Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen DS4 ) Tylna klapa w DS4 2012



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen DS4 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
waldemor66

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Citroen DS4 1,6 HDI 2012r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Paź 2017, 17:11
Temat postu:

Tylna klapa w DS4 2012


Witam
Mam pytanie odnośnie tylnej klapy w DS4 .Od pewnego czasu miałem problem z jej otwarciem jak auto stało na słońcu to było to niemożliwe jak się ochłodziło to mogłem otworzyć bagażnik. Pojechałem do serwisu stwierdzili "zamek ok bo dał się otworzyć z komputera"winny wyłącznik w klapie. Jest problem bo występuje on tyko w zestawie o nazwie "listwa" i kosztuje 610 zł

Teraz pytanie jak się do tego dobrać bo sam bym sobie to naprawił . Może jest jakiś sposób aby ten wyłącznik wyciągnąć wtedy sam sobie jestem w stanie pomóc.
Dziękuję za wskazówki odnośnie wymontowania i pozdrawiam
Powrót do góry
sebwit75

Czytelnik



Dołączył: 28 Wrz 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Barlinek
Posiadane auto: DS4 2012, 2,0 163ps
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Paź 2018, 12:53
Temat postu:

ten sam problem z otwieraniem klapy DS 4


witam, chciałbym się podpiąć pod ten temat ponieważ mam ten sam problem z otwieraniem klapy. możliwe otwarcie jrdynie awaryjnie poprzez tylne siedzienia od środka śrubokrętem. Co może byc przyczyną i jak ją usunąć?
Powrót do góry
waldemor66

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Citroen DS4 1,6 HDI 2012r
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 09 Paź 2018, 13:06
Temat postu:

Re: ( Citroen DS4 ) Tylna klapa w DS4 2012


Witam
Mój problem zastał rozwiązany winny był mikro-wyłącznik w klapie tylnej, nie do dostania oddzielnie bez listwy.
W serwisie cena jak dobrze pamiętam kilka set zł. Ja kupiłem kompletną listwę z wyłącznikiem nie malowałem jej wymontowałem wyłącznik i przełożyłem do starej.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Marylek

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2019
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen DS4 1,6VTi 2014r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Maj 2019, 22:06
Temat postu:

Re: ( Citroen DS4 ) Tylna klapa w DS4 2012


Winowajcą zazwyczaj jest stycznik klapy bagażnika. Ciężko jest zdobyć identyczny egzemplarz. W handlu są podobne za nie całe 100 zł. ale nieco różnią się od oryginalnego wymiarami. Wprawny majsterkowicz może w miejscu starego stycznika przykleić dowolny tani stycznik za grosze i też będzie działał. Trzeba tylko zadbać o zabezpieczenie go od wilgoci. Do dostania się do niego będziesz potrzebował 2 narzędzia: śrubokręt z końcówką TORX T15 oraz klucz nasadowy 10. Najpierw zdejmujesz osłonę znajdującą się tuż pod trzecim światłem stop. Potem odkręcasz torxem narożne osłony i zdejmujesz je. Potem następną osłonę... W końcu odkręcasz kluczem 10 wszystkie śrubki pod listwą z napisem Citroen. Przed zdjęciem tej listwy odrobinę odsuwasz boczne lampy na końcach klapy bagażnika. Odpinasz kable od uszkodzonego stycznika i od podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Zdejmujesz listwę. Żeby wysunąć stycznik trzeba nacisnąć na blokujący go zaczep. Jeśli zdobyłeś sprawny stycznik wstawiasz go i składasz wszystko w odwrotnej kolejności, jeśli nie to przyklejasz inny stycznik tak aby stykał po naciśnięciu klamki klapy bagażnika. Można też całkowicie zrezygnować ze stycznika w klapie i umieścić go na przykład w kabinie na kokpicie. Wystarczy przedłużyć dwa kabelki od stycznika i pociągnąć je do kabiny. Przycisk stycznika umieścić na przykład obok przycisku otwierania klapki wlewu paliwa.
_________________
Citroen DS4 1,6VTi 2014r.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen DS4 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen DS4 ) Nadwozie.


CitroenC3 Picasso

17 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenDS5

49 700

2014r.

185 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System