Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Hamulec ręczny uszkodzony



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yuppi

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolsztyn
Posiadane auto: Citroen c4 picasso 1,8 bezyna 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Lis 2012, 21:37
Temat postu:

Hamulec ręczny uszkodzony


Witam
od niedawna jestem posiadaczem c4 picasso. wyskoczyło mi komunikat HAMULEC RĘCZNY USZKODZONY i EPS,ARS SYSTEM USZKODZONY a na wyświetlaczu kontrolki AUTO P OFF, EPS i znak zapytania oraz SERVIS. nie wiem co robić proszę o pomoc Sad
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sob 17 Lis 2012, 21:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Hamulec ręczny uszkodzony


Powinieneś jechać do warsztatu na diagnostykę co sie stało...
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
marcinnika

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): torun
Posiadane auto: c4 gp
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Lis 2012, 23:52
Temat postu:

Re: Hamulec ręczny uszkodzony


yuppi napisał:
Witam
od niedawna jestem posiadaczem c4 picasso. wyskoczyło mi komunikat HAMULEC RĘCZNY USZKODZONY i EPS,ARS SYSTEM USZKODZONY a na wyświetlaczu kontrolki AUTO P OFF, EPS i znak zapytania oraz SERVIS. nie wiem co robić proszę o pomoc Sad


koniecznie musisz sprawdzic bledy np Lexia albo w ASO
po drugie ja mialem juz ta przypadlosc ,nie twierdze ze to dokladnie to samo ale moze ci pomoge abys nie stracil za duzo kasy jak ASO bedzie wymieniac na slepo wszystkie czesci :/

u mnie tak samo ostrzegal samochod i po bledach wszyscy mysleli ze to hamulec reczny ! Blad
winowajca byla wtyczka + gniazdo na zaworze EGR , woda skraplajaca sie po wewnetrznej stronie komory silnika wprost do srodka zaworu (do wtyczki) dochodzilo do zwarcia i falszywe komunikaty komputera.
kiedy juz to naprawilem to ASO wezwalo mnie na akcje przywolawcza w celu naprawy wlasnie tej przypadlosci (skraplajacej sie wody)
Ps zawor EGR jest niewidoczny bardzo ukryty ponizej filtra powietrza obok swiec zarowych jesli wiesz gdzie one sa...
EGR jest przykrecony dwiema srubkami 10 ale nie wyjmiesz go bo potrzebujesz specjalne szczypce bo mocuje go opaska do rury recyklingu...
radze osuszyc czyms delikatnie wtyczke i gniazdo bez wyjmowania to i tak jest trudne bo ciasno masakrycznie
powodzenia
Powrót do góry
blachu

Debiutant



Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Lis 2012, 13:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Hamulec ręczny uszkodzony


Na mój gust moduł BSM - koszt 220zł w serwisie cytrynki.
Powrót do góry
Syynu

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): RYBNIK woj.ŚLĄSKIE
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 112PS 2011r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 08 Sty 2018, 15:13
Temat postu:

Re:.


Podłączam się do tematu. U mnie dokładnie te same komunikaty. Idąc na ryzykanta wyjąłem włącznik/przełącznik-jak zwał tak zwał-od świateł stop który znajduje się wysoko nad pedałem hamulca. Wyjąłem, przeczyściłem styki i założyłem z powrotem. Komunikaty znikły, światła stop świecą prawidłowo. Jednakże od czasu do czasu nowe zjawisko jakie się pojawiło to takie że po odpaleniu silnik gaśnie. Idąc metodą że "nie warto się kopać z koniem" a nauka na swoim sprzęcie jest droga podjechałem do zaufanego mechanika (o dziwo jeszcze tacy są w Polsce) aby podpiąć cytryne pod komputer. I jakoś się wcale nie zdziwiłem jak się okazało że komputer wykazał "AWARIĘ WŁĄCZNIKA STOP". Nowy przełącznik to koszt 28zł w stacjonarnym sklepie u mnie w mieście-na allegro cena podobna z wysyłką. Do tego koszt podpięcia pod komputer.
_________________
Syynu z Rybnika Cytryna C4 GP 1.6HDI 112PS 2011r. oraz Peugeoty 207 307 308 405 406 407 i jedno seicento
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 08 Sty 2018, 15:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
haszu321

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1,6HDI,rok 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 08 Sty 2018, 18:18
Temat postu:

Re: Hamulec ręczny uszkodzony


yuppi napisał:
Witam
od niedawna jestem posiadaczem c4 picasso. wyskoczyło mi komunikat HAMULEC RĘCZNY USZKODZONY i EPS,ARS SYSTEM USZKODZONY a na wyświetlaczu kontrolki AUTO P OFF, EPS i znak zapytania oraz SERVIS. nie wiem co robić proszę o pomoc Sad

witam właśnie wróciłem z ASO miałem takie same objawy okazało sie że siedzi czujnik ABS w lewym tylnym kole wymieniony na nowy i wszystko wróciło do normy koszt czujnik i robocizna 335 zł
Powrót do góry
igor0509

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Waterford
Posiadane auto: Citroen c4 Grand Picasso 1.6 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Sty 2018, 02:09
Temat postu:

Podepne się.


Cytryna Typ anglik. Rok temu wyskoczył ESP, ars, i depletion system faulty. Wraz z hamulcem ręcznym. Typ skrzyni +VRT. Wymieniłem czujnik położenia pedału, czujnik L, P przód Abs. Gdy wyczytałem na forum że to EGR może być. Wymieniłem na zamiennik. Po działał 3 m-ce. Od 3 tygodni mam błędy które wracają odrazu P0470, P0490, P1394, U1208, C1321.
Wymieniłem już EGR na zamiennik 2 razy. Nic nie pomogło. Po wymianie czujnika Abs na zamiennik okazało się że nie działa. Kupiłem orginał. Wymieniłem. Błąd wrócił na 2 koło. Kupiłem 2 nowy orginał. Nic nie pomogło. Po wymianie przez 500 - 1000 metrów do prędkości 30 km/h odczyt wariuje tak że skrzynia nie przełącza biegów, po chwili zapala się Abs i auto wchodzi w tryb awaryjny. ASO odpada narazie. Rocznik 2007 auta wartość około 2500e może mniej. ASO kasuje 80e za skan, i stawka 160e na godzinę. Mam kogoś kto jest kumaty w branży, ale potrzebuję wskazuwek gdzie szukać? Fap wyjęty.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie

CitroenBerlingo

30 700

2014r.

248 000 km

mazowieckie

CitroenC3

49 900

2018r.

38 000 km

śląskie

CitroenC5

28 777

2011r.

207 000 km

pomorskie

CitroenBerlingo

27 500

2010r.

170 687 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System