ybaboo

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Scunthrope
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6HDi EGR
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 23:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Wszystkie lampki ostrzegawcze na desce C4 GP 1.6HDi EGR 2008


Mostek123 napisał:
Cytat:
wymień EGR i zrób adaptację/przyuczenie
Byłby również błąd, ja myślę tutaj że elektronika wariuje przez wilgoć i stąd dziwne komunikaty, a tym bardziej z opisu widać, że sama naprawiła się skrzynia, co można przypuszczać że wilgoć na pewno gdzieś zaszło i tym samym komunikat durnieje.


Tak, to też już mi sugerowano - przy BSI / BSM napewno wilgoci nie było ale istnieje takie prawdopodobieństwo, tylko żal czekać do wiosny / lata aż się auto wysuszy Very Happy
Trzeba tak czy siak szukać...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

130 000 km

śląskie

CitroenC5

17 900

2012r.

323 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

35 000

2014r.

185 000 km

śląskie

CitroenDS4

53 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

21 800

2013r.

143 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System