Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Głośna praca zawieszenia mimo braku luzów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gendziu1980

Debiutant



Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso Exclusive 1.6 e-hdi 2012
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 07 Sty 2018, 00:05
Temat postu:

Głośna praca zawieszenia mimo braku luzów


Witajcie. Mam taki problem z moją cytrynką że słyszę różne dźwięki w zawieszeniu (lub może z kąd inąd) zarówno z przodu jak i z tyłu. Diagnozowałem auto w kilku warsztatach i stacjach diagnostycznych. Wszędzie zgodnie twierdzą że wszystko jest w najlepszym porządku, żadnych luzów ani nic. Ktoś zna temat? Gdzie szukać diabła?
Powrót do góry
FirstMan

Dyskutant



Dołączył: 17 Mar 2016
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C3 Picasso, C5 X7
Piwa: 6/0
Wysłany: Nie 07 Sty 2018, 12:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Głośna praca zawieszenia mimo braku luzów


Czyzby TTTM?
Powrót do góry
Syynu

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): RYBNIK woj.ŚLĄSKIE
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 112PS 2011r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 07 Sty 2018, 14:38
Temat postu:

Głośna praca zawieszenia mimo braku luzów


Witajcie. Mam to samo. Cytryna C4GP 2011r. 1.6HDI 112PS czyli po lifcie na jednym wałku rozrządu (ciszej i mniej komplikacji). Również byłem u kilku fachowców i nic nie wykryli. Przeszedłem już trzy przeglądy techniczne na SKP i też nic diagnosta nie wyrył.Więc zapewne "TEN TYP TAK MA". Do póki jeździ to pozostaje się przyzwyczaić do takiego stanu rzeczy lub sprzedać i kupić np: ........ "bezawaryjne VW...."
_________________
Syynu z Rybnika Cytryna C4 GP 1.6HDI 112PS 2011r. oraz Peugeoty 207 307 308 405 406 407 i jedno seicento
Powrót do góry
sebq2004

Dyskutant



Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C4GP 2.0 16V LPG EX 2007
Piwa: 2/4
Wysłany: Pon 08 Sty 2018, 13:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Głośna praca zawieszenia mimo braku luzów


A może to osłona termiczna wydechu gdzieś uderza. Na szarpakach jak byłem na SKP tego nie słychać ale przy ruszaniu drgania od silnika powodują wibrację i czasem jest trzeszcząco szeleszczący dźwięk. Szybki myk pod auto i delikatne popukanie w osłonę utwierdziło mnie w przekonaniu że to to.
Powrót do góry
Syynu

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): RYBNIK woj.ŚLĄSKIE
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 112PS 2011r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 08 Sty 2018, 14:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Głośna praca zawieszenia mimo braku luzów


No właśnie że nic nie jest nigdzie luźne przy wydechu ani przy żadnej osłonie-sam wymieniam olej, filtry, inne płyny eksploatacyjne włącznie z tarczami i klockami hamulcowymi.
Odnotowany hałas czy raczej stuki w zawieszeniu są typowe dla zjawiska jakie powoduje wybicie jakiejś tulei metalowo-gumowej, to jest bardzo charakterystyczny odgłos wydobywający się z zawieszenia. Ale nigdzie żadnych luzów nie ma, nawet na żadnych łączeniach.
Podobna sytuacja pod tytułem "Ten typ tak ma" jak pamiętam trapiła kilka lat temu mercedesa sprintera na podwójnych bliźniaczych kołach z tyłu-otóż przy pewnej określonej prędkości (około 130km/h o ile pamiętam) występowało bardzo głośne wycie tylnego mostu. most wymieniony na nowy wydobywał dokładnie takie same odgłosy z swojego wnętrza. Więc być może ten typ tak ma.
_________________
Syynu z Rybnika Cytryna C4 GP 1.6HDI 112PS 2011r. oraz Peugeoty 207 307 308 405 406 407 i jedno seicento
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 08 Sty 2018, 14:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gendziu1980

Debiutant



Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso Exclusive 1.6 e-hdi 2012
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 08 Sty 2018, 21:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Głośna praca zawieszenia mimo braku luzów


No chyba ten typ tak ma. W innych wątkach wyczytałem że winne są amortyzatory oryginalne, koledzy piszą że po zamontowaniu innych (polecają KAYABA) problem ustał. Moje niedługo wymienię bo i tak czas na nie nadchodzi to się przekonam i dam znać jaki efekt. Wyczytałem również że lubią hałasować nadkola plastikowe i mocowanie chłodnicy. Osobiście to sprawdzę bo w moim aucie stuk brzmi raczej "plastikowo"
Druga rzecz to stuki w tylnym zawieszenia a amorki założyłem tam niedawno nowe Bilsteina. Ale wydaje mi się że diabeł tkwi w poduchach które są po prostu luźno wkładane w gniazda i nie mocowane w żaden sposób więc siłą rzeczy pracują i pewnie stukają. Spróbuję obudowy wygłuszyć gumą.
Powrót do góry
Syynu

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): RYBNIK woj.ŚLĄSKIE
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 112PS 2011r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 09 Sty 2018, 18:32
Temat postu:

Re:


U mnie jest typowe stukanie metal-guma-metal. Kiedyś pamiętam jak jeszcze miałem Fiata Seicento wymieniłem na nowe tylne amortyzatory (wymiana wprost bajecznie prosta a dostęp do nich rewelacyjny) to po dwóch miesiącach pojawiły się stuki z prawej strony. Dla próby założyłem z powrotem stary amortyzator i nastała cisza. Wniosek był jeden a mianowicie luz i stuki na tulei metalowo-gumowej. Także przypuszczam że gdzieś właśnie przy mocowaniu amortyzatorów występują luzy zupełnie nie istotne dla zbieżności i geometrii zawieszenia lecz irytujące pod kątem akustyki.
Także czekam Gendziu1980 na Twoje próby jaki przyniosły efekt końcowy (lub jego brak).
_________________
Syynu z Rybnika Cytryna C4 GP 1.6HDI 112PS 2011r. oraz Peugeoty 207 307 308 405 406 407 i jedno seicento
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
pkopczak

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Sty 2018, 21:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Głośna praca zawieszenia mimo braku luzów


Witam, dołączę się do tego wątku. Wymieniłem wszystko i także nie było efektu, jak nie gorzej. Na przegląd pojechałem ze ściągniętym podszybiem i otwartymi komorami z mocowaniem amortyzatorów i to było to. Na teście amortyzatorów ujawniły się niesamowite hałasy. Nie wiem czy to już wszystko, ale sprawdzę jeszcze. Teraz jest cisza. Nie podobało mi się, że górna nakrętka mocująca amortyzator była tak skręcona, że miseczka ściśle przylegała do karoserii. Odkręciłem nakrętkę, tak że miseczka była w powietrzu. Jazda testowa pokazała, że stuki ustały, więc, dokręciłem nakrętkę wewnątrz mocującą łożysko (i tu bez klucza z grzechotką przelotową na samochodzie by się nie udało), następnie dałem podkładkę około 3 mm i zakręciłem miseczkę. Stukanie ustało. Amortyzatory Sachs z kompletem łożysk. Więc myślę że to jest przyczyna.
Powrót do góry
Syynu

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): RYBNIK woj.ŚLĄSKIE
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 112PS 2011r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 23 Sty 2018, 11:58
Temat postu:

RE


pkopczak napisał:
Witam, dołączę się do tego wątku. Wymieniłem wszystko i także nie było efektu, jak nie gorzej. Na przegląd pojechałem ze ściągniętym podszybiem i otwartymi komorami z mocowaniem amortyzatorów i to było to. Na teście amortyzatorów ujawniły się niesamowite hałasy. Nie wiem czy to już wszystko, ale sprawdzę jeszcze. Teraz jest cisza. Nie podobało mi się, że górna nakrętka mocująca amortyzator była tak skręcona, że miseczka ściśle przylegała do karoserii. Odkręciłem nakrętkę, tak że miseczka była w powietrzu. Jazda testowa pokazała, że stuki ustały, więc, dokręciłem nakrętkę wewnątrz mocującą łożysko (i tu bez klucza z grzechotką przelotową na samochodzie by się nie udało), następnie dałem podkładkę około 3 mm i zakręciłem miseczkę. Stukanie ustało. Amortyzatory Sachs z kompletem łożysk. Więc myślę że to jest przyczyna.


Do PKOPCZAK: Czyli rozumiem że trzeba wymontować przednie amortyzatory aby dokonać takiej korekty projektanta???
A co z tylnym zawieszeniem?? czy coś próbowałeś??? bo u mnie jest stukanie z przodu i z tyłu. Byłem na przeglądzie corocznym w SKP tydzień temu i diagnosta nic nie stwierdził.
_________________
Syynu z Rybnika Cytryna C4 GP 1.6HDI 112PS 2011r. oraz Peugeoty 207 307 308 405 406 407 i jedno seicento
Powrót do góry
pkopczak

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Sty 2018, 16:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Głośna praca zawieszenia mimo braku luzów


Nie koniecznie, ale trzeba mieć klucz najlepiej z grzechotką przelotową tak jak pisałem, dostęp jest fatalny, ja demontowałem wszystko łącznie z silnikami wycieraczek. Możesz próbować kluczem oczkowym odgiętym, ale ciężko będzie uzyskać moment około 55 Nm. Lepiej nasadowy, ale trzeba trzymać tłoczysko, u mnie kluczem trzpieniowym 6 .
Co do tyłu to jeszcze nie wiem, mój nie stuka.

Na przeglądzie bez zdemontowania osłon komory też nie było słychać.
Powrót do góry
Syynu

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): RYBNIK woj.ŚLĄSKIE
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 112PS 2011r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 24 Sty 2018, 09:16
Temat postu:

RE


pkopczak napisał:
Nie koniecznie, ale trzeba mieć klucz najlepiej z grzechotką przelotową tak jak pisałem, dostęp jest fatalny, ja demontowałem wszystko łącznie z silnikami wycieraczek. Możesz próbować kluczem oczkowym odgiętym, ale ciężko będzie uzyskać moment około 55 Nm. Lepiej nasadowy, ale trzeba trzymać tłoczysko, u mnie kluczem trzpieniowym 6 .
Co do tyłu to jeszcze nie wiem, mój nie stuka.

Na przeglądzie bez zdemontowania osłon komory też nie było słychać.


Dziękuję za odpowiedź. Mnie to czeka ale nie umie się za to zabrać ale trzeba bedzie sie przełamać bo wyjazd nad polskie morze się zbliża w tym roku, a na przyszły lub kolejny rok być może Chorwacja. Co prawda po równej drodze jak się jedzie autostradą to nic nie hałasuje ale kilkanaście godzin do Chorwacji może być już jakimś dyskomfortem.
_________________
Syynu z Rybnika Cytryna C4 GP 1.6HDI 112PS 2011r. oraz Peugeoty 207 307 308 405 406 407 i jedno seicento
Powrót do góry
pkopczak

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Sty 2018, 19:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Głośna praca zawieszenia mimo braku luzów


Mam pytanie, może wiesz gdzie można kupić odboje do sprężyny tylnej. (nr fabryczny 96 525 184 80).
Znalazłem na ebay, ale razem ze sprężynami. Moje już wypadły.
[url]https://1drv.ms/i/s!AqSg_lXlPHtGgsF1bEpx5NOxUWmxBA[/url] Very Happy
Powrót do góry
Syynu

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): RYBNIK woj.ŚLĄSKIE
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 112PS 2011r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 25 Sty 2018, 11:00
Temat postu:

re


pkopczak napisał:
Mam pytanie, może wiesz gdzie można kupić odboje do sprężyny tylnej. (nr fabryczny 96 525 184 80).
Znalazłem na ebay, ale razem ze sprężynami. Moje już wypadły.
[url]https://1drv.ms/i/s!AqSg_lXlPHtGgsF1bEpx5NOxUWmxBA[/url] Very Happy


Nic mi się z podanego linka nie wyświetla. Osobiście jak na razie to wymieniam filtry, płyny, czasem żarówke (ostatnio kierunkowskaz przód pomarańczowy, cena 32zł w Intercars bo to ustrojstwo tak jest zaprojektowane że nikt tego na magazynie nie chce trzymać bo towar jest mało chodliwy a na hurtowni można dostać tylko "w pakiecie" po 10sztuk więc zamrożone pieniądze). Tarcze i klocki jak kupowałem to u mnie w mieście w znajomym i sprawdzonym sklepie. Co do kwestii zawieszenia to jeszcze nie mam doświadczenia bo nie było potrzeby nic robić.
_________________
Syynu z Rybnika Cytryna C4 GP 1.6HDI 112PS 2011r. oraz Peugeoty 207 307 308 405 406 407 i jedno seicento
Powrót do góry
cytryna ck

Dyskutant



Dołączył: 29 Cze 2014
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: C4 Grand 2,0 16v benzyna 2006
Piwa: 2/3
Wysłany: Nie 25 Lut 2018, 23:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Głośna praca zawieszenia mimo braku luzów


Witam co ciekawe w moim przypadku z przodu wymieniłem całość dosłownie ale bez amorów i co się okazało że stuki jakie sie pojawiają pochodzą ze środka amorów ,,po prostu stukają ,, byłem na stacji i badali amorki i są sprawne w 70% nie wylane lecz się tłuką a co do tyłu mam zamontowane poduchy z ASO i też oddają stukanie ale dla tego że w dolnej części są oparte na belce .. mocowanie polega na leżeniu poduszki na belce i nie jest mocowana i jak jadę na pusto to słychać jak pracują lecz po załadowaniu auta jest z tyłem ok ,,
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC5

37 900

2012r.

95 000 km

lubuskie

CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie

CitroenC3

49 900

2019r.

41 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

15 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

19 990

2010r.

189 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System