Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Prośba - kopcenie 1.6 HDI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cinek_182

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 HDI 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Wrz 2017, 15:03
Temat postu:

Prośba - kopcenie 1.6 HDI


Witam wszystkich,
Będę wdzięczny za pomoc w diagnozie przyczyny kopcenia C5 1.6 HDI. Od 2 miesięcy nie jestem w stanie tego naprawić, auto było m.in. w ASO oraz 2 innych warsztatach, w żadnym z nim nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi co jest nie tak. Być może ktoś z Was miał podobny przypadek i będzie w stanie naprowadzić.
Auto zaczęło kopcić około 2 miesięcy temu. Kopcenie jest widoczne tylko po wejściu na bardzo wysokie obroty (od około 5 tys.), w trakcie normalnej jazdy kopcenie nie jest widoczne. Po takim przygazowaniu wylatuje czarny dym, dość spore ilości. Przy pracy na luzie za to z wydechu spaliny które wylatują niestety mają intensywny zapach, zupełnie nie taki jaki był jeszcze nie tak dawno temu (auto ma filtr cząstek stałych). Spaliny jak wszystko było ok miały specyficzny, "czysty" zapach. Teraz po prostu śmierdzą.
Jedyne co te warsztaty potrafiły zrobić to podłączyć pod komputer na to wygląda a z komputera wszystko jest ok, wtryski mają b. dobre parametry, tak samo turbina, egr. Dodam, że turbina była niedawno regenerowana bo być musiała ale to nie polepszyło przy tej okazji kopcenia. Poziom zapełnienia filtra około tygodnia temu był na poziomie 17%. Filtr był wymieniany jakieś 95 tys. km temu
_________________
Marcin
Powrót do góry
Mariusz M

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Kwi 2014
Posty: 266
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno/Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot 308 1.5 HDI AT6
Piwa: 11/5
Wysłany: Wto 26 Wrz 2017, 15:47
Temat postu:

Re: Prośba - kopcenie 1.6 HDI


cinek_182 napisał:
Witam wszystkich,
Kopcenie jest widoczne tylko po wejściu na bardzo wysokie obroty (od około 5 tys.), w trakcie normalnej jazdy kopcenie nie jest widoczne.


Cześć, a tak z czystej ciekawości, przy 1.6 HDI wkręcasz się na 5 tys obrotów Shocked ??? To nie benzyna. Jak sam piszesz przy normalnej jeździe nie ma kopcenia...w takim razie jeźdź normalnie i nie zarzynaj silnika.
Pozdr.
Powrót do góry
cinek_182

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 HDI 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Wrz 2017, 16:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Prośba - kopcenie 1.6 HDI


Co nie zmienia faktu, że takie kopcenie nie powinno mieć miejsca w tym aucie. Poza tym wspomniałem, że nawet na luzie czuć intensywny zapach spalin, mimo, że kopcenie nie jest widoczne ale wyraźnie auto daje znaki że co jest nie tak, co wszystkie warsztaty łącznie z ASO potwierdziły, zarówno co do kopcenia jak i zapachu spalin (w jednym warsztacie nawet o tym nie wspominałem, mechanik przy odbiorze auta sam wspomniał ze spaliny mu się nie podobają z wydechu) ale nie były w stanie dać jednoznacznej odpowiedzi co jest nie tak. Dodam, że przy okazji turbiny miałem czyszczony cały układ dolotowy, wymienianą odmę itd, nie chce tego zmarnować a wiadomo złe spalanie, większe ryzyko nagaru i zapchania. Chcę uniknąć jeszcze większych kosztów
_________________
Marcin
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2848
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Wto 26 Wrz 2017, 22:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Prośba - kopcenie 1.6 HDI


Trochę dziwne że przy sprawnym FAPie masz takie objawy, wygląda to na uszkodzenie mechaniczne FAPa.
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Sob 30 Gru 2017, 13:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Prośba - kopcenie 1.6 HDI


kolego wygląda na to że wsio jest ok Każdy nawet nowy diesel przy granicznych obrotach wali bąka.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 30 Gru 2017, 13:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
justat

Czytelnik



Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieciórki/powiat Płońsk
Posiadane auto: C4 1.6 9HX
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Kwi 2021, 20:36
Temat postu:

Witam. Mam podobny problem.


Proszę o pomoc. C4 1.6 90 koni 9HX 2006 rok czyli bez FAP i turbo bez geometrii. Autko strasznie kopci na czarno. Na wolnych obrotach i przy bardzo spokojnej jeździe jest ok. Gdy dodam normalnie gazu to w lusterkach czarno. Autko było w serwisie na aktualizacji softu bo podejrzewałem ostry chip. Jest wyczuwalna bardzo dużą moc. Na kompie zero błędów, wskazania czujników temp porównane na zimnym silniku. Poprzedni właściciel założył nową turbinkę. Podmieniałem czujniki temp. paliwa i powietrza oraz przepływkę. Sprawdzona szczelność kolektora ssącego. Podmieniany EGR i zawór sterujący gruszką turbo. Test przelewowy wtrysków w normie, korekcję małe. Szukałem power boxa ale nic takiego nie zauważyłem. Ręce opadają.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Grand Picasso

66 300

2017r.

90 328 km

podkarpackie

CitroenC3

37 000

2019r.

57 300 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System