Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Moja ocena.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wiarus 1

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen C5X7
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 08 Lut 2018, 18:13
Temat postu:

Moja ocena.


Witam! Jak pisałem w przywitaniu, od grudnia 2017 stałem się posiadaczem nowego (używanego) nabytku Citroen C5X7. Rocznik to koniec 2008. Silnik 2.016V benzyna. 103 kW. 140km. Przebieg na dzień dzisiejszy to 85tys. Skrzynia automat 4-biegowa. (ponoć bezobsługowa?). Muszę przyznać,że C5 sedan prezentuje się dosyć ładnie. Przejechałem nim dopiero 2000 kilometrów. Zawieszenie "Hydroaktiv III+" super sprawa. Skrzynia automat jak się nagrzeje to zmienia biegi w miarę przyzwoicie. Spalanie miasto i trasa to daje ponad 10L/100km. Może to okres zimowy, a może to moja noga, gdyż sprawdzam jego możliwości.
Przeprowadziłem niewielkie ulepszenia a mianowicie przy dużej pomocy użytkowników tego forum udało zmienić mi się żarówki do świateł dziennych ze zwykłych na Ledy.
A tak przy okazji bo nie chcę zakładać nowego wątku mam pytanie. Zaraz po kupnie pojechałem do serwisu Citroena na wymianę oleju w silniku. Nie wiem czym kierował się serwis Citroena może przebiegiem? 83tys. Zalano mi olej TOTAL INEO FIRST 0W30 Wdaje mi się ,że powinien być 5W30. Proszę o opinię czy mogę na takim jeżdzić?
Pozdrowienia Idea
_________________
W.G
Powrót do góry
komunikator tlen - status
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Czw 08 Lut 2018, 20:41
Temat postu:

Re: Moja ocena.


Wiarus 1 napisał:
Wdaje mi się ,że powinien być 5W30.



Bardzo źle Ci się wydaje, do tego silnika leje się Total 5W40.


PS
Coś malutki ten przebieg, mam też z 2008r i 255 tkm ma nalatane, ciekawa sprawa, 8 tkm rocznie ktoś jeździł Laughing. Szwajcar musiał trzymac go w garażu na dywanie Very Happy .
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Pią 09 Lut 2018, 02:07
Temat postu:

Re: Moja ocena.


Wiarus 1 napisał:
Witam! Jak pisałem w przywitaniu, od grudnia 2017 stałem się posiadaczem nowego (używanego) nabytku Citroen C5X7. Rocznik to koniec 2008. Silnik 2.016V benzyna. 103 kW. 140km. Przebieg na dzień dzisiejszy to 85tys. Skrzynia automat 4-biegowa. (ponoć bezobsługowa?).


Według Citroena tak, ale jak skrzynia montowana jest u innych marek to już jest przewidziana wymiana oleju.

Cytat:
Skrzynia automat jak się nagrzeje to zmienia biegi w miarę przyzwoicie.


Powinna zmieniać bieg przyzwoicie też na zimno, jeśli tak nie jest to możliwe że przebieg nie jest oryginalny.

Cytat:
Zaraz po kupnie pojechałem do serwisu Citroena na wymianę oleju w silniku. Nie wiem czym kierował się serwis Citroena może przebiegiem? 83tys. Zalano mi olej TOTAL INEO FIRST 0W30 Wdaje mi się ,że powinien być 5W30. Proszę o opinię czy mogę na takim jeżdzić?
Pozdrowienia Idea


Tak możesz na tym jeździć taki olej dopuszcza citroen do tego silnika.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wiarus 1

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen C5X7
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 09 Lut 2018, 10:04
Temat postu:

Jaki olej. Skrzynia automatyczna


Witam szanownych Kolegów: Robert auto w grudniu miało taki przebieg jaki napisałem. Książka serwisowa prowadzona do końca, wszystko to jest potwierdzone do 2016 potem rok stało w garażu. Jak widać po wnętrzu jest jak z salonu. Jeżdził nim starszy człowiek. Auto Córka oddała do salonu ponieważ dla niego okazało się za duże.Kupiła mu mniejsze.W Polsce sprawdzało go dwa autoryzowane salony i potwierdziły stan techn. i przebieg.
Pyotrek Może żle się wyraziłem z tą skrzynią automatyczną. Biegi zmienia bez problemów, tylko na zimnym oleju jakby trochę wolniej. Czytałem że te stare skrzynie tak mają. Po rozgrzaniu jakby płynniej i szybciej.
Myszę przyznać Ci rację co do oleju. Masz rację!. Dzwoniłem do serwisu Citroena i powiedziano mi że dostali takie zalecenia od Producenta, ponieważ stosując olej W40 osadza się nagar. (Stawiam piwko)
Wszystkim dziękuję i szerokiej drogi.[/b]
_________________
W.G
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Sob 10 Lut 2018, 03:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moja ocena.


Czyli wszystko ok, tak ta skrzynia na zimno pracuje trochę "gorzej", jeśli masz przebieg 85tyś to zastanów się nad zmianą oleju w skrzyni, będzie dla niej lepiej.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sob 10 Lut 2018, 03:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 11 Lut 2018, 15:10
Temat postu:

Re: Jaki olej. Skrzynia automatyczna


Wiarus 1 napisał:
stosując olej W40 osadza się nagar..[/b]



Co za bzdury wypisujesz, kto takich głupot Ci naopowiadał Very Happy . W książce serwisowej masz wyraźnie napisane jaki olej należy lać do tego silnik ( EW10A RFJ ), Total QUARTZ 9000 5W40. Olej który Ci zalali nadaje się do diesla z filtrem FAP, a nie do benzynowego silnika Shocked. Nikt takiego oleju nie leje nawet do nowego auta, bo producent zaleca właśnie 5W40. I pewnie kazali przyjechać za 30 tkm Laughing


PS
Pyotrek, a Ty taki fachura w temacie i przekunejsz kolegę, że olej 0W30 jest ok, nie dobrze.
Powrót do góry
Wiarus 1

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen C5X7
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 11 Lut 2018, 18:50
Temat postu:

Jaki olej?


Witam ponownie! Nie wiem kto ma większą wiedzę> Serwis autoryzowany Citroena w Rzeszowie czy Ty Robert. W/G mojej ksiązki serwisowej to 5W40. A 5W30 co 20tys. km wymieniał Szwajcar. Zaś serwis kierował się wytycznymi od Producenta. Zrobiłem dopiero 2000km. na tym oleju i jest ok. Pracuje cicho, lekko zapala w mrożne dni. Ubytków nie stwierdzam. Może na lato powrócę do 5W30, ale nie do 5W40.
Mam jeszcze jedno spostrzeżenie, a mianowicie miesiąc temu wymieniałem rozrząd komplet. (Ze względu na wiek nie kilometry przejechane). Robiłem to u najlepszego machera od "Francuzów" w Rzeszowie. Więc" Gściu" kazał pracownikowi wymienić jeszcze świece zapłonowe. Byłem świadkiem jakie było jego zdziwienie, że tak pięknie wyglądają. Więc ominęła mnie wymiana. Zaraz padło pytanie jaki mam olej?.
Pozdrawiam!

PS. Serwis kierował się wytycznymi a nie starą książką serwisową 10-cio letnią.
_________________
W.G
Powrót do góry
komunikator tlen - status
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 11 Lut 2018, 19:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moja ocena.


Wiarus 1, serwis to nie wyrocznia, pamiętaj o tym. Jeśli uważasz, że robisz słusznie zalewając ten olej to OK, lej go dalej.
Według mnie lejesz zły olej.
Amen
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 04:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moja ocena.


Wiarus1 podaj oznaczenie silnika.

Robert jeśli to faktycznie jest EW10A RFJ RFH to instrukcja podaje tylko olej 5W40, ale możliwe że po którymś roku zmienili specyfikację i zalecają 0W30, o to trzeba by zapytać serwis.

Co do oleju do diesla:

UWAGA: Począwszy od 2004 roku ACEA zaleca oleje uniwersalne:
A2/B2. A3/B3. A3/B4. A5/B5: Wszystkie środki smarowe zalecane
przez PSA są zatem uniwersalne. Nie ma już specjalnych olejów do
silników benzynowych i diesla.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 14:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moja ocena.


Robert czy Ty nie widzisz że to kolesie piszą.
Cytat:
ale możliwe że po którymś roku zmienili specyfikację i zalecają 0W30, o to trzeba by zapytać serwis.
Nie możliwe i nie do tego silnika to raz. (Nie wprowadzaj w błąd użytkowników)


Cytat:
Silnik 2.016V benzyna. 103 kW. 140km.
Nie liczymy w km jednostki silnikowej. (140 KW)

Dane oleju silnika:
Klasyfikacja nr. RPO 11787
API/ACEA SM/A3+B4
SAE 5W-40 Syntetyczny.
Oznaczenie silnika:EW10A RFJ

Olej przekładniowy do automatycznej skrzyni: Typ PR 9736 22
Ilość oleju do wymiany 5.9 litrów. (wymiana oleju co 3 litry razy dwa)
Jak ktoś ma skrzynię manual to:
SAE 75W-80

Tak więc kolego Pyotrek nie wprowadzaj w błąd.
Powrót do góry
Wiarus 1

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen C5X7
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 19:04
Temat postu:

Jaki olej?


Witam ponownie. Temat oleju jakoś się rozkręcił. Instrukcja obsługi mówi: Olej silnikowy Total ACTIVA QUARTZ 9000 5W-40. OLEJ TOTAL ACTIVA QUARTZ ENERGY 9000 0W-30 To są oleje częściowo syntetyczne spełniające Standardy ACEA.
Tłustym drukiem czarno na białym pisze:Olej silnikowy Activa/Quartz INEO ECS 5W-30, w pełni syntetyczny ekologiczny olej silnikowy. Jest oszczędny i ekonomiczny dla silników CITROENA. przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa, i ogranicza emisję zanieczyszczeń.
Pozdrawiam.
PS. Teraz wiem dlaczego Szwajcarski Serwis lał tylko 5W-30
_________________
W.G
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 20:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moja ocena.


Cytat:
OLEJ TOTAL ACTIVA QUARTZ ENERGY 9000 0W-30 To są oleje częściowo syntetyczne spełniające Standardy ACEA.
Dziwna ta instrukcja skoro taki olej jest pełnym 100% syntetycznym olejem.

Niektóre instrukcję jest jako informacyjnym.
Cytat:
Tłustym drukiem czarno na białym pisze:Olej silnikowy Activa/Quartz INEO ECS 5W-30, w pełni syntetyczny ekologiczny olej silnikowy. Jest oszczędny i ekonomiczny dla silników CITROENA. przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa, i ogranicza emisję zanieczyszczeń.
Olej 5W40 też jest pełnym syntetycznym olejem i chyba nie wiesz co oznacza lepkość oleju skoro takie rzeczy wypisujesz.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 21:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moja ocena.


Mostek123, kolega Wiarus 1 żyje w nieświadomości, dał auto do ASO, a Ci go naciągnęli na drogi olej i to w dodatku zły olej ( nie do EW10A RFJ ) i cieszy się udawadniając, że to serwis ma oczywiście rację Laughing Laughing Laughing
Po pierwsze dał się zrobić w balona, po drugie przepłacił, a po trzecie jest łatwowierny i nie czyta książki serwisowej.

Miałem już nic nie pisać, ale nie wytrzymałem


Dane oleju silnika:
Klasyfikacja nr. RPO 11787
API/ACEA SM/A3+B4
SAE 5W-40 Syntetyczny.
Oznaczenie silnika:EW10A RFJ


EW10A RFJ to stara [cenzura] jednostka i nigdy nie było żadnych zmian specyfikacji, zawsze zalewany był 5W40.


Wiarus 1 napisał:

Tłustym drukiem czarno na białym pisze:Olej silnikowy Activa/Quartz INEO ECS 5W-30, w pełni syntetyczny ekologiczny olej silnikowy. Jest oszczędny i ekonomiczny dla silników CITROENA. przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa, i ogranicza emisję zanieczyszczeń.



Jest napisane jak byk " dla silników CITROENA ", ale nie do tego silnika, zrozum to. Citroen-ów są dziesiątki, pisząc "dla silników CITROENA" nie oznacza, że do każdego silnika. Jest napisane ogólnikowo. Człowieku zastanów się o czym Ty piszesz Twisted Evil


Pyotrek napisał:


Robert jeśli to faktycznie jest EW10A RFJ RFH to instrukcja podaje tylko olej 5W40



Piotrze, tak własnie jest i koniec Smile
Powrót do góry
Xavier

Dyskutant



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen C5 X7
Piwa: 2/16
Wysłany: Sro 14 Lut 2018, 10:13
Temat postu:

Jaki olej?


Witam! Panowie myślicie , że tylko wy macie rację Idea . Niech tak zostanie. SERWISY W SZWAJCARII TO SAMI IDIOCI BO LALI OLEJ 5W-30.
Zamykam temat. Koniec Amen!!!!!
Pozdrowienia!
Powrót do góry
komunikator tlen - status
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sro 14 Lut 2018, 15:01
Temat postu:

Re: Jaki olej?


Xavier napisał:

Zamykam temat. Koniec Amen!!!!!



Nie rozśmieszaj mnie, co Ty mederator jesteś? Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenDS4

53 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenC3

55 990

2021r.

20 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System