Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) Prośba opinii silników.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 28 Paź 2017, 12:15
Temat postu:

Prośba opinii silników.


Jak w temacie.
Jaki silnik byłby lepszy między 1.6 hdi a 2.0 hdi i który najbardziej awaryjny oraz jakiej firmy mają między tymi silnikami układy wtryskowe.

Wiadomo że silnik 2.0 hdi byłby lepszy bo mocniejszy, ale mi najbardziej chodzi o firmy układy wtryskowe i ich awaryjność.
Pytam tylko dlatego, bo szukam Berlingo bądź Partnera od 2003 do 2006 roku i nie wiem jeszcze na którego się zdecydować.
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Sob 28 Paź 2017, 16:47
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Prośba opinii silników.


2.0 hdi 90 konne jest nie do zajechania o ile będziesz zmieniał olej. inne silniki hdi też są godne polecenia, w moim berligo 90 koni wystarczało bo silnik był w idealnym stanie, mogę powiedzieć że auto eksploatowałem wyczynowo i ekstremalnie ciężko i nic, więc tutaj nie ma co się zastanawiać i szukać dziury w całym.
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 28 Paź 2017, 17:46
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Prośba opinii silników.


Dzięki za zainteresowanie.
Cytat:
2.0 hdi 90 konne
Jakiej firmy masz układ wtryskowy?.
Powrót do góry
alingen

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: XP 2004 1.6HDI 80kW
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 29 Paź 2017, 12:40
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Prośba opinii silników.


.
Cytat:
2.0 hdi 90 konne
Jakiej firmy masz układ wtryskowy?.[/quote]

Z tego co wiem,nie ma tu stałej zasady stosowania określonego typu wtryskiwaczy w zależności od rodzaju silnika.Do 1,6 HDI 109KM stosowane były magnetyczne ukł.wtryskowe Bosch,jak i piezoelektryczne marki Lukas.Te ostatnie,są nowocześniejsze i "szybsze"ale nie ma możliwości wymiany ich końcówek wtryskiwaczy jak w systemie Bosch.Trzeba wymieniać całość a to koszt ok.2000 pln/szt.To trzeba każdorazowo ustalić poprzez rozszyfrowanie kodu vin konkretnego egzemplarza.Ja np.w swojej xp.mam Bosch i bardzo dobrze działają już ponad 160 kkm.Żadnego dymu.
Chciałem jeszcze dodać,że warto jest stosować dodatek oleju 2T do paliwa w ilości 1:200 do 1:300To znacząco wydłuża żywotność zarówno pompy w.c.jak i samych końcówek wtryskiwaczy.Od czasy wejścia norm paliwowych,eliminujących praktycznie siarkę,która ma znakomite własności smarne,problem zacierania się pomp w.c.jak i wybijania się końcówek wtrysków stał się nagminny.Dotyczy to przede wszystkim systemów common rail jakie stosowane są w silnikach HDI.Problem ten szeroko jest komentowany zwłaszcza na forach niemieckich i francuskich.Stosowanie 2T w proporcjach j.w.jest zalecane przez poważne ośrodki badawcze,w tym również polskie i nie niesie żadnych zagrożeń ani negatywnych skutków ubocznych.Nie rozumiem dlaczego zagadnienie to praktycznie nie jest obecne na naszych forach,choć problem zacierania się pomp w.c.pojawia się w nich co jakiś czas. Idea
Pozdr....
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Nie 29 Paź 2017, 13:35
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Prośba opinii silników.


Dzięki.
Napisał:alingen
Cytat:
Z tego co wiem,nie ma tu stałej zasady stosowania określonego typu wtryskiwaczy w zależności od rodzaju silnika.


Dla mnie jest różnica, bo jeśli w Berlingo w tych rocznika są stosowane Bosch to z chęcią kupię, ale na pewno nie z układem Siemens lub Delphi i faktycznie w tych układach wtryskowy proponowane są dodatki do paliwa, ale, w myśl zrozumieniu, skoro mam dolewać jeszcze dodatki do paliwa to po co mi takie auto i stąd moje pytanie jak wyżej postu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 29 Paź 2017, 13:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Nie 29 Paź 2017, 17:05
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Prośba opinii silników.


Delphi jeździ w nowych C5 i nie ma z tym problemu samochody robią po 300tyś bez wymiany wtrysków czy pompy.

Nie ważne jaki układ jest zastosowany i tak się zużywa, dodatek oleju powoduje mniejsze zużycie, a nawet poprawę parametrów pracy.
Dodatków nie musisz dolewać ale możesz i wydłużasz tym okres bezawaryjnej pracy układu.

Ja mam 2.0HDI na Bosch i też dolewam olej 2T.

Nie chcesz dolewać dodatków kup sobie benzynę.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Nie 29 Paź 2017, 17:53
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Prośba opinii silników.


Napisał:Pyotrek
Cytat:

Delphi jeździ w nowych C5 i nie ma z tym problemu samochody robią po 300tyś bez wymiany wtrysków czy pompy.
Nie mając takiego auta to skąd ta Twoja wiedza, bo dużo osób tak mówi a praktyka co innego mówi.

Cytat:
Ja mam 2.0HDI na Bosch i też dolewam olej 2T.
Ja też mam z tego rocznika C5 co Ty i jakość nie dolewam żadnych dodatków, tak więc nie porównuj Bosch do Delphi lub Siemens, bo te dwa ostatnie są kiepskiej jakości nie mający nic wspólnego z paliwem.

Do kolegi Pyotrek, ja tylko chciałem wiedzieć nazwę firmy układu wtryskowego wspomnianym Berlingo i Twoja dyskusja jest nie na miejscu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

59 900

2020r.

90 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie

CitroenC4

12 900

2009r.

208 300 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

17 900

2007r.

271 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System