Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C2 ) Silnik z okolic filtru powietrza, pisk na luzie i obrotach.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C2 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
niezadowolonyC2

Czytelnik



Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: C2 diesel 2004, 1.4 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Wrz 2017, 20:49
Temat postu:

Silnik z okolic filtru powietrza, pisk na luzie i obrotach.


Witam wszystkich, mam problem z samochodem- mianowicie, mam citroena C2 w dieslu, rocznik 2004, silnik 1.4 HDI, wszystko było pięknie, ale ostatnio jak odpaliłem na luzie było słychać delikatne metaliczne popiskiwanie-gdzieś z okolicy centrum silnika lub od strony kierowcy.

Przejechałem 50 km, samochód postał kilka dni i dziś po przejechaniu 3 km po mieście pisk zaczął być słyszalny przy wyższych obrotach a spod maski zaczął mi walić białawy dym o zapachu palonej szmaty/gumy. Po oględzinach zauważyłem że dym wydobywa się z centralnej części silnika, spod okolic filtru powietrza. Dym leci pomału, już od momentu odpalenia zimnego silnika. Podejrzewam jakiś zawór/panewke na tłoku czy cos, ale nie znam się. Samochód mogę normalnie odpalić, wrzucić bieg i jechać, tylko zaczyna wtedy piszczeć i lecieć owy dym.

Znajomy mechanik podejrzewa że zapiekła się pompa wody, ale była zmieniana 10 tys. km temu na nówkę razem z całym rozrządem, nie widzę raczej żeby się zatrzymała...

Co to może być? Miał ktoś podobną przypadłość? Wiem że najlepiej do mechanika, ale koszty lawety i dłubania przez fachurę na chwile obecną mnie zniszczą, także postanowiłem zapytać tu..

Fotka miejsca skąd leci dym poniżej.
https://ibb.co/c0eUG5
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C2 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C2 »

Opinie o samochodach Citroen C2 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C2 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.

19) odma »

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie

CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC4 Picasso

35 000

2014r.

197 000 km

śląskie

CitroenC5

17 900

2012r.

323 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System