Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Nie działa Sterowanie nawiewem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
black3r

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): OStrów
Posiadane auto: C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Wrz 2017, 22:26
Temat postu:

Nie działa Sterowanie nawiewem


Witam,

Jakiś czas temu kupiłem citroena C4 z niedziałającym sterowaniem klimatyzacji (niestety nie zwróciłem uwagi przy kupnie ze nie działa). Jest to c4 2005 r klimatronic 2 strefowy. nie działa regulacja temperatury lewa oraz prawa, sterowanie nawiewem (góra, przód, nogi) oraz obieg powietrza. Wziąłem się za to bo już mnie zaczynało to wkurzać wypieprzyłem schowek i zobaczyłem że brakuje 1 silniczka (tego od sterowania temperatura) chciałem go kupić ale narazie się wstrzymałem ponieważ bez 1 silniczka powinien działać ten drugi od sterowania nawiewem oraz ten od temperatury z lewej strony czy może jest to jakoś połączone szeregowo ?
Pytam ponieważ wykręciłem 1 silniczek ten od sterowania temperaturą z lewej strony samochodu i podłączyłem pod taką samą C4 i tam on działa, u mnie natomiast nie działa tak jakby nie było napięcia.. dlatego pytam czy jest to jakoś połączone szeregowo i dlatego że nie ma tego 1 silniczka to nie działają pozostałe? Czy może szukać przyczyny gdzie indziej? Czy są jakieś bezpieczniki, sterowniki lub przekazniki od tego? może ktoś cos podpowie?

Dziękuje i pozdrawiam
Powrót do góry
pawełek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp
Posiadane auto: Citroen c4 exclisive 2006 1,6 hdi 110km bez fap
Piwa: 17/8
Wysłany: Wto 19 Wrz 2017, 10:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Nie działa Sterowanie nawiewem


Szukajcie a znajdziecie....
https://pl.scribd.com/doc/89482652/klimatyzacja-c4
_________________
Rusz głową, a rękom będzie lżej.
WŁASNA LEXIA
Powrót do góry
black3r

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): OStrów
Posiadane auto: C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Wrz 2017, 07:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Nie działa Sterowanie nawiewem


Czy potrafisz czytać? Napisałem przecież że u mnie motoreduktory są sprawne, sprawdzane pod innym samochodem. Natomiast u mnie po wpieciu kostki nie działają. Ty mi wysyłasz jakiś poradnik o demontażu schowka który już dawno jest zdemontowany... Zresztą napisałem to w 1 poście. Czytajcie że zrozumieniem..
Powrót do góry
pawełek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp
Posiadane auto: Citroen c4 exclisive 2006 1,6 hdi 110km bez fap
Piwa: 17/8
Wysłany: Czw 21 Wrz 2017, 09:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Nie działa Sterowanie nawiewem


Jesteś agresywny. Czytać to ty nie umiesz ponieważ pisze tam na samym początku cytuję: jeżeli brak efektów , należy podjechać na komputer i przeprowadzić diagnostykę , która powinna wykazać gdzie leży przyczyna (koszt podpięcia i wgrania nowego softu do sterownika klimy- 250 zł ASO)
_________________
Rusz głową, a rękom będzie lżej.
WŁASNA LEXIA
Powrót do góry
black3r

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): OStrów
Posiadane auto: C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Wrz 2017, 10:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Nie działa Sterowanie nawiewem


Nie jestem agresywny.. Po prostu wkurzył mnie ten tekst czytajcie a znajdziecie.. Ok mówisz że może być winny jakiś sterownik? A może jakiś bezpiecznik albo kabel? Skąd wiedzieć czy jest to wina sterownika? 250 zł to trochę dużo, dlatego wolałbym uniknąć tego kosztu.. A co jeżeli wygrają i dalej nie. Eddie działać?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 21 Wrz 2017, 10:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Seprex

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Maj 2018, 22:19
Temat postu:

Nawiew kabiny


Witam.
Mam również problem w citroenie C4 2005 klimatronik. Nawiew kabiny przeważnie działa normalnie ale czasami nie reaguje na zmiany nastaw na panelu tzn. mimo ustawionego nawiewu 1-8 wentylator stoi. Pomóc może tylko wyłącznie zapłonu i ponowne włączenie ale czasami 10 prób i nic a za godzinę za pierwszym jest ok. Co sprawdziłem to zasilanie prądowe z bsi wychodzi i dochodzi do regulatora obrotów. Problem jest w sterowaniu elektronicznego regulatora obrotów. O wszystkim decyduje napięcie na przewodzie sterowniczym przed regulatorem. Podczas poprawnej pracy napięcie wacha się w granicach 0-5 V, co około 0,5V i wartość napięcia odpowiada sile nawiewu 0V- wentylator wyłączony, 5V- chodzi na maksa. Gdy nawiew nie działa mimo wyświetlanej pracy napięcie na przewodzie wynosi około 8V i to jest przyczyną. Zmiana nawiewu na panelu nie powoduje zmiany napięcia cały czas ok 8V, w obwód podpiolem rezystor aby sztucznie obniżyć napięcie na około 6V i nawiew ruszył ale i tak nie reaguje na zmiany na panelu. Pytanie za sto punktów skąd to napięcie 8V może ktoś ma schemat klimatronika do C4. Wymieniłem już panel od klimy w kabinie i żadnych efektów.
Z góry dziękuje za wszelkie sugestie i pomoc. Pozdrawiam Sławek.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

17 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4

33 333

2017r.

217 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

59 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System