Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Stuki w hydroaktiv 3



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rudy18

Debiutant



Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: Citroen c5 mk3 2,0 136km 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Gru 2017, 18:15
Temat postu:

Stuki w hydroaktiv 3


Witam wszystkich
Posiadam c5 z 2009 r 2.0 136km z hydroaktiv i do tej pory nie miałem żadnych problemów z zawieszeniem lecz ostatnio przez kilka dni dosyć mocno go eksploatowalem (drogi szutrowe, częste podnoszenie) i od tego momentu zauważyłem lekki stukot w prawdopodobnie prawym tylnym kole, to jest Ledwo co słyszalne Ale coś jest, nawet sprawdzałem jak samochód stoi i to rozbujam na boki to coś tam tak dziwnie się tłucze ( porownuje to do dźwięku jakiejś wody jakby była w zbiorniku) Ale to nie jest na pewno nic z tego bo wcześniejszego nie było i nwm czy mam się czego obawiać czy na razie jeździć i nie przejmować się? Jeszcze jedno jeśli by to była jakaś wytluczona tulejka czy jakaś inna [cenzura] to jest mi to w stanie wymienić zwykły mechanik czy do hydroaktiv muszą być tylko specjaliści? Proszę was o pomoc
Powrót do góry
o-w-c-a

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lip 2014
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: 607 3.0 v6 4Hp20 sed/ C5 (X7) 2.0HDi AM6 kom
Piwa: 4/9
Wysłany: Czw 11 Sty 2018, 09:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Stuki w hydroaktiv 3


Jeśli auto buja się normalnie i obydwie strony wychylają się podobnie to raczej nie swera tylnego zawieszenia. Zresztą padnięta o ile kojarzę robi się twarda jak beton więc też nie ma co w niej "pływać".

Zepsute sfery po zdemontowaniu stukają (przynajmniej tak ocenił mechanik który wymieniał u mnie z przodu sfery, tyle że problem twardości był związany z złym wyregulowaniem wysokości a nie sferami - więc raczej diagnoza nie była w pełni dobra), ale wątpię żebyś był w stanie tak je rozhuśtać na samochodzie nie mając ich zdemontowanych.

Poza tym nie ma tam wielkiej filozofii, ani na tyle przestrzeni nigdzie żeby miało gdzie "plumpać" jak woda.

Stukanie to może jedno - jakaś guma/silentblock zawieszenia umiera, a ten dźwięk wody to przypadkiem nie paliwo w zbiorniku lub zbiorniczku dodatku? U mnie też dość łatwo wygenerować dźwięk chlupania w zbiorniku huśtając autem...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC4 Grand Picasso

14 900

2006r.

299 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie

CitroenC3

55 990

2021r.

20 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

62 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC5

19 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System