Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) C4 przerywa podczas jazdy - pomocy!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maryjanus

Czytelnik



Dołączył: 26 Maj 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: C4 1.6 HDI 90KM 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Lis 2017, 14:39
Temat postu:

C4 przerywa podczas jazdy - pomocy!!


witam

Wiem, ze temat byl poruszany kilkukrotnie w roznych miejsach ale szczerze to znalazlem gdzies w sieci tylko jeden taki sam a wrecz identyczny przypadek jak ja mam obecnie i nie zostal on rozwiazany. Ale do rzeczy...

Mam problem ze swoja cytryna C4 1.6 HDI 92km 2007 rok, przebieg 103 tys km. Autko kupilem we wrzesniu 2016 i kilka tygodni po zakupie podczas jazdy na autostradzie na 5 biegu w granicach 110-130 szarpnelo mi autem pozniej mialem kilka tygodni spokoju i znowu to samo. Zaznaczam ze jezdze autostrada prawie codziennie do pracy i sytuacja wyglada tak ze przez ten ponad rok srednio tak raz lub dwa razy w miesiacu mi autem szarpnie, Jest to doslownie na ulamek sekundy i pozniej auto normalnie przyjmuje gaz i jedzie dalej. W styczniu 2017 wracajac z lotniska do domu szapnelo mi kilka razy pod rzad autem po czym mialem spokoju kilka miesiecy bo nie szarpalo wcale. Zaznacze odrazu ze w miedzyczasie probowalem rozne paliwa i z shella iz BP i to nawet to lepsze Ultimate i zauwazylem ze to raczej nie ma wplywu. Okolo wakacji temat wrocil na nowo ale jakby czesciej jakies 6 miesiacy pozniej of ostatniego szarpania, czyli zdarza sie ze podczas jazdy na austostradzie szarpnie mi 2-3-5-7 razy w interwalach kilkusekundowych (roznie) nawet pod rzad po czym mam kilka dni spokoju i znowu szarpnie raz a pozniej mam spokoj kilka dni a czasem tygodni. Nie mam bladego pojecia czym to jest uwarunkowane. W miedzy czasie bylem w Polsce autem bo jestem w UK i zrobilem nim ponad 5 tys km w 2 tygodnie i nie szarpnelo ani razu, a czasem jest taki dzien ze na odcinku 15 km szarpnie mi z 5 razy. Czytalem duzo na ten temat ale Im wiecej czytam tym mniej juz wiem. Prosze o wyrozumialosc i przede wszystkim o jakas rozsadna pomoc bo nie wiem czy "ten typ tak ma" jak to niektorzy pisza. A moze ten typ tak nie ma i trzeba to leczyc? A jesli tak to jak? Od czego zaczac? Boje sie ze przyjdzie taki dzien ze zacznie mi tak szarpac ze nie dojade do celu albo zgasnie.... Na koniec dodam ze auto nie ma objawow szarpania w miescie tylko na autostradzie w szczegolnosci jak dodaje gazu (okolo 2tys obrotow) ale i zdarzylo mi sie nawet ze szarpnelo jak jechalem z gorki wiec to chyba bledny trop. Powiem jeszcze ze "przeganialem" go juz kilka razy jak sugerowali coniektorzy na 4 biegu 150 km/h przez 20-30 km ale to nic nie dalo jak widac. Jakies pomysly??

Dzieki M.
Powrót do góry
kobe24la

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 422
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: brak
Piwa: 22/2
Wysłany: Sob 25 Lis 2017, 22:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C4 przerywa podczas jazdy - pomocy!!


Pierwsze co mi się nasuwa, to czy podłączałeś auto pod Lexie/Diagboxa pod kątem błędów? Czy przez ten czas wymieniałeś filtr paliwa?
Powrót do góry
Maryjanus

Czytelnik



Dołączył: 26 Maj 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: C4 1.6 HDI 90KM 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Lis 2017, 14:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C4 przerywa podczas jazdy - pomocy!!


Nie podpinalem go pod komputer i nie zmieniałem filtra paliwa. Znajomy mechanik mówił mi w Polsce, że to na pewno nie jest wina filtra bo gdyby był przytkany to przerywałby mi znacznie częściej a czasami mam kilka tyg spokoju przy codziennej jeździe. Wymieniałem filtr powietrza i oleju juz 2x włącznie z olejem.Pewnie będę go musiał podpiąć pod kompa ale jeśli chodzi o błędy to podczas szarpnięć nie pojawiają sie żadne błędy na desce. Od 15 miesięcy mam auto i nigdy nie zauważyłem na desce jakiegokolwiek błędu.
Powrót do góry
kobe24la

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 422
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: brak
Piwa: 22/2
Wysłany: Nie 26 Lis 2017, 15:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C4 przerywa podczas jazdy - pomocy!!


Z tymi filtrami to różnie bywa. Jest to na tyle nieduży koszt, że mimo wszystko bym wymienił. Nie mówię, że pomoże ale czasami... Jakiego typu są te szarpnięcia, takie przydławienie czy konkretne uderzenie. Występują przy rożnej prędkości obrotowej czy mniej więcej w jednym zakresie? Może coś nie tak jest z EGR-em. Warto by zerknąć w jakim jest stanie i ewentualnie przeczyścić. Jego nieprawidłowa praca może powodować poszarpywanie.
Powrót do góry
heniecki

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2015
Posty: 166
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brande-Dania
Posiadane auto: Citroen C5 1.6HDI
Piwa: 9/0
Wysłany: Nie 26 Lis 2017, 22:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C4 przerywa podczas jazdy - pomocy!!


U mnie w poprzedniej 308-ce z takim samym silnikiem okazal sie czujnik polozenia walu,zdiagnozowac blad bylo trudno bo nigdzie sie nie zapisal a mechanicy i to w aso diagnozowali od czujnika wysokiego cisnienia na listwie wtryskowej poprzez walniete wtryski.Idz tym tropem z czujnikiem jak u mnie bo koszt niewielki czujnik pare zloty a wymiana maks pol godziny.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 26 Lis 2017, 22:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Nie 26 Lis 2017, 23:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C4 przerywa podczas jazdy - pomocy!!


Cytat:
C4 1.6 HDI 92KM 2007r
Masz 90 KM a nie 92 i skąd to wziąłeś.
Szarpanie również może być przez zanieczyszczony EGR czego właściwie na wyświetlaczu nie pokaże i tutaj się kłania diagnostyka komputerowa.
Powrót do góry
Maryjanus

Czytelnik



Dołączył: 26 Maj 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: C4 1.6 HDI 90KM 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Lis 2017, 13:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C4 przerywa podczas jazdy - pomocy!!


@Mostek123
Mieszkam w UK i czesto spotkalem sie wlasnie ze w specyfikacji podaja 92KM a na dowod wkleje fragment specyfikacji z angielskiej strony:

Citroën C4 Hatchback (2004 - 2010)
1.6 HDi 16V Cachet (92bhp) 5d
Specs & Dimensions
1.6 HDi 16V Costs
Used price range:£825 - £1,760
Fuel consumption:60 mpg
Insurance group:12
Annual road tax:£30
Monthly company car tax cost (Basic Rate):£60 - £61
Monthly company car tax cost (Higher Rate):£121 - £122
Power:92 bhp
Top Speed:112 mph
0-60 mph: 12.1 secs
Torque:216 Nm, 159 ft-lb
CO2 Emissions:120 g/km
Euro Emissions Standard:4
Miles Per Tank:792 miles

@heniecki
Dzieki za informacje, na pewno bedzie to kolejny punkt wymiany roznych rzeczy droga prob i bledow.

@kobe24la szapniecia wystepuja zazwyczaj miedzy 100-130km/h i raczej zakwalifikowalbym je jako przydlawienia niz konkretne uderzenia, ale pasazerowie bedacy w aucie nie znajacy problem czuja to doskonale i mowia ze cos zlego sie z silnikiem dzieje. Byc moze jest to wina EGR, umowie sie niebawem na spotkanie z mechanikiem i podepne go pod komputer i zobaczymy czy jakies bledy sie pojawia

AKTUALIZACJA 28/11/2017:

Bylem wczoraj u mechanika ktory podpial mi auto pod komputer a w zasadzie pod telefon bo skrzynke podlaczona do auta zostawil w srodku auta a stalismy w warsztacie i na smartfonie pokazywal mi odczyty z auta a wiec do rzeczy... Po odczycie mechanik powiedzial mi ze byl jakis drobny blad ze swieca zarowa i odrazu mi go wykasowal. EGR mialem na poziomie 5% cokolwiek to znaczy to mechanic twierdzil ze EGR wyglada dobrze - nie wiem czy to chodzilo o poziom zuzycia czy co... nie znam sie na tym. Ostatnia najistotniejsza rzecza jaka zauwazyl to odchylenie od normy jednego z wtryskow w porownaniu do 3 pozostalych a wygladalo to mniej wiecej tak ze na wykresie byly dwie osie i 4 linie w czterech roznych kolorach i kazdy kolor odpowiadal za jeden wtrysk. Podczas pracy silnika na wolnych obrotach mechanik powiedzial mi ze te linie powinny byc jak najblizej zera to wtedy oznacza ze wtryski sa dobre. 3 linie rzeczywiscie byly blisko zera ale jedna linia wyraznie malowala sie znacznie wyzej na wartosci okolo 5 jednostek cokolwiek to znaczy. Mechanik zagladnal mi jeszcze na wtryski pod maska i stwierdzil ze wizualnie z gory wygladaja na czyste i poradzil mi wyjezdzic paliwo do polowy baku i zalac mu tzw "czyscik" do dieslow "dobrej firmy". Nastepnie na owej mieszance mam wyjezdzic paliwo do prawie zera i wtedy kazal przyjechac by wymienic filtr paliwa. Stwierdzil ze tzw "czyscik" spowoduje ze wszystkie nieczystosci z baku osadza sie na filtrze wiec koniecznie go trzeba bedzie wymienic. Powiedzial tez ze dzieki temu byc moze ten wtrysk (ktory odstaje wydajnoscia od tych 3 pozostalych) odblokuje sie i wszystko wroci do normy, a jezeli nie to znaczy ze wtrysk jest do wymiany. Co panowie sadzicie na takie diagnozy? Czy mozliwe jest by w aucie ktory ma przejechane 100tys wtrysk padal? Mechanik powiedzial rowniez ze to bardzo dziwne ze nie pojawia mi sie zaden blad na desce rozdzielczej kiedy auto dostaje czkawke no ale nie pojawia sie nic. Jakies sugestie?

Przepraszam ze nie uzywam polskich znakow ale pracuje zagranica a pisze z komputera w pracy i nie ma tutaj polskich znakow wiec prosze o wyrozumialosc.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 29 Lis 2017, 15:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C4 przerywa podczas jazdy - pomocy!!


Cytat:
a jezeli nie to znaczy ze wtrysk jest do wymiany.
Być może do wymiany ale można jeszcze zastosować olej do mieszanki paliwa tylko 2T i żadnych innych nie stosuj bo tylko przyspieszysz użycia wtrysku.

Cytat:
Nastepnie na owej mieszance mam wyjezdzic paliwo do prawie zera i wtedy kazal przyjechac by wymienic filtr paliwa.
Nie wolno dopuścić do zera i pod żadnym pozorem nie dopuszczaj do rezerwy (odradzam robienie takich praktyk), bo tylko układ zapowietrzysz i zatarcie pompy wysokiego ciśnienia. Jak już, to tylko rozebrać zbiornik z auta i je przeczyścić.

Cytat:
Mechanik powiedzial rowniez ze to bardzo dziwne ze nie pojawia mi sie zaden blad na desce rozdzielczej kiedy auto dostaje czkawke no ale nie pojawia sie nic.
No nie, od kiedy to mechanicy bawią się smartfonem???.
Co do błędu to w paramencie wszystko pokaże i jak dotąd wygląda na usterkę jednego wtryskiwacza, co możesz spróbować dolać olej 2T na sam początek.
Powrót do góry
Maryjanus

Czytelnik



Dołączył: 26 Maj 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: C4 1.6 HDI 90KM 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Lis 2017, 17:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C4 przerywa podczas jazdy - pomocy!!


Mostek123 napisał:
Cytat:
a jezeli nie to znaczy ze wtrysk jest do wymiany.
Być może do wymiany ale można jeszcze zastosować olej do mieszanki paliwa tylko 2T i żadnych innych nie stosuj bo tylko przyspieszysz użycia wtrysku.

Cytat:
Nastepnie na owej mieszance mam wyjezdzic paliwo do prawie zera i wtedy kazal przyjechac by wymienic filtr paliwa.
Nie wolno dopuścić do zera i pod żadnym pozorem nie dopuszczaj do rezerwy (odradzam robienie takich praktyk), bo tylko układ zapowietrzysz i zatarcie pompy wysokiego ciśnienia. Jak już, to tylko rozebrać zbiornik z auta i je przeczyścić.

Cytat:
Mechanik powiedzial rowniez ze to bardzo dziwne ze nie pojawia mi sie zaden blad na desce rozdzielczej kiedy auto dostaje czkawke no ale nie pojawia sie nic.
No nie, od kiedy to mechanicy bawią się smartfonem???.
Co do błędu to w paramencie wszystko pokaże i jak dotąd wygląda na usterkę jednego wtryskiwacza, co możesz spróbować dolać olej 2T na sam początek.


Mechanik laczyl sie smartfonem po WiFi lub po bluetooth z boxem ktory byl wpiety po kablu do auta wiec smartfon byl tylko urzadzeniem ktoy wyswietlal wynik tego co mu box podawal. Generalnie sam bylem zaskoczony, ze to na smartfonie mi pokazuje a nie na jakims laptopie no ale... Nie wiem tez co jaki rodzaj oprogramowania uzywal.
Co masz na mysli mowiac ze "w paramencie wszystk pokaze"?? Mozesz podeslac mi jakiegos linka do tego"odpowiedniego" oleju 2T, pogooglowalem troche i widze ze jest tego sporo. Co pozniej gdy go juz zaleje? Mam pozniej go drug raz podpinac pod computer?
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 29 Lis 2017, 19:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C4 przerywa podczas jazdy - pomocy!!


Szukaj w ogłoszenia: ORLEN 2T Semisynthetic jest to czerwony olej.

Cytat:
Co pozniej gdy go juz zaleje? Mam pozniej go drug raz podpinac pod computer?
Cały czas potem lać ten olej i tak: proporcja 1:200 na 50 L paliwa dodajemy 250 ml oleju 2T.
Przy pierwszym dodawanie oleju warto zwiększyć do 300 ml a potem cały czas 250 ml.
Pod komputer dopiero może obejrzeć po kilku użycia tego oleju aby sprawdzić czy jest poprawa lub w trakcie jazdy odczujesz zmiany pracy silnika.
Powrót do góry
Maryjanus

Czytelnik



Dołączył: 26 Maj 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: C4 1.6 HDI 90KM 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Lut 2018, 11:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C4 przerywa podczas jazdy - pomocy!!


Zalaczylem pare fotek ktore zrobilem podczas odczytu mojej cytryny programem lexia oraz jakis drugim na smarfonie. Wyniki w obydwoch odczytach sie praktycznie pokrywaja. Pytanie brzmi czy wartosc 5 przy korekcji wtrysku swiadczy o tym ze owy wtrysk jest padniety? Zauwazylem ze czestotliwosc szarpania jakby sie zmniejszyla przez ostatnie czasy ale nadal co pareset kilometorw lubi sobie szarpnac raz lub dwa.

Na fotkach zalaczylem tez jeden blad ktory znajdowal sie w aucie po podpieciu go pod komputer a mianowcie byl to blad P1351(obwod przekaznika podgrzewania wstepnego). Zostal on wykasowany ale po jakims czasie wraca jak bumerang. Generalnie nie zaobserwowalem jakis problemow z zapalaniem auta, nie pojawiaja sie tez zadne bledy na desce rozdzielczej.

Dzieki za odp
https://zapodaj.net/1f7e95f888696.jpg.html
https://zapodaj.net/b3b2c13954e0a.jpg.html
https://zapodaj.net/0d543c55ec330.jpg.html
https://zapodaj.net/3ef9c90714083.jpg.html
https://zapodaj.net/aa6d1261d61e8.jpg.html
Powrót do góry
kobe24la

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 422
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: brak
Piwa: 22/2
Wysłany: Pią 02 Lut 2018, 11:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) C4 przerywa podczas jazdy - pomocy!!


Zrobiłbym próbę przelewową. Według załączonych logów, drugi wtryskiwacz powinien dużo więcej podlewać. Na YT są filmiki jak w prosty sposób zrobić taką próbę. Wtedy będziesz miał jasność, czy wtrysk jest do roboty.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie

CitroenC-Crosser

25 900

2008r.

201 547 km

mazowieckie

CitroenC3

55 990

2021r.

20 000 km

śląskie

CitroenC5

32 000

2014r.

290 000 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

64 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System