Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Pomoc przy zakupie C5 I benzyna



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brakus

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): kutno
Posiadane auto: XSARA PICASSO 1.8
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 20 Paź 2017, 23:10
Temat postu:

Pomoc przy zakupie C5 I benzyna


Chcę kupić swojego pierwszego Citroena i wybór padł na model C5 pierwszej generacji rocznik 2001-2002 benzyna kombi.
Jaki silnik wybrać 1.8 , 2.0i , 2.0 HPi?
Słyszałem że C5 ma hydrauliczne zawieszenie i tutaj kolejne pytanie jak z awaryjnością tych podzespołów i ewentualne koszty naprawy, płyn co ile wymiana?
Rozrząd pasek czy łańcuszek?
Sprzęgło czy jest dwumasa w benzynie a jeśli tak to przy jakich przebiegach wymiana?
Czy ten model posiada jakieś bolączki pierwszej generacji jeśli tak to jakie?
Proszę Was o pomoc bo forum to najlepsze źródło informacji.

Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez brakus dnia Pią 20 Paź 2017, 23:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Pią 20 Paź 2017, 23:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pomoc przy zakupie C5 I benzyna


Cześć,

Mam C8, ale trochę się naczytałem i z tego co wiem:

1. 1.8 troszkę słabowity do tego auta, 2.0 HPi stanowczo odradzany (awaryjny i nie nadaje się do gazu). 2.0 będzie OK - można założyć LPG.

2. Zawieszenie nie jest jakieś mega awaryjne. Trzeba wymieniać sfery, dolewać LDS co jakiś czas. Co do LDsu, to mogą występować jego wycieki, bądź zapocenia na siłownikach. Jeżeli zepsuje się elektryka - będzie drożej.

3. O awariach tak pobieżnie. Elektronika i elektryka może wariować, kiepski 2.0 HPi i ewentualnie jakieś małe problemy z hydro. Auta jednak nie ma co demonizować.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2848
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Sob 21 Paź 2017, 01:23
Temat postu:

Re: Pomoc przy zakupie C5 I benzyna


brakus napisał:
Chcę kupić swojego pierwszego Citroena i wybór padł na model C5 pierwszej generacji rocznik 2001-2002 benzyna kombi.
Jaki silnik wybrać 1.8 , 2.0i , 2.0 HPi?


1.8 do spokojnej jazdy wystarczy, 2.0i lepszy ale były wadliwe szklanki i niestety mogą się okazać do wymiany, koszt szklanek około 500zł, można to ogarnąć przy rozrządzie.
2.0i mają przebiegi po 400tyś i śmigają.

Tak jak to w benzynie czasem przytrafia się problem z przepustnicą, jakimś czujnikiem powietrza w kolektorze itp.


Cytat:
Słyszałem że C5 ma hydrauliczne zawieszenie i tutaj kolejne pytanie jak z awaryjnością tych podzespołów i ewentualne koszty naprawy, płyn co ile wymiana?


Jeśli się o zawieszenie dba to jest bardzo mało awaryjne, koszt używanego siłownika od kilkunastu zł, koszt korektora wysokości nowy 200, używany około 50zł, sfery około 200zł/szt. (starczają na około 200tyś km) jest ich 4 lub 6, pompa hydrauliczna około 300zł.

Mam C5 z przebiegiem 350tyś km i nic nie było w zawieszeniu robione, zostały tylko wymienione rurki powrotne siłowników (cena około 35zł/szt), tylne mieszki osłon siłowników (chyba po 45zł).

Koszt płynu to około 30zł/litr, wchodzi około 5l interwał wymiany powinien być co 2 lata, ale niektórzy wcale nie wymieniają.

Z rzeczy eksploatacyjnych:
Mogą być tylne łożyska wahaczy, koszt około 100-200zł komplet na stronę + około 100-150zł za stronę wymiana.

Z normalnych rzeczy to co jest w każdym aucie: poduszki silnika, skrzyni, tuleje metalowo-gumowe przedniego wahacza, łączniki stabilizatora, końcówki drążków.

Cytat:
Rozrząd pasek czy łańcuszek?

Pasek

Cytat:
Sprzęgło czy jest dwumasa w benzynie a jeśli tak to przy jakich przebiegach wymiana?

W benzynie nie ma dwumasy.

Cytat:
Czy ten model posiada jakieś bolączki pierwszej generacji jeśli tak to jakie?


Krzywiące się tylne zaciski, utlenia się aluminium i co pewien czas trzeba to oczyścić (u mnie po przebiegu 120tyś od zrobienia nie ma jeszcze problemu)
Z możliwych problemów to zębatka motoreduktora jest za krótka i nie zawsze chce przestawiać klapy od temperatury.

Co do drugiej generacji to wcale nie było lepiej, pewne rzeczy bardziej popsuli.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
brakus

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): kutno
Posiadane auto: XSARA PICASSO 1.8
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 21 Paź 2017, 18:06
Temat postu:

Re: Pomoc przy zakupie C5 I benzyna


Pyotrek napisał:
1.8 do spokojnej jazdy wystarczy, 2.0i lepszy ale były wadliwe szklanki i niestety mogą się okazać do wymiany, koszt szklanek około 500zł, można to ogarnąć przy rozrządzie.
2.0i mają przebiegi po 400tyś i śmigają.


opisałeś dwa razy ten sam 2litrowy silnik Smile czy wadliwe szklanki ma 2.0HPi a 2.0i 16V mają przebiegi po 400 tysięcy czy odwrotnie?
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Sob 21 Paź 2017, 20:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pomoc przy zakupie C5 I benzyna


Chyba i jedno i drugie tyczy się 2.0 16V Wink
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 21 Paź 2017, 20:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
brakus

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): kutno
Posiadane auto: XSARA PICASSO 1.8
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 21 Paź 2017, 20:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pomoc przy zakupie C5 I benzyna


M_fhancuz_M napisał:
Chyba i jedno i drugie tyczy się 2.0 16V Wink

Poczekamy na odpowiedź bo tylko Pyotrek wie co miał na myśli Very Happy
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 21 Paź 2017, 21:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pomoc przy zakupie C5 I benzyna


Jeśli mowa o silniki 2.0 16V a 2.0 16V HPI to pewnie chodziło koledze, że najbardziej awaryjne jest z silnikiem HPI, z tym że 2003 roku zaprzestano produkcji 2.0 16V HPI, choć 2.0 16V też nie bez wad i jak każde auto się psuje.
Powrót do góry
brakus

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): kutno
Posiadane auto: XSARA PICASSO 1.8
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 21 Paź 2017, 22:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pomoc przy zakupie C5 I benzyna


Wiadomo że nie ma aut które się nie psują. Każdemu coś tam dolega Smile

Dziękuję za wszystkie porady Smile i zabieram się za szukanie Citroena C5 I Kombi 2.0i 16V 136KM/100kW bez gazu Smile

Jeszcze jedna sprawa. Znacie może jakiś sposób na sprawdzenie pneumatyki zawieszenia w warunkach komisowych?
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2848
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Nie 22 Paź 2017, 03:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pomoc przy zakupie C5 I benzyna


brakus napisał:
Pyotrek napisał:
1.8 do spokojnej jazdy wystarczy, 2.0i lepszy ale były wadliwe szklanki i niestety mogą się okazać do wymiany, koszt szklanek około 500zł, można to ogarnąć przy rozrządzie.
2.0i mają przebiegi po 400tyś i śmigają.


opisałeś dwa razy ten sam 2litrowy silnik Smile czy wadliwe szklanki ma 2.0HPi a 2.0i 16V mają przebiegi po 400 tysięcy czy odwrotnie?


Tak dokładnie to się tyczy zwykłego 2.0i 16V. Nie pisałem słowem o HPI.


brakus napisał:
Wiadomo że nie ma aut które się nie psują. Każdemu coś tam dolega Smile

Dziękuję za wszystkie porady Smile i zabieram się za szukanie Citroena C5 I Kombi 2.0i 16V 136KM/100kW bez gazu Smile

Jeszcze jedna sprawa. Znacie może jakiś sposób na sprawdzenie pneumatyki zawieszenia w warunkach komisowych?


Robisz kilka pompek czyli podnosisz na maxa i opuszczasz, z tyłu ma nie być żadnego skrzypienia strzelania. Siłowniki z przodu mają być poniżej tych czarnych mieszków suche, powroty całe. Tylne tak samo. Więcej nie sprawdzisz.

Bardziej warto zwrócić uwagę na silnik, jak odpala na zimno czy nie trzęsie, czy np ruszenie nie powoduje zgaśnięcia, jaki zapach mają spaliny, bo może to oznaczać konieczność wymiany szklanek.
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Nie 22 Paź 2017, 20:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pomoc przy zakupie C5 I benzyna


kupując auto prawie pełno letnie nie oczekuj że wszystko będzie w super stanie, licz się z kosztami, same opony to ponad 1000zł. zawieszenie może skrzypieć i raczej będzie bo łożyska z tyłu nie są rewelacyjne ale jest to naprawdę tania i szybka naprawa. silnik to niespodzianka bo kazdy kombinuje jak może aby sprzedać więc uważaj na wszelkie dziwne zachowania. Osobiście brałbym 2.0 HDI 90 konne lub 110, dużo lepsze silniki od 2.0 w benzynce jak dla mnie. będą też skrzypieć uszczelki w drzwiach i plastiki ale wszytsko powol uda się lekko uciszyć ale trzeba trochę się naskakać.
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
brakus

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): kutno
Posiadane auto: XSARA PICASSO 1.8
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 22 Paź 2017, 20:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pomoc przy zakupie C5 I benzyna


Magdaboom to nie jest moje pierwsze auto Smile trochę ich już miałem więc wiem czym pachnie zakup kolejnego Smile
Ropniak odpada ja wolę benzynki Smile
Właśnie zauważyłem że zawiasy jakieś łączenia plastików nie są mocną stroną francuza bo skrzypią ale to pryszcz.
Prawie w każdym wypada pokrywa schowka w przednich drzwiach Very Happy
Do tej pory bałem się hydrauliki ale mnie uspokoiliście.
Wczoraj oglądałem jednego ale miał sporo usterek- nie domykające się dwie szyby tak jakby prowadnice były połamane i silnik nie radził ich podnieść. Bardzo szumiał przy obciążeniu jak się przyspieszało. Ogólnie wizualnie był ładny ale mechanicznie już nie. Szukam dalej mojej wymarzonej cytrynki Smile
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Nie 22 Paź 2017, 21:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pomoc przy zakupie C5 I benzyna


Cytat:
Szukam dalej mojej wymarzonej cytrynki Smile
To długo jeszcze będziesz szukał, bo obecni właściciele
za nic nie dbają a wiem stąd bo sam szukałem. (kolor szary lub srebrny jak kto woli, to całkowicie odradzam wyjazdu)
Powrót do góry
brakus

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): kutno
Posiadane auto: XSARA PICASSO 1.8
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 02 Lis 2017, 21:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pomoc przy zakupie C5 I benzyna


Czy jeśli zawieszenie jest podniesione na maxa i zgasi się silnik to normalne że natychmiast opada? Pytam bo widziałem dwa objawy. Jeden pozostawiony w komisie na podniesionym stał i stał a w drugim opadł natychmiast. Jeszcze jedno stojący w komisie citroen c5 kombi zgaszony silnik podchodzę otwieram tylną szybę a auto idzie w górę i pracuje ten plastik od tylnej wycieraczki. Czy to też normalne? Kurde jak dla mnie to jakieś czary Smile
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2848
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Pią 03 Lis 2017, 02:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pomoc przy zakupie C5 I benzyna


Samochód ma stać i nie opadać, jeśli opada to gdzieś są duże przecieki w układzie.

W kombi występuje problem z przecierającą się wiązka między klapą a nadwoziem, możliwe że tutaj też.
Powrót do góry
brakus

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): kutno
Posiadane auto: XSARA PICASSO 1.8
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 03 Lis 2017, 21:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Pomoc przy zakupie C5 I benzyna


a czemu pompuje zawieszenie jak się otwiera tylną szybę bo to chyba nie od przetartej wiązki?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenC3

24 900

2015r.

84 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

17 900

2007r.

271 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

29 000

2012r.

178 000 km

śląskie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC8

27 500

2011r.

234 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System