Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen DS4 ) Tylna klapa w DS4 2012



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen DS4 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
waldemor66

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Citroen DS4 1,6 HDI 2012r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Paź 2017, 17:11
Temat postu:

Tylna klapa w DS4 2012


Witam
Mam pytanie odnośnie tylnej klapy w DS4 .Od pewnego czasu miałem problem z jej otwarciem jak auto stało na słońcu to było to niemożliwe jak się ochłodziło to mogłem otworzyć bagażnik. Pojechałem do serwisu stwierdzili "zamek ok bo dał się otworzyć z komputera"winny wyłącznik w klapie. Jest problem bo występuje on tyko w zestawie o nazwie "listwa" i kosztuje 610 zł

Teraz pytanie jak się do tego dobrać bo sam bym sobie to naprawił . Może jest jakiś sposób aby ten wyłącznik wyciągnąć wtedy sam sobie jestem w stanie pomóc.
Dziękuję za wskazówki odnośnie wymontowania i pozdrawiam
Powrót do góry
sebwit75

Czytelnik



Dołączył: 28 Wrz 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Barlinek
Posiadane auto: DS4 2012, 2,0 163ps
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Paź 2018, 12:53
Temat postu:

ten sam problem z otwieraniem klapy DS 4


witam, chciałbym się podpiąć pod ten temat ponieważ mam ten sam problem z otwieraniem klapy. możliwe otwarcie jrdynie awaryjnie poprzez tylne siedzienia od środka śrubokrętem. Co może byc przyczyną i jak ją usunąć?
Powrót do góry
waldemor66

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Citroen DS4 1,6 HDI 2012r
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 09 Paź 2018, 13:06
Temat postu:

Re: ( Citroen DS4 ) Tylna klapa w DS4 2012


Witam
Mój problem zastał rozwiązany winny był mikro-wyłącznik w klapie tylnej, nie do dostania oddzielnie bez listwy.
W serwisie cena jak dobrze pamiętam kilka set zł. Ja kupiłem kompletną listwę z wyłącznikiem nie malowałem jej wymontowałem wyłącznik i przełożyłem do starej.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Marylek

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2019
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen DS4 1,6VTi 2014r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Maj 2019, 22:06
Temat postu:

Re: ( Citroen DS4 ) Tylna klapa w DS4 2012


Winowajcą zazwyczaj jest stycznik klapy bagażnika. Ciężko jest zdobyć identyczny egzemplarz. W handlu są podobne za nie całe 100 zł. ale nieco różnią się od oryginalnego wymiarami. Wprawny majsterkowicz może w miejscu starego stycznika przykleić dowolny tani stycznik za grosze i też będzie działał. Trzeba tylko zadbać o zabezpieczenie go od wilgoci. Do dostania się do niego będziesz potrzebował 2 narzędzia: śrubokręt z końcówką TORX T15 oraz klucz nasadowy 10. Najpierw zdejmujesz osłonę znajdującą się tuż pod trzecim światłem stop. Potem odkręcasz torxem narożne osłony i zdejmujesz je. Potem następną osłonę... W końcu odkręcasz kluczem 10 wszystkie śrubki pod listwą z napisem Citroen. Przed zdjęciem tej listwy odrobinę odsuwasz boczne lampy na końcach klapy bagażnika. Odpinasz kable od uszkodzonego stycznika i od podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Zdejmujesz listwę. Żeby wysunąć stycznik trzeba nacisnąć na blokujący go zaczep. Jeśli zdobyłeś sprawny stycznik wstawiasz go i składasz wszystko w odwrotnej kolejności, jeśli nie to przyklejasz inny stycznik tak aby stykał po naciśnięciu klamki klapy bagażnika. Można też całkowicie zrezygnować ze stycznika w klapie i umieścić go na przykład w kabinie na kokpicie. Wystarczy przedłużyć dwa kabelki od stycznika i pociągnąć je do kabiny. Przycisk stycznika umieścić na przykład obok przycisku otwierania klapki wlewu paliwa.
_________________
Citroen DS4 1,6VTi 2014r.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen DS4 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen DS4 ) Nadwozie.


CitroenC2

7 900

2006r.

163 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System