Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Wibracje od podłogi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
inwertebrator

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C4, Exclusive, 1.6 16V 110KM, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Paź 2017, 14:57
Temat postu:

Wibracje od podłogi


Witam serdecznie.
Od niedawna borykam się w swoim aucie (Citroen C4, rocznik 2005, 1.6 benzyna) z dziwnym objawem i pojęcia nie mam co może być tego przyczyną dlatego proszę was o jakieś sugestie i pomoc.

Otóż zauważyłem a raczej wyczułem i usłyszałem dziwne drgania, wibracje wyczuwalne najbardziej na podłokietniku między fotelami. Do sytuacji tej dochodzi zawsze w momencie kiedy auto schodzi z obrotów tj. w przedziale 3000-2600 i nie ma przy tym znaczenia na którym biegu się znajduje. Co więcej kiedy na zatrzymanym aucie delikatnie zwiększać obroty a potem zmniejszyć też jest wyczuwalny i słyszalny ten objaw. Wibracje trwają bardzo krótko ok 2 sekundy, w podanym przedziale obrotów silnika, jednak są dosyć intensywne a więc zarazem irytujące.
Wspomniane wibracje nie są wyczuwalne ani na pedałach, kierownicy czy drążku zmiany biegów. Ewidentnie wychodzą gdzieś ze środka auta i przenoszą drgania na podłokietnik.

Czy macie może jakieś sugestie co może być ich przyczyną, gdzie szukać ewentualnego źródła?

Dodam tylko jeszcze że jakieś 2 tygodnie temu miałem spawany wieszak tłumika. Czy możliwe jest zatem że te drgania powstają gdzieś w układzie wydechowym?

Za wszelką pomoc z góry wielkie dzięki.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Czw 19 Paź 2017, 23:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wibracje od podłogi


Podnieść samochód na podnośniku i sprawdzać, może to być od układu wydechowego, ale mogą też być poduszki pod silnikiem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie

15) opony »

CitroenC4

49 900

2018r.

129 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

64 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie

CitroenC4 Grand Picasso

51 800

2018r.

171 000 km

małopolskie

CitroenC3

22 900

2012r.

120 228 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System