Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Brak wskazania paliwa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ptysiek1971

Debiutant



Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Citroen c4 2.0 177km Vts
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Sty 2018, 22:10
Temat postu:

Brak wskazania paliwa


Witam

Od paru tygodni mam założony gaz , wiadomo ze ze spada wskaźnik benzyny a benzyna jest , jeździłem tak pare tygodni , benzyna na wskaźniku —- zero paliwa fizycznie jest , dolalem 35litrow i wskaźnik paliwa się nie podniósł jaka może bo przyczyna ? Spalony czujnik poziomu paliwa ? Tak w skrócie czemu wskaźnik paliwa się nie podniósł a paliwo zostało dolane około pol baku?
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2846
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Pon 15 Sty 2018, 02:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Brak wskazania paliwa


Komputer zgłupiał, zatankować do pełna i starać się mieć więcej niż połowa zbiornika, lub ewentualnie zainstalować tankfopera.
Powrót do góry
Ptysiek1971

Debiutant



Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Citroen c4 2.0 177km Vts
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Sty 2018, 08:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Brak wskazania paliwa


Emulator załozony i nic podłaczone wszystko jak powinno , dzisaj wyciagam pompe , zobacze jak sie ma czujnik paliwa moze go troche rozruszam .
Powrót do góry
Ptysiek1971

Debiutant



Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Citroen c4 2.0 177km Vts
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Sty 2018, 17:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Brak wskazania paliwa


Pompa wyciągnięta wszystko wporzadku z pływakiem , auto podłączone pod kompa i błąd P0463 panowie jakieś wskazówki?
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2846
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Wto 16 Sty 2018, 03:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Brak wskazania paliwa


Jeśli odpinałeś pompę przy podłączonym akumulatorze to mógł złapać błąd. Widziałem wątek że dopiero po kilku tankowaniach wróciło wszystko do normy, nawet nie pomagało odłączenie akumulatora.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 16 Sty 2018, 03:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Ptysiek1971

Debiutant



Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Citroen c4 2.0 177km Vts
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Sty 2018, 05:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Brak wskazania paliwa


Tak tylko czemu błąd powraca po każdorazowym przekręceniu kluczyka , zawsze kiedy dostaje sygnał na pokazania ilości paliwa na wskaźniku , ręce mi już opadają sprawdzę jesCze raz cała wiązkę i kostkę paliwo dokewabe 4x10lutrow i nic .
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2846
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Sro 17 Sty 2018, 02:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Brak wskazania paliwa


Ten błąd czasem występował jak była źle dokręcona nakrętka pompy, sprawdź czy się podwinęła się uszczelka. A może jest problem z emulatorem?
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 17 Sty 2018, 12:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Brak wskazania paliwa


Napisał Pyotrek:
Cytat:
Ten błąd czasem występował jak była źle dokręcona nakrętka pompy, sprawdź czy się podwinęła się uszczelka.
Cytat:
Widziałem wątek że dopiero po kilku tankowaniach wróciło wszystko do normy,
To wszystko co na pisane wyżej to jest jedno wielkie bzdury. (Co ma nakrętka lub uszczelka do błędu?. Co ma wspólnego z tankowaniem do błędu?, kiedy to wszystko jest związane z elektroniką)

Cytat:
lub ewentualnie zainstalować tankfopera.
Gdzie ma to zainstalować???, już bardziej głupoty przypisanie to tego jeszcze nie widziałem.

Cytat:
Emulator załozony i nic podłaczone wszystko jak powinno
Wyjmij ten emulator, bo to przez z niego pewnie masz ten błąd P0463 co miałeś dodatkowy pełny opis dotyczący błędu. Błąd P0463 sygnał wejściowy za wysoki, co przyczyną może być zwarcie przez emulator i nie wiem właściwie po co ten emulator?.
Powrót do góry
lechu1777

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 184
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa, Kraków
Posiadane auto: C4 Coupe VTS 2.0 16V RFJ 2005
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 24 Sty 2018, 17:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Brak wskazania paliwa


1) Żeby raz jeszcze przeliczyło ilość benzyny z pomiaru z pływaka musi zostać dolana taka ilość paliwa, żeby różnica była wystarczająco duża między faktycznym stanem, a tym estymowanym przez komputer z pomiarów przepustnicy, czasu pracy wtrysków itd. Zwykle wystarcza dolać paliwa za kolokwialną stówe, żeby wskazanie się przeliczyło ponownie.
2) Jeśli masz emulator i on powoduje błąd to emulator jest prawdopodobnie nieodpowiedni. Wywal emulator, wywal błędy, podłącz normalnie wszystko jak fabrycznie, przejedź się kawałek, przeskanuj ponownie i sprawdź czy są błędy. Olej na tym etapie to czy wskaźnik działa. Jak nie ma błędów to dopiero można przejść do tego jak kasować wskazanie.
3) Wyłączenie wtyczki pompy na zapłonie NIC nie zepsuje i nie spowoduje, że wskaźnik oszaleje. Wręcz jeśli chcesz skasować ręcznie poziom to przekręć zapłon i wyjmij/włóż wtyczke pare razy, jak nic nie da to wyłącz zapłon, wypnij wtyczke, włącz zapłon, włóż wtyczke. Pokombinuj, w ten sposób kasowałem wskazania jak walczyłem z domowym projektem kasownika też do C4 z LPG.
4) Jeśli miałeś coś krojone przy wtyczce pompy np. w związku z emulatorem to sprawdzić wszystko elektrycznie i wrócić do stanu bez emulatora. Wskazanie MUSI się kasować po dolaniu większej ilości paliwa.
5) Jak dolewasz 10 litrów tylko to nie licz na skasowanie, może być za mało jednak.
6) Zmierzyć napięcie na pinach wtyczki pompy, piny czujnika to 2 cienkie kable np. żółto-zielony i szary, ale nie musi tak być w każdym egzemplarzu, patrzeć na grubość kabli.
7) Kasownik sprzedawał swojej roboty Marek_Spy z LPG-FORUM, dużo ludzi pisze pozytywne opinie na jego temat. Mi np. nie działał kompletnie pomimo wielu prób, testów i kontaktu ze sprzedawcą, ale jak wielu innym działa to może warto spróbować. Problem z emulatorami firmowymi jest taki, że co drugi nie działa albo działa czasem, troche itp. Generalnie kasowniki działają dobrze gdzieś do faktycznego stanu baku ~30%. Poniżej działanie jest wybiórcze i często przekłamane, w czasie testów miałem sytuację, że jechałem na benzynie, miałem jeszcze 2-3 kreski i skończyło się paliwo Wink
Cool Sprawdzić czy sterownik LPG jaki masz nie ma wbudowanej funkcji emulatora, może ma, a Ty dołożyłeś drugi i naturalnie tworzy to konflikt. Żeby kasownik dobrze zadziałał muszą zaistnieć dobre warunki np. wyczuć czas kiedy najlepiej przekręcić stacyjkę od czasu odryglowania drzwi.

Cytat:
Wyjmij ten emulator, bo to przez z niego pewnie masz ten błąd P0463 co miałeś dodatkowy pełny opis dotyczący błędu. Błąd P0463 sygnał wejściowy za wysoki, co przyczyną może być zwarcie przez emulator i nie wiem właściwie po co ten emulator?.


Emulator wymusza ponowne kalkulowanie stanu paliwa z pływaka w baku, żeby poznać ile jest faktycznie paliwa. Przy jeździe na LPG wskazanie spada jakby palone było PB, bo auto NIE WIE, że jedziemy na LPG i dalej kalkuluje zużycie paliwa, które w tych autach jest BARDZO skomplikowane i z grubsza oparte na elektronice, a sygnał z pływaka jest tylko dodatkowym i ostatecznym punktem odniesienia dla komputera, nie jest informacją podstawową o poziomie paliwa w baku. Stąd też jak nie masz kasowania to jeździsz non stop z komunikatem o braku paliwa w baku, pomimo że je masz. Nie znasz faktycznego stanu paliwa, więc w końcu staniesz w miejscu jadąc na Pb albo będziesz dolewać dla pewności aż dolejesz do pełna, a dalej będzie komunikat o braku paliwa. Przy zatankowaniu większej ilości wskazanie się skasuje, ale żeby dolać trzeba też wyjeździć. Temat znany na forach LPG, jeżdżenie w ten sposób mija się z celem i jest uciążliwe (przerabiałem to). Trzeba sobie albo zrobić kasownik albo kupić gotowy, ale gotowy to trzeba kupić ODPOWIEDNI.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenBerlingo

22 490

2011r.

195 541 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System