Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) Problem nox



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomasz94

Czytelnik



Dołączył: 08 Lis 2021
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnoslaskie
Posiadane auto: Berlingo 1.6 hdi 2016
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Lis 2021, 21:49
Temat postu:

Problem nox


Witam,

Chciałbym się Was poradzić w pewnej kwestii ale od początku.

Jakieś 2 miesiące temu w czasie podróży autostradą wyskoczył błąd urea. Wiadomo zjazd na stację dolanie płynu nox z dystrybutora i ku mojemu zdziwieniu 0 reakcji ze strony auta. Odliczanie kilometrów w dół od wartości 1100 km.
Jako, że potrzebowałem stale auta znajomy usunął mi błąd i auto śmigało pewien czas bez najmniejszych problemów.
Pierwszym dziwnym objawem było dolewanie 15 litrów dodatku po 1 tys kilometrów co jest wręcz absurdalne. Zaznaczam, że ostatnio wykonałem bardzo dużo kilometrów. Od 2 tygodni kontrolka urea zapalała się mimo skasowania już po 10km jazdy a płyn ubywał w znacznym tempie, ciągłe dolewanie dodatku. Auto chodzi do tej pory normalnie, nie traci na mocy no i spalanie także nie jest jakieś większe. Ostatni tydzień to jazda z płynem tunap. Czytając inne fora kilka osób polecało ale niestety żadnej poprawy więc postanowiłem zajrzeć pod spód, wyjąć wtryskiwacz i obejrzeć z bliska w czym leży problem.

Gdy podniosłem auto i mogłem swobodnie zajrzeć pod spód to co zobaczyłem przerosło moje wszelkie oczekiwania. Całe podwozie auta w okolicach wtryskiwacza pokryte warstwą adblue a wtryskiwacz w środku bez najmniejszego nalotu.
Czy ktoś z Was może miał podobny problem? Ewidentnie widać, że dodatek ucieka gdzieś bokiem czy inną stroną, Niestety nie mogłem zlokalizować podejrzanego miejsca. Auto ma dopiero 5 lat jazdy i 105 tys km przebiegu. Citroen Berlingo 1.6 HDI. Załączam poglądowe zdjecia. Może ktoś ma pomysł co może być problemem.

Co dziwne cała strumienica w którą wkładany jest wtryskiwacz jest "zjedzona" rdzą co mnie trochę dziwi.Można swobodnie ją wyjąć gdzie opaska jest ściśnieta maksymalnie.

Jesli ktoś miałby jakieś propozycje proszę o każdą radę. Myślę czy by tego noxa nie wyłączyć na stałe....


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

28 777

2011r.

207 000 km

pomorskie

CitroenC5

18 000

2008r.

149 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

42 500

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenC4 SpaceTourer

60 800

2020r.

120 000 km

małopolskie

CitroenC5

29 600

2014r.

290 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System