Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Nie działa Sterowanie nawiewem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
black3r

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): OStrów
Posiadane auto: C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Wrz 2017, 22:26
Temat postu:

Nie działa Sterowanie nawiewem


Witam,

Jakiś czas temu kupiłem citroena C4 z niedziałającym sterowaniem klimatyzacji (niestety nie zwróciłem uwagi przy kupnie ze nie działa). Jest to c4 2005 r klimatronic 2 strefowy. nie działa regulacja temperatury lewa oraz prawa, sterowanie nawiewem (góra, przód, nogi) oraz obieg powietrza. Wziąłem się za to bo już mnie zaczynało to wkurzać wypieprzyłem schowek i zobaczyłem że brakuje 1 silniczka (tego od sterowania temperatura) chciałem go kupić ale narazie się wstrzymałem ponieważ bez 1 silniczka powinien działać ten drugi od sterowania nawiewem oraz ten od temperatury z lewej strony czy może jest to jakoś połączone szeregowo ?
Pytam ponieważ wykręciłem 1 silniczek ten od sterowania temperaturą z lewej strony samochodu i podłączyłem pod taką samą C4 i tam on działa, u mnie natomiast nie działa tak jakby nie było napięcia.. dlatego pytam czy jest to jakoś połączone szeregowo i dlatego że nie ma tego 1 silniczka to nie działają pozostałe? Czy może szukać przyczyny gdzie indziej? Czy są jakieś bezpieczniki, sterowniki lub przekazniki od tego? może ktoś cos podpowie?

Dziękuje i pozdrawiam
Powrót do góry
pawełek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp
Posiadane auto: Citroen c4 exclisive 2006 1,6 hdi 110km bez fap
Piwa: 17/8
Wysłany: Wto 19 Wrz 2017, 10:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Nie działa Sterowanie nawiewem


Szukajcie a znajdziecie....
https://pl.scribd.com/doc/89482652/klimatyzacja-c4
_________________
Rusz głową, a rękom będzie lżej.
WŁASNA LEXIA
Powrót do góry
black3r

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): OStrów
Posiadane auto: C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Wrz 2017, 07:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Nie działa Sterowanie nawiewem


Czy potrafisz czytać? Napisałem przecież że u mnie motoreduktory są sprawne, sprawdzane pod innym samochodem. Natomiast u mnie po wpieciu kostki nie działają. Ty mi wysyłasz jakiś poradnik o demontażu schowka który już dawno jest zdemontowany... Zresztą napisałem to w 1 poście. Czytajcie że zrozumieniem..
Powrót do góry
pawełek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp
Posiadane auto: Citroen c4 exclisive 2006 1,6 hdi 110km bez fap
Piwa: 17/8
Wysłany: Czw 21 Wrz 2017, 09:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Nie działa Sterowanie nawiewem


Jesteś agresywny. Czytać to ty nie umiesz ponieważ pisze tam na samym początku cytuję: jeżeli brak efektów , należy podjechać na komputer i przeprowadzić diagnostykę , która powinna wykazać gdzie leży przyczyna (koszt podpięcia i wgrania nowego softu do sterownika klimy- 250 zł ASO)
_________________
Rusz głową, a rękom będzie lżej.
WŁASNA LEXIA
Powrót do góry
black3r

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): OStrów
Posiadane auto: C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Wrz 2017, 10:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Nie działa Sterowanie nawiewem


Nie jestem agresywny.. Po prostu wkurzył mnie ten tekst czytajcie a znajdziecie.. Ok mówisz że może być winny jakiś sterownik? A może jakiś bezpiecznik albo kabel? Skąd wiedzieć czy jest to wina sterownika? 250 zł to trochę dużo, dlatego wolałbym uniknąć tego kosztu.. A co jeżeli wygrają i dalej nie. Eddie działać?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 21 Wrz 2017, 10:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Seprex

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Maj 2018, 22:19
Temat postu:

Nawiew kabiny


Witam.
Mam również problem w citroenie C4 2005 klimatronik. Nawiew kabiny przeważnie działa normalnie ale czasami nie reaguje na zmiany nastaw na panelu tzn. mimo ustawionego nawiewu 1-8 wentylator stoi. Pomóc może tylko wyłącznie zapłonu i ponowne włączenie ale czasami 10 prób i nic a za godzinę za pierwszym jest ok. Co sprawdziłem to zasilanie prądowe z bsi wychodzi i dochodzi do regulatora obrotów. Problem jest w sterowaniu elektronicznego regulatora obrotów. O wszystkim decyduje napięcie na przewodzie sterowniczym przed regulatorem. Podczas poprawnej pracy napięcie wacha się w granicach 0-5 V, co około 0,5V i wartość napięcia odpowiada sile nawiewu 0V- wentylator wyłączony, 5V- chodzi na maksa. Gdy nawiew nie działa mimo wyświetlanej pracy napięcie na przewodzie wynosi około 8V i to jest przyczyną. Zmiana nawiewu na panelu nie powoduje zmiany napięcia cały czas ok 8V, w obwód podpiolem rezystor aby sztucznie obniżyć napięcie na około 6V i nawiew ruszył ale i tak nie reaguje na zmiany na panelu. Pytanie za sto punktów skąd to napięcie 8V może ktoś ma schemat klimatronika do C4. Wymieniłem już panel od klimy w kabinie i żadnych efektów.
Z góry dziękuje za wszelkie sugestie i pomoc. Pozdrawiam Sławek.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

20 990

2011r.

252 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

39 800

2015r.

163 000 km

małopolskie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

29 800

2013r.

147 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System