Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Citroen C5 2.0HDI 136KM FAP 2005r. delikatne szarpania


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
citromaniak

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen,C5,II,2.0,2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Lis 2017, 23:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2.0HDI 136KM FAP 2005r. delikatne szarpania


Oprócz prób przelewowych jestem już po zerowaniu licznika płynu FAPa. Chyba był już wcześniej kasowany, bo wartość podana w tamtym polu wynosiła 13 (licznik numer 2). Jednakże FAP wypalił się już minionej nocy, czyli procedura wypalania działa... Co nie zmienia faktu, że nadal jest 141 g. Zobaczymy za kilka dni, może po zerowaniu ruszy to jakoś jakby "od nowa". Martwią mnie natomiast korekcje, które od ostatniego podłączania lexii bardzo się zmieniły... Na wolnych teraz wygląda to tak:
I wtryskiwacz: 99.61%
II wtryskiwacz: 94,12%
III wtryskiwacz: 101.96%
IV wtryskiwacz: 105.10%.
Jak to jest? Wtryski są na wykończeniu czy może są sterowane, aby w ten sposób pracowały? Może FAP wypala się tylko pozornie, a w rzeczywistości jest totalnie zabity i to jest mój problem (turbo brało solidnie olej w momencie kupna auta)? Nie wiem gdzie ręce włożyć, żeby nie grzebać wszędzie i nigdzie Sad...
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
citromaniak

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen,C5,II,2.0,2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Lis 2017, 11:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2.0HDI 136KM FAP 2005r. delikatne szarpania


Problem nadal nie rozwiązany... Wiemy natomiast tylko, że to trzęsienie, o którym pisałem wcześniej, że wystąpiło trzy razy jest wynikiem wypalania się FAPa. Potwierdzone lexią Smile... Ale co z tym dalej zrobić...
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 30 Lis 2017, 11:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2.0HDI 136KM FAP 2005r. delikatne szarpania


Cytat:
I wtryskiwacz: 99.61%
II wtryskiwacz: 94,12%
III wtryskiwacz: 101.96%
IV wtryskiwacz: 105.10%.
Jeden wtryskiwacz odbiega od normy i spróbuj dodać olej 2T jest to mieszanka do paliwa i jeśli to nie pomoże to pozostaje wyjęcie wtryskiwacza, drugi też trzeba będzie wyjąć ale zastosuj ten olej i zobaczymy co potem.

Cytat:
Może FAP wypala się tylko pozornie, a w rzeczywistości jest totalnie zabity i to jest mój problem
Przejrzałem jeszcze raz dane tego pojazdu i nie znalazłem żadnych informacji aby takowy pojazd posiadał Fap. Dla jasności podaj numer vin.

Przyczyny delikatnych szarpań szukaj w EGR i odłącz na początek przepływomierz.

Ps. Ty masz układ paliwowy Siemens i często się zdarza z tymi wtryskami, co pomocna może się okazać ten olej 2T oraz wyczyszczenie EGR.
Powrót do góry
citromaniak

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen,C5,II,2.0,2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Lis 2017, 18:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2.0HDI 136KM FAP 2005r. delikatne szarpania


Usystematyzujmy wiadomości Smile
Ten oznaczony jako II odbiega od normy? Dobrze myślę? Wleje ten specyfik, o którym piszesz i zobaczymy efekt. Może gdzieś się ten wtrysk przybrudził...
Oto numer VIN o który prosiłeś:
VF7RERHRH76676920
Mi się wydaje, że tam jest FAP Shocked ... Z tego co widziałem pod spodem, bo turbo zmieniałem osobiście, a regenerowane było ok. 100 km od Lublina ( nie chce robić reklamy dla zakładu;) ) to jest tam korpus typowy dla filtra cząstek stałych, a ponadto dochodzą do niego dwie cienkie metalowe rurki (pewnie do pomiaru ciśnienia przed i za). W komputerze można też odczytać wszystkie parametry dotyczące własnie FAPa. Mamy jeszcze drugiego C5 żony też 2.0, ale 109 KM z 2004 r. i tam lexia troszkę inaczej interpretuje te same parametry... No i u mnie jest zbiornik płynu... Pełny zresztą... Ale upewnić się nie zaszkodzi Wink Może też być tak, że FAPa już ktoś przede mną ze środka wypruł i faktycznie to jest tylko korpus...
EGR mam założony drugi, zaadoptowany, zresztą jeżdżę wciąż z odpiętym regularnie kasując pojawiający się błąd (wiem, że to nie jest wyjście, ale jakoś doraźnie muszę sobie radzić)... Co do przepływki to też odpinałem, podmieniałem... Taki sam efekt. Słychać jedynie różnicę w pracy motoru podczas odpinania i ponownego wpinania... Jak odepnę przepływke to spalanie wzrasta w porównaniu do odpiętego EGRa... W ogóle to różne spalanie mam o tych samych porach dnia... Czasem pali ok. 7 litrów, czasem ok. 8.5... Nie wiem od czego to zależy.. Jeżdżę tak samo... W takich samych korkach...
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 30 Lis 2017, 20:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2.0HDI 136KM FAP 2005r. delikatne szarpania


Cytat:
Oto numer VIN o który prosiłeś:
VF7RERHRH76676920
Z tego vinu faktycznie jest Fap, tylko zastanawia mnie czemu wpisałeś w temacie 136 KM, bo z dokumentacji i na podstawie vin masz tak: C5 II KOMBI 5DRZW 2.0 HDi 138 FAP BVM 6, a brałem pod uwagę jako 136 KM i w takowym aucie akurat nie ma Fap.


Cytat:
zaadoptowany, zresztą jeżdżę wciąż z odpiętym regularnie kasując pojawiający się błąd
Podaj jaki kod skoro w dalszym ciągu tylko usuwasz programowo aniżeli mechaniczny rzeczy związany usterką i pewnie tutaj masz całkowity problem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 30 Lis 2017, 20:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Czw 30 Lis 2017, 21:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2.0HDI 136KM FAP 2005r. delikatne szarpania


136 występowały też z FAPem (RHR). BTW, czy tu nie ma takiego galimatiasu, że mocy jest ostatecznie 136 KM, ale producent "oznaczył" silnik jako 138 KM? Taka rozbieżność występuje w przypadku silnika 2.2 HDi 4HW. Ma 128 KM mocy, ale jego nazwa to z jakiegoś powodu 2.2 HDi 136.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 30 Lis 2017, 21:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2.0HDI 136KM FAP 2005r. delikatne szarpania


Cytat:
ale producent "oznaczył" silnik jako 138 KM?
To zależy dla jakiego kraju danego pojazdu został wyprodukowany i stąd tak śmieszne oznaczenia.
Obecny na podstawie vin wyżej, auto został wyprodukowany w Centre Rennes Janais i z pewnością został sprowadzony do Polski z Niemiec.
Powrót do góry
citromaniak

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen,C5,II,2.0,2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Lis 2017, 23:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2.0HDI 136KM FAP 2005r. delikatne szarpania


Wpisałem 136KM, bo myślałem, że faktycznie tyle gniadych mam pod maską... Ale reszta faktycznie się zgadza Smile, włącznie z tym, że auto było sprowadzone od Niemca.
Usuwam ELMem a nie lexią z braku możliwości ciągłego wożenia komputera, i wyskakuje P0406 ale tylko wtedy kiedy EGR jest odpięty. Przy wpiętym brak błędów. Zmiana EGR nie dała efektów. Biorę jeszcze pod uwagę dwie możliwości:
-oba EGRy są sprawne;
-oba EGRy są uszkodzone.
Zakładam, że oba są sprawne, bo niema różnic między zmianą z jednego na drugi.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 01 Gru 2017, 00:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2.0HDI 136KM FAP 2005r. delikatne szarpania


Cytat:
-oba EGRy są sprawne;
Skoro było podmieniane to podejrzewam że przyczyna leży po stronie odpowiedzialny za sterowanie EGR i na pewno jakiś czujnik powietrza lub przepływomierz przekłamuje wartość.
Najlepszym efektem będzie uzyskanie paramenty pracy silnika na postoju jak i w trakcie jazdy z laptopem na kolanie, oczywiście zastosowanie tego drugiego potrzebna druga osoba i najlepiej żeby to był obeznany w PSA mechanik, gdzie odczyta wartość i porówna z prawidłowym pracą silnika.

Ps.
Cytat:
Taka rozbieżność występuje w przypadku silnika 2.2 HDi 4HW. Ma 128 KM mocy, ale jego nazwa to z jakiegoś powodu 2.2 HDi 136.
Mówisz o silnika w minivana które występują takowe silnikI choćby w C8 i Peugeota również w minivana. W tych auta mają jednak taką moc 128 KM i różnią się tylko osprzętu silnika od 136 KM, gdzie wystarczy między innymi różniący się turbina, pomimo że wyglądem niczym się nie różni a jednak różnią się tylko paramentami i to wystarcza aby miało 128 KM.
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Pią 01 Gru 2017, 18:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2.0HDI 136KM FAP 2005r. delikatne szarpania


Ok, wiem gdzie występuje Very Happy Sam taki mam Smile Po prostu podałem taki przykład, nie mówię, że te jednostki były stosowane w C5. Czyli z twojej wypowiedzi wynika, że to to samo co 136, tylko różni się osprzętem, stąd to oznaczenie. Ciekawe.

W sumie w takim razie po co komu taki silnik Very Happy? Wyższa akcyza, więcej pali i chyba trochę gorzej się zbiera. Gdyby to była nowa konstrukcja, to jeszcze rozumiem, ale po co przerabiać świetną jednostkę na...gorszą? Nie uważam, że silnik jest zły sam w sobie, ja jestem zadowolony, ale w sumie po co taka modyfikacja?

Citromaniak, przepraszam za OT.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
citromaniak

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen,C5,II,2.0,2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Gru 2017, 21:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2.0HDI 136KM FAP 2005r. delikatne szarpania


M_fhancuz_M nie ma sprawy Wink takie informacje też kiedyś mogą się przydać Smile
Ale wracając do tematu Smile wlałem tego 2T. Po pierwszym odpaleniu już słyszę różnicę w kulturze pracy na wolnych. Ciekawe jak to będzie podczas jazdy, a właśnie się zbieram do drogi. Opisze później czy coś pomogło czy nie Smile liczę na to, że tak Smile Ale jeśli to nie pomoże, to może jakiś mocno obeznany w PSA Forumowicz z okolic największego miasta po prawej stronie Wisły byłby chętny przejechać się z laptopem na kolanach? Wink...
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 01 Gru 2017, 22:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2.0HDI 136KM FAP 2005r. delikatne szarpania


Cytat:
to jeszcze rozumiem, ale po co przerabiać świetną jednostkę na...gorszą?
Wcale nie na gorszą, ponieważ te silniki 2.2 hdi z tym oznaczeniem akurat mają mniej usterek w przeciwieństwie do inny tego samego silnika z innym oznaczeniem auta.
Według producentów zmniejszenie mocy w tych auta i z tym symbolem miało na celu wydłużenia żywotność samego silnika, tak więc powinieneś się cieszyć ze swojego auta, bo to dość dobra jednostka jaka mogła Tobie się przytrafić.
Wink

Cytat:
to może jakiś mocno obeznany w PSA Forumowicz z okolic największego miasta po prawej stronie Wisły byłby chętny przejechać się z laptopem na kolanach?
Pojedź do warsztatu który zajmuje się francuskimi autami i niech sprawdzi oraz zrobi wydruk, no nie pisz tylko że w Twojej okolicy takiego nie ma. Twisted Evil
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Sob 02 Gru 2017, 01:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2.0HDI 136KM FAP 2005r. delikatne szarpania


W Parchatce jest spec od francuzów, wprawdzie on specjalizuje się głównie w hydro, ale skoro jest specem, to zakładam, że może się orientować w takich rzeczach. Nie żebym robił mu jakąś nachalną reklamę, ale z tego co wiem, jest dobry w tym, co robi.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
citromaniak

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen,C5,II,2.0,2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Gru 2017, 10:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2.0HDI 136KM FAP 2005r. delikatne szarpania


No i tak... 2T nie wiele dał... Przez pierwsze kilometry może i faktycznie mniej szarpało, ale potem wszystko wróciło tak jak było... Faktem jest to, że zmieniła się w końcu ilość dodatku do FAPa, bo było 141 g, a jest 144. Pokombinuje jeszcze, poczytam, popróbuje i jak nic z tego nie wyjdzie to podjadę do mechanika... Tak czy inaczej dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem Smile...
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
citromaniak

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen,C5,II,2.0,2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Gru 2017, 22:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2.0HDI 136KM FAP 2005r. delikatne szarpania


A może to po prostu nie domaga kompresja na którymś z tłoków? Czy te objawy mają pokrycie przy takiej usterce? Dodam, że dziś na zimnym silniku, troszeczkę nie równo pracował, ale nie mam pewności, bo nie przyglądałem się temu wcześniej. Auto troszkę za mną jednak dymi, na czarno po mimo wlanego lepszego diesla... Tak w ogóle to przy mocniejszym dodaniu gazu wszystko jest ok, czy podpięty jest EGR czy nie...
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenBerlingo

28 700

2013r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie

CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System