Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Rekordowe przebiegi Waszych C5



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Pią 05 Sty 2018, 10:43
Temat postu:

Rekordowe przebiegi Waszych C5


Mam do Was pytanko ponieważ zacząłem zastanawiać się co dalej zrobić ze swoją cytryną.
Za 2 lata skończy mi się leasing i nie wiem czy ją zostawiać jeśli będzie dobrze jeździła czy sprzedać i zmienić na coś młodszego.
Za 2 lata będzie miała kalendarzowo 9 lat (jest z 2011), przebieg jaki przewiduję do tego czasu to ok. 230-250 tysięcy. Obecnie 180.
Obecnie (żeby nie zapeszyć), od zakupu zrobiłem ponad 40 000 i jedyne co robię to leję paliwo i zmieniam olej.

Jakie macie doświadczenia z tymi autami/silnikami, przy większych przebiegach? Warto zostawiać sobie samochód z przebiegiem jaki przewiduję? Czy jest to może przebieg, od którego już wszystko może zacząć się powoli wysypywać? Nie śpię na pieniądzach żeby wziąć nówkę w salonie, ale z kolei jak miałbym dokładać co chwilę do napraw i być bez auta to też bez sensu.
Powrót do góry
klamot1

Dyskutant



Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kostrzyn nad Odrą
Posiadane auto: Citroen C5 Hatchback 2.0 HDI 03r Citroen C5ii 1.8 16v
Piwa: 5/6
Wysłany: Pią 05 Sty 2018, 13:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Rekordowe przebiegi Waszych C5


Cześć. Miałem 7 lat C5 2 HDI z 2003 roku. Sprzedałem w zeszłym roku z przebiegiem 380 tys bo padło łożysko oporowe, sprzęgło nadawało się do wymiany jak i dwumas. Mechanik twierdził że te części były od nowości i oryginalne. Ja przez czas użytkowania wymieniałem oleje ,filtry, hamulce,rozrząd , półoś i jakieś [cenzura]łki z elektryki.Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Czw 22 Mar 2018, 17:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Rekordowe przebiegi Waszych C5


Posiadacze C8 też są dopuszczeni do głosu Wink ?

Ja mam swojego vana od lipca 2014 i 171 tysięcy przebiegu (książki nie mam, ale chyba nie był kręcony - auto w dobrym stanie, po stłuczce). Obecnie przebiegu jest prawie 239 tysięcy i rośnie. Do sierpnia będzie miał pewnie około 250-255 tysięcy. Liczę, że za mojej kadencji dojedziemy do 280 - 300 tysięcy. Silnik 2.2 HDi 4HW. Poważnych awarii nie było. Wymienione zostały:

- rozrząd - wrzesień 2014, 175 tysięcy przebiegu
- sworzeń przód - czerwiec 2016, ok 215 tysięcy przebiegu
- wahacze tył - czerwiec 2017, ok. 230 tysięcy
- żarniki ksenonu x2 - wrzesień 2017, 234 tysięcy przebiegu
- klocki i tarcze hamulcowe - maj 2016, 205-210 tysięcy przebiegu
- sprężyna pedału sprzęgła, wrzesień 2014, 175 tysięcy przebiegu
- wycieraczki (wstyd, że dopiero teraz, no ale jakoś tak wyszło...) - marzec 2018, 238 tysięcy przebiegu
- klocki hamulcowe tył - maj 2018, 240 tysięcy przebiegu
- oleje, filtry - co +/- 20 tysięcy

Naprawiałem (czyściłem) płytkę sterującą szybami - znów nie działa Crying or Very sad

Od lipca 2016 roku auto krzyczy, że nie działają czujniki ciśnienia - nie przejmuję się tym, pewnie kiedyś zostaną wyłączone, bo te jego jęki już mnie nudzą Wink Wyskakuje też komunikat o awarii poduszek/napinaczy - tu trzeba interweniować, bo to nie żarty. Coś przestało łączyć w instalacji PDC - okazjonalnie nie działają. Poza tym auto naprawdę daje radę. Jeździ, niekiedy załadowane po dach i nie narzeka, ani ja na nie.

Jak widać, wymiany eksploatacyjne + jakieś głupotki. Nie było jeszcze problemów z dwumasą, EGR, FAP. Przy tym przebiegu pewnie może czekać Cię wymiana ww. podzespołów, ale cóż - to się zużywa, takie życie. Jeśli do tej pory byłeś z Cytrynki zadowolony, to myślę, że raczej nie musisz się z nią rozstawać. Nie wiem, jak z elektroniką, ale HDi to dobre silniki, o ile tylko się o nie dba. Miałem styczność z osobą, która w 607 ma 2.2 HDi z przebiegiem prawie pięciuset czy sześciuset tysięcy kilometrów i jeździ.

Pozdrawiam. Wink
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p


Ostatnio zmieniony przez Francuz_C8 dnia Sro 09 Maj 2018, 22:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Pon 26 Mar 2018, 12:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Rekordowe przebiegi Waszych C5


M_fhancuz_M napisał:
Posiadacze C8 też są dopuszczeni do głosu Wink ?


Co prawda wolałbym kogoś od C5 z silnikiem jak mój Razz Ale może Twój wpis przyda się komuś innemu.
Ja chciałbym zebrać opinie głównie od użytkowników takich aut, jakie ja mam, żebym mniej więcej wiedział czego można się spodziewać i w jakim czasie. Ułatwiłoby mi to podjęcie decyzji co dalej z autem gdy skończę spłacać leasing.
W obecnej chwili mam 188 000km, a do spłaty jeszcze 22 raty. W ASO walą samymi ogólnikami, że to zależy kto, jak i gdzie jeździ itp.itd. i w zasadzie nic ciekawego się nie dowiedziałem co może mnie czekać np. po 220 czy 250 tysiącach. Co najwyżej mogę gdybać, że może sprzęgło, może FAP czy turbina. Fajnie jednak gdyby kilka osób pomogło i powiedziało coś na własnych przykładach.
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Czw 05 Kwi 2018, 23:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Rekordowe przebiegi Waszych C5


Bartolini82 napisał:
M_fhancuz_M napisał:
Posiadacze C8 też są dopuszczeni do głosu Wink ?


Co prawda wolałbym kogoś od C5 z silnikiem jak mój Razz Ale może Twój wpis przyda się komuś innemu.
Ja chciałbym zebrać opinie głównie od użytkowników takich aut, jakie ja mam, żebym mniej więcej wiedział czego można się spodziewać i w jakim czasie. Ułatwiłoby mi to podjęcie decyzji co dalej z autem gdy skończę spłacać leasing.
.


W zasadzie, to nawet nie chodziło mi ściśle o C8. Bardziej chciałem zwizulizować koszty utrzymania, nie oszukujmy się, dość już leciwego francuza z dieselkiem. Twoje auto również powinno dawać sobie radę, choć osobiście takiego nie miałem, ani nikogo z takowym nie znam. FAP możesz umyć, a wymiana to też teraz nie jest koszt nerki. Dwumasę w każdym aucie trzeba będzie kiedyś wymienić, wiec nie ma co płakać. Rzeczywiście, "trudny okres" dla diesla może wypaść około 240-250 tkm, choć może też to być minimalnie później. Jeżeli chodzi o 2.0, to brat ma taki w 407 2004. Samochód chyba miał trudne "dzieciństwo" i całkiem sporo było do poprawki, niemniej silnik okazał się być w niezłej kondycji. Wycięty FAP I EGR. Auto nie jest idealne, ale kupione było tanio i ze średnio znaną przeszłością. Być może będę mógł niedługo powiedzieć coś o "burżujskich" autach, bo przymierza się do 508 I FL Very Happy Szwagier z kolei (wiem, cały czas coś wyjeżdżam z rodziną Very Happy) miał A6 3.0 TDi 2005. Stare? Trochę (w momencie zakupu 7letnie). Diesel? Diesel. Do jakiego przebiegu doszedł przed sprzedażą? 300-310 tkm. Był zadowolony? Raczej tak. Więc diesel daje radę. Jak się dba, tak się ma. Pozdrawiam Wink

P.S. Jeżeli uważasz, że nadal niezbytnio rozjaśniłem, to śmiało pisz na PW. Usunę post, żeby nie śmiecić.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 05 Kwi 2018, 23:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Czw 24 Sty 2019, 20:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Rekordowe przebiegi Waszych C5


Bartolini82 napisał:
W obecnej chwili mam 188 000km, a do spłaty jeszcze 22 raty.

Dzisiaj stuknęło mi 200 000 przebiegu. Raty kończę spłacać za rok (ostatnia styczeń 2020).
No i co byście radzili? Ma ktoś jakieś doświadczenia w sprzedaży C5 z przebiegiem ok. 250 000?
Bo na pewno w grudniu łatwiej by było go sprzedać (przebieg będzie pewnie ok. 220-230 000). No i pieniądze jeszcze jakieś się za niego weźmie. Później chyba wartość drastycznie spadnie, prawda? A i chętnych na samochód w okolicach 250-300 000 przebiegu, pewnie niewielu :/
Kurczę, bije się z myślami bo na razie, odpukać, nie mam żadnych problemów z tą Cytryną. No i zwyczajnie szkoda jej sprzedawać z tego względu. Tylko z drugiej strony jak mówiłem, przebieg no i latka lecą. W grudniu będzie miał kalendarzowo 8 lat, a tak naprawdę 7,5 (pierwszą rejestrację miał bodajże w maju 2011 o ile dobrze pamiętam).
Ktoś ma ochotę coś mi doradzić? Mam jeszcze trochę czasu na decyzję, ale jeśli ją podejmę, to też chciałbym zacząć się rozglądać za czymś innym.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Pią 22 Lut 2019, 19:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Rekordowe przebiegi Waszych C5


Po namysłach, stwierdziliśmy z żoną, że sprzedajemy Cytrynkę.
Leasing mamy do stycznia, ale ew. istnieje możliwość sprzedania wcześniej jeśli ktoś byłby chętny zapłacić 400zł netto za skrócenie umowy. Sprzedaż jednak najwcześniej w okolicach wakacji bo muszę mieć czas żeby sobie znaleźć auto, a w związku ze specyfiką pracy i życia, nie mogę być bez samochodu.
Jeśli ktoś byłby wstępnie zainteresowany to możecie pisać.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Nie 16 Cze 2019, 16:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Rekordowe przebiegi Waszych C5


Witajcie,
myślę, że w ciągu 2 tygodni będę miał już nowe auto.
W związku z tym, Cytrynka będzie na sprzedaż.
Będzie dostępna myślę, że ok. sierpnia bo muszę jeszcze przyspieszyć spłatę leasingu, a to trzeba zrobić z jakimś tam wyprzedzeniem. Najlepiej gdyby spłata zazębiła się od razu z rejestracją na nowego właściciela bo bez sensu żebym ją rejestrował na siebie np. na tydzień.
Jeśli ktoś jest zainteresowany to pytajcie śmiało o szczegóły.
W czwartek, 13.06.2019 (bo w piątek jechałem w trasę ponad 600km) został wymieniony olej z filtrami (paliwa i oleju). Dużo historii o moim aucie jest tu na forum, a jak coś to piszcie nawet w tym temacie. Nie mam nic do ukrycia i nie muszę się czaić po prywatnych wiadomościach Smile
Na zakup części mam faktury. Na naprawy typu rozrząd czy ostatnia wymiana oleju również.
Obecny przebieg auta to niecałe 208 000km.
Zainteresowanym mogę przesłać historię auta w .pdf z rządowej strony.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Czw 20 Cze 2019, 11:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Rekordowe przebiegi Waszych C5


Wczoraj dołożyłem do auta 1000zł.
Został zregenerowany FAP. Warsztat udziela na to 2 lata gwarancji.
Oczywiście fakturka do wglądu.
Powrót do góry
wic1

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C5 III - 2008r 1.8
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 22 Lip 2019, 19:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Rekordowe przebiegi Waszych C5


Posiadam C5 III sedan z 2008 roku. Obecnie 160k na liczniku.

Z rzeczy nie eksploatacyjnych to....
- w wieku 6 lat poszła uszczelka oleju (nieznaczna naprawa i cena, wymienili uszczelkę i nie psikał olejem na drogę)
wymiana podnośnika szyb lewy przód
- w wieku 7 lat łącznik stabilizatora prawy przód
- w wieku ok 7 lat podnośniki szyb prawy przód (linki skorodowane)
- w wieku ok 8 lat rozszczelniła się klimatyzacja (leputanie i nabicie ok 300 zł)
- w wieku ok 9 lat czyszczenie przepustnicy (depolution system faulty) i wymiana wtrysków gazu (LPG)
- w wieku ok 10 lat ponowna wymiana wtrysków gazu na gwarancji (LPG), ujowe wtryski albo wlałem gdzieś siuwaxu a jednak polskie drogi są pełne zasadzek Wink
Przestał działać też ogranicznik prędkości (zwraca pauzę). Prawdopodobnie pedał gazu do wymiany, nie śpieszyłem się bo mało kiedy używam.
- w wieku 11 lat wymiana chłodnicy klimatyzacji (bo uciekał czynnik - 800zł z robocizną) a po pół roku wymiana kolektora wodnego w bloku silnika (ok 600 zł z robocizną)
- w wieku 11 lat zaczęła kapać mablownica... będzie wymiana ale jeszcze nie jest tak źle by uszczelniacz nie uratował Razz

Jak widać, swoje włożyłem w auto... ale ogólnie jak auto nie jest nowe to tak to bywa Razz a przebiegi trzepię większe jak poprzedni właściciel.

Więcej grzechów nie pamiętam ;P
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Sob 21 Wrz 2019, 18:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Rekordowe przebiegi Waszych C5


Bartolini82 napisał:
W związku z tym, Cytrynka będzie na sprzedaż.

Cytryna sprzedana. Proszę już nie wysyłać do mnie wiadomości.
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Sob 21 Wrz 2019, 18:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Rekordowe przebiegi Waszych C5


Gratulacje. Zadowolenia z Talismana.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenC3 Aircross

59 900

2020r.

90 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

29 600

2014r.

290 000 km

śląskie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Picasso

49 300

2017r.

155 680 km

podkarpackie

CitroenC5

19 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System