Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Ustawienie zawieszenia przed podniesieniem samochodu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hoguett

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie-Zdrój
Posiadane auto: Citroen C5, 2.0, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Sty 2018, 19:05
Temat postu:

Ustawienie zawieszenia przed podniesieniem samochodu


Cześć!

Niedawno zostałem szczęśliwym posiadaczem Citroena C5, podczas zakupu sprzedawca zwrócił uwagę aby pamiętać o ustawieniu samochodu na najwyższym poziomie zawieszenia przed podnoszeniem samochodu na podnośniku samochodowym. Według jego słów, może dojść do uszkodzenia zawieszenia, jeśli się o tym zapomni.

Chciałem zweryfikować powyższą informację wśród forumowiczów.

Citroen C5, 2008, 2.0 HDi, 140 KM.

Pozdrawiam![img][/img]
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Sob 13 Sty 2018, 19:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ustawienie zawieszenia przed podniesieniem samochodu


Dobrze sprzedawca powiedział. Jeżeli nie podniesiesz to zawieszenie może Ci później płatać figle.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
lecsu

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: citroen C5 x7 tourer 2.0i16V 2008
Piwa: 24/2
Wysłany: Sob 13 Sty 2018, 21:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ustawienie zawieszenia przed podniesieniem samochodu


Postępuj zawsze tak jak ci powiedział sprzedawca. W przeciwnym razie układ może się zapowietrzyc i mogą być kłopoty, tylko niektóre z nich: auto nie zechce podnieść przodu lub tyłu, albo zrobi to bardzo leniwie, albo będzie się podnosić skokami, albo pompa będzie rzężeć na sucho i różne takie niespodzianki. Przy odrobinie szczęścia - nic złego się nie stanie. Jak kupiłeś 2008r. to sprawdź jaki masz korek od zbiornika LDS. Powinien wyglądać nie tak jak nakrętka na butelkę mleka, tylko powinien mieć dłuższą szyjkę w środku, coś jak korek od szampana. Jeśli masz korek starego typu - nie musisz wymieniać na ten z szyjką, tylko musisz rozszczelnić w nim zaworek jednokierunkowy-musisz naciąć powierzchnię, do której przylega ta gumka w środku. Zrób tak, aby swobodny był przepływ powietrza w obie strony. Jak tego nie zrobisz może ci rozerwać zbiornik przy opuszczniu auta z podnośnika warsztatowego, a w ogóle, powinno się i tak na podnośniku warsztatowym odkręcać ten korek, bo nawet rozszczelniony korek może nie nadążyć z odpowietrzeniem, zależy ile go natniesz.
Powrót do góry
o-w-c-a

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lip 2014
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: 607 3.0 v6 4Hp20 sed/ C5 (X7) 2.0HDi AM6 kom
Piwa: 4/9
Wysłany: Sro 17 Sty 2018, 10:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ustawienie zawieszenia przed podniesieniem samochodu


Cytat:
Powinien wyglądać nie tak jak nakrętka na butelkę mleka, tylko powinien mieć dłuższą szyjkę w środku, coś jak korek od szampana. Jeśli masz korek starego typu - nie musisz wymieniać na ten z szyjką, tylko musisz rozszczelnić w nim zaworek jednokierunkowy-musisz naciąć powierzchnię, do której przylega ta gumka w środku.


Możesz zrobić zdjęcie lub podesłać zdjęcie tego nowego typu...?

Ewentualnie zdjęcie nowego i starego typu.

Bankowo mam starego typu, ale mam jakąś szyjkę tylko z dołu, nie mniej tak czy siak całkowite rozszczelnienie układu przez uszkadzanie gumy sądzę że nie jest najlepszym pomysłem, bo raczej wymiana powietrza powinna być ograniczona (choćby dlatego że auto co uruchomienie podnosi się o ok 1-2cm, a więc robi podciśnienie w zbiorniczku).
Łatwość przepływu umożliwi wnikanie wilgoci do zbiorniczka co uruchomienie, a wątpię żeby LDS jako płyn hydrauliczny dobrze współpracował z wodą...
Powrót do góry
przemke

Dyskutant



Dołączył: 18 Gru 2017
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C5 I 2.0 hdi
Piwa: 0/20
Wysłany: Sro 17 Sty 2018, 13:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ustawienie zawieszenia przed podniesieniem samochodu


Podepnę się pod temat. W C5 którego rozważam kupno jak właściciel pokazywał mi podnoszenie i patrzyliśmy z boku na auto to tył podnosił się ewidentnie leniwie tj. zaczął dopiero po chwili od podniesienia przodu. (C5 2005r. Pompa była wymieniana kiedyś ze względu na wyciek i niski poziom, zbiorniczek też, nakrętka wersja jakaś z odpowietrzeniem, potencjometry jak to zwał ponoć okresowo czyszczone, poziom płynu ok, gruszki też wymienione wszystkie w ostatnich latach)
Było to po tym jak stał zdaje się parę dni i został dopiero odpalony na postoju. Czy będzie to wada jednak gdzieś w układzie ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 17 Sty 2018, 13:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lecsu

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: citroen C5 x7 tourer 2.0i16V 2008
Piwa: 24/2
Wysłany: Sro 17 Sty 2018, 18:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ustawienie zawieszenia przed podniesieniem samochodu


o-w-c-a napisał:
Cytat:
Powinien wyglądać nie tak jak nakrętka na butelkę mleka, tylko powinien mieć dłuższą szyjkę w środku, coś jak korek od szampana. Jeśli masz korek starego typu - nie musisz wymieniać na ten z szyjką, tylko musisz rozszczelnić w nim zaworek jednokierunkowy-musisz naciąć powierzchnię, do której przylega ta gumka w środku.


Możesz zrobić zdjęcie lub podesłać zdjęcie tego nowego typu...?

Ewentualnie zdjęcie nowego i starego typu.

Bankowo mam starego typu, ale mam jakąś szyjkę tylko z dołu, nie mniej tak czy siak całkowite rozszczelnienie układu przez uszkadzanie gumy sądzę że nie jest najlepszym pomysłem, bo raczej wymiana powietrza powinna być ograniczona (choćby dlatego że auto co uruchomienie podnosi się o ok 1-2cm, a więc robi podciśnienie w zbiorniczku).
Łatwość przepływu umożliwi wnikanie wilgoci do zbiorniczka co uruchomienie, a wątpię żeby LDS jako płyn hydrauliczny dobrze współpracował z wodą...
Tutaj http://tiny.pl/g449n link do zdjęcia korka nowego typu. Nie wiem, czy ma on jakiś mechanizm regulujący nadciśnienie w zbiorniku w określonym przedziale, szczerze wątpię, ale kto wie, może taki mądry ten korek. Trzeba by go kupić i obejrzeć jak jest zbudowany. Bo ten starego typu, to zwykły zaworek - grzybek gumowy- który przepuszcza powietrze tylko do zbiornika. Też się zastanawiałem, czy rozszczelnienie tego grzybka nie zaszkodzi układowi, bo może ten zbiornik w założeniu konstruktora miał pracować pod ciśnieniem, tylko coś nie wyszło i zbiorniki pękały. Nie chciałbym wydawać 70 zł na nowy korek, jeśli się okaże, że ten nowy zapewnia przepływ powietrza w obie strony, bez żadnej regulacji, czyli tak jak rozszcelniony stary korek.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC5

17 900

2012r.

323 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

12 500

2009r.

120 000 km

śląskie

CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

55 000

2017r.

130 000 km

śląskie

CitroenC5

32 000

2014r.

290 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System