Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) 3.0 HDI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CitroPower

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2018
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: C5 3.0 HDI 10'
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 08 Sty 2018, 23:49
Temat postu:

3.0 HDI


Nawiązując do tematu wątku chciałbym podzielić się wstępnymi wrażeniami z jazdy moją C5 3.0HDI 2010r.

To mój pierwszy "francuz" nie ukrywam że jako były użytkownik niemieckich marek premium kupowałem go z pewną dozą niepewności... o zakupie tego auta zdecydował jednak świeży wygląd dobry rocznik i świetne wyposażenie za te pieniądze

POZYTYWY:
Zawieszenie...Pierwsza rzecz jaką odczuwa się na dzień dobry to ewidentnie komfort...zawieszenie jest niesamowite...nawet 4matic Mercedesa nie wybiera tak płynnie nierówności jak w tym Citroenie. Regulacja zawieszenia trochę na wyrost bo okazuje się ze nie można przekraczać sugerowanych prędkości (40km/h i 10km/h przy najwyższym i najniższym poziomie) ale wjeżdżając na działkę skorzystałem z tego udogodnienia i mogłem śmiało jechać w koleinach nie szorując "podłogą".

Silnik... zrobił na mnie dobre wrażenie, kultura pracy, dobrze wyciszony brzmi jak benzyna i na wyższych obrotach szczególnie w trybie "sport" ładnie się zbiera... jednak tu nie przeceniałbym go za bardzo bo jednak do niemieckich 3 litrówek mimo podobnej mocy brakuje mu troszeczkę....hmm....charakteru Twisted Evil

Wyposażenie...byłem nim w 3 serwisach i wszędzie zastanawiali się skąd wytrzasnąłem taką wersje...generalnie podobno mam wszystko jednak na desce mam jeszcze "wolne guziki" tak wiec czegoś na pewno brakuje. Wykonany jest starannie i gustownie z dobrej jakości materiałów... skóra w trzech kolorach deska tunel w skórze obszyta białą nicią..bardzo fajne...nic nie skrzypi jest cicho no może z bagażnika czasem coś do mnie dolatuje... ostatnio zrobiłem nim 1200km i nie czułem zmęczenia może to i za sprawą masażu który sobie włączałem co jakiś czas Very Happy. Do oryginalnej kierownicy z nieruchomym środkiem można się przyzwyczaić myślałem ze będzie mnie to bardziej drażniło.

NEGATYWY
Zawieszenie... wysoki komfort ma swoją cene wystepuje niestety efekt tzw "bujania" trochę autem kołysze, "nurkuje" itp..ale jest to bardziej obiektywne odczucie komfortu niż braku stabilności...

Silnik... niestety mam nieodparte wrażenie że skrzynia biegów nie do końca radzi sobie z tą mocą... z dołu bardzo słabo ciągnie, opóźniona reakcja na gaz i redukcje biegu...460NM to nie żaden wynik wręcz myslę że celowo jest zdławiony moment obrotowy żeby skrzyni nie zmielić... Tak wiec skrzynia zdecydowanie na minus ale co do samej pracy nie mam na razie zastrzeżeń... czego mi brakuje to napędu 4x4 lub chociaż na tył...no ale...to tylko Citroen w końcu. Ktoś mógłby powiedzieć ze to auto to podróżowania a nie ścigania się....owszem zgadzam się ale wtedy jaki sens 240 konnego silnika... kiedy już się montuje taką jednostkę to raczej dla osób które lubią "depnąć" tak wiec uważam ze też wszystko powinno być dopasowane do takiego charakteru jazdy by móc w pełni te moc wykorzystać.

Wyposażenie... trochę mało intuicyjna navi, brakuje mi ekranu dotykowego albo sterowania głosem, mało schowków jak na taką dużą przestrzeń...w drzwiach są za małe, nie ma miejsca na telefon ale najbardziej kuriozalny pomysł to uchwyt na kubek w podłokietniku. nie dość ze miejsce jest tylko na mały napój typu 0,33 to jeszcze jeśli masz coś w środku nic tam nie wsadzisz...Fotele praktycznie nie mają trzymania bocznego każdy zakręt "latam z boku na bok". Jak na tą klase słaba jakość audio...gra poprawnie ale szału nie ma spodziewałem się lepszej jakości dźwięku.

Ocena ogólna daje 4 przez te skrzynie...ale poza tym nie żałuje na razie zakupu i jestem zadowolony. W środę robie przegląd w serwisie może dowiem się czegoś więcej..

Z upływem czasu będą aktualizował moje spostrzeżenia


Ostatnio zmieniony przez CitroPower dnia Wto 09 Sty 2018, 16:10, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Wto 09 Sty 2018, 00:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) 3.0 HDI


Podaj VIN i dowiemy się, co to za wersja.

3.0 HDi - fajny samochodzik. Pogratulować i życzyć zadowolenia i bezawaryjnie przejechanych kilometrów!
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
CitroPower

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2018
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: C5 3.0 HDI 10'
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 09 Sty 2018, 00:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) 3.0 HDI


dzięki, generalnie jest to oczywiście wersja Eksklusive..ale jak już tu wyczytałem Eksklusive Eksklusivowi nie równy...jest podstawowy ekskluzive, średni, pośreni, nadśredni, wyższy itd. heheh podejrzewam ze auto ma to wszystko co i wasze jedyne co podobno jest niestandardowe w tej wersji to ciemno brązowe skóry z czarnymi i kremowymi wstawkami obszyte bialą nicią skórzana deska i tunel no i podsufitka w alkantarze... na te rzeczy mi zwracali przede wszystkim uwagę. Poza tym reszta to samo.. jeszcze nie wszystkie guziki rozpoznałem ale mam nadzieje ze mnie w serwisie oświecą do czego służą.
Powrót do góry
Citromen

Debiutant



Dołączył: 02 Gru 2017
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norge
Posiadane auto: C5 2.0 HDi 136
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 10 Sty 2018, 00:19
Temat postu:

Re: 3.0 HDI


CitroPower napisał:

NEGATYWY
Zawieszenie... wysoki komfort ma swoją cene wystepuje niestety efekt tzw "bujania" trochę autem kołysze, "nurkuje" itp..ale jest to bardziej obiektywne odczucie komfortu niż braku stabilności...

Mam swojego pierwszego Citroen'a od 5 tygodni i miałem dokładnie takie same odczucia. Po tygodniu chciało mi się płakać tak mi to bujanie przeszkadzało. Miałem wrażenie, że auto jedzie gdzie chce. Przyzwyczaiłem się po ok 3 tygodniach i teraz jestem bardzo zadowolony.
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Sro 10 Sty 2018, 20:05
Temat postu:

Re: 3.0 HDI


CitroPower napisał:
Nawiązując do tematu wątku chciałbym podzielić się wstępnymi wrażeniami z jazdy moją C5 3.0HDI 2010r.

To mój pierwszy "francuz" nie ukrywam że jako były użytkownik niemieckich marek premium kupowałem go z pewną dozą niepewności... o zakupie tego auta zdecydował jednak świeży wygląd dobry rocznik i świetne wyposażenie za te pieniądze

...

Ocena ogólna daje 4 przez te skrzynie...ale poza tym nie żałuje na razie zakupu i jestem zadowolony. W środę robie przegląd w serwisie może dowiem się czegoś więcej..

Z upływem czasu będą aktualizował moje spostrzeżenia


Ten silnik montowany jest w Jaguarach i tam seryjnie ma 300KM i 600 Nm, plus napęd na tył i generalnie to wymiata Smile
Niestety PSA nie ma żadnej skrzyni, która mogłaby okiełzać ten silnik bez ryzyka rozpadnięcia w krótkim czasie, więc silnik ma okrojone osiągi dopasowane do skrzyni AM6. Można go łatwo zachipować do seryjnych parametrów, ale trzeba pamiętać aby nie przesadzać z pedałem gazu przy niskich obrotach, bo skrzynia może długo tego nie pociągnąć. Generalnie ja u siebie nie zauważam jakiś problemów z mocą na niskich obrotach, przy mocnym depnięciu to kontrolka od ASR świeci się przed dłuższy czas i jak jest trochę pod górkę to koła szukają przyczepności aż nie odpuszczę trochę gazu, więc zwiększanie mocy/ momentu od dołu raczej nie ma sensu z tym napędem na przód. Może to jedynie wpłynąć na obniżenie spalania przy jeździe po mieście bo skrzynia szybciej będzie się przełączać, chociaż u mnie to i tak prawie cały czas oscyluje ok. 1500 obr. Na pewno te kilkadziesiąt koni więcej poprawia znacznie przyjemność z jazdy, ale trzeba pamiętać aby za bardzo nie przesadzać z tą radością bo skrzynia może powiedzieć papa Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 10 Sty 2018, 20:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
CitroPower

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2018
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: C5 3.0 HDI 10'
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 10 Sty 2018, 22:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) 3.0 HDI


no właśnie...tak coś podejrzewałem że możliwości ma ten silnik większe...szkoda że byle gówniana skrzynia stoi na przeszkodzie...mape pewnie tak czy siak mu zmienie i oszczędzając go na niskich...zapewnie mu bezpieczne 270KM i 540NM to powinno mu polepszyć elastyczność Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry
CitroPower

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2018
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: C5 3.0 HDI 10'
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 10 Sty 2018, 22:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) 3.0 HDI


Dzisiaj wyobraźcie sobie pojechałem na umówiony przegląd...okazało się po 2h że nie mają części bo mam jak to określili "nietypowy silnik"... i nikt nie sprawdził i nie zamówił wcześniej czesci... ja nie wiem ale jakość usług w serwisach jest już na podobnym poziomie co u Pana Staszka... Mad Mad wiec sprawdzili tylko czy mam płyny klocki itd...i kazali przyjechać na następny termin... Mad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenC3

54 990

2020r.

47 000 km

śląskie

CitroenC5

32 000

2014r.

290 000 km

śląskie

CitroenC8

30 900

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

57 600

2014r.

149 000 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System