Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Moje C5 bierze dużo oleju :(


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olaf_wwa

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 Thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Wrz 2017, 17:04
Temat postu:

Moje C5 bierze dużo oleju :(


Coraz częściej muszę dolewać olej, oraz ma problemy z dymieniem - macie pomysł co może być przyczyną?
Powrót do góry
artic_82

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełmsko Śląskie
Posiadane auto: Citroen C5 II 1.8 85kW
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 18 Wrz 2017, 17:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moje C5 bierze dużo oleju :(


Witam kolegę.

Podaj przynajmniej przebieg, bo trochę trudno stwierdzić przyczynę. Z mojego doświadczenia na żywym organizmie były to uszczelniacze zaworowe i zapieczone pierścienie na 1 i 2 tłoku. Wysypanie 2 tyś złotych polskich mechanikowi rozwiązało problem ubytku oleju i niebieskiego dymku z rury.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pon 18 Wrz 2017, 19:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moje C5 bierze dużo oleju :(


Przyczyną może być:

turbo
pierścienie
odma
pokrywa zaworów
uszczelniacze na zaworach
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Wto 19 Wrz 2017, 09:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moje C5 bierze dużo oleju :(


Kiedy i co ile wymieniasz olej, jaki?
_________________
Piwa nie pije...Robię wyjątek dla Portera Wink
Powrót do góry
olaf_wwa

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 Thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Wrz 2017, 17:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moje C5 bierze dużo oleju :(


GT77 napisał:
Kiedy i co ile wymieniasz olej, jaki?

Wymieniam raz do roku, (chyba co 15tyś km)...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 19 Wrz 2017, 17:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
olaf_wwa

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 Thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Wrz 2017, 19:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moje C5 bierze dużo oleju :(


halo, koledzy zagląda tu ktoś???
Powrót do góry
lecsu

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: citroen C5 x7 tourer 2.0i16V 2008
Piwa: 24/2
Wysłany: Czw 21 Wrz 2017, 22:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moje C5 bierze dużo oleju :(


Olaf, czasem ktoś tu zagląda Smile A do rzeczy, to Robert już przytoczył powyżej teoretyczne przyczyny brania oleju, i innej prostszej odpowiedzi się nie spodziewaj. Trzeba sprawdzić kolejno od najprostszego: odmę- zdjąć i sprawdzić czy nie jest zamulona, i czy działa jej zawór w pokrywie. Pierścienie - czyli zmierzyć ciśnienie sprężania na każdym cylindrze na gorącym silniku i wykonać ew. próbę olejową przy tej czynności. Turbinę - rozpiąć węże po stronie dolotu i sprawdzić czy są mocno zaolejone w środku. Stanu uszczelniaczy trzonków zaworów chyba łatwo się nie sprawdza, ale jeśli powyższe czynności nie pozwolą na ustalenie przyczyny, to pewnie trzeba wymienić te uszczelniacze, nie wiem czy w tym silniku to sprawa łatwa i czy można je wymienić bez demontażu głowicy. W niektórych silnikach - mozna.
Powrót do góry
olaf_wwa

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 Thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Wrz 2017, 22:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moje C5 bierze dużo oleju :(


lecsu napisał:
Olaf, czasem ktoś tu zagląda Smile A do rzeczy, to Robert już przytoczył powyżej teoretyczne przyczyny brania oleju, i innej prostszej odpowiedzi się nie spodziewaj. Trzeba sprawdzić kolejno od najprostszego: odmę- zdjąć i sprawdzić czy nie jest zamulona, i czy działa jej zawór w pokrywie. Pierścienie - czyli zmierzyć ciśnienie sprężania na każdym cylindrze na gorącym silniku i wykonać ew. próbę olejową przy tej czynności. Turbinę - rozpiąć węże po stronie dolotu i sprawdzić czy są mocno zaolejone w środku. Stanu uszczelniaczy trzonków zaworów chyba łatwo się nie sprawdza, ale jeśli powyższe czynności nie pozwolą na ustalenie przyczyny, to pewnie trzeba wymienić te uszczelniacze, nie wiem czy w tym silniku to sprawa łatwa i czy można je wymienić bez demontażu głowicy. W niektórych silnikach - mozna.

Czyli w ogólnym skrócie można by jako przyczynę awarii podać ogólne zasyfienie silnika?
Powrót do góry
lecsu

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: citroen C5 x7 tourer 2.0i16V 2008
Piwa: 24/2
Wysłany: Sob 23 Wrz 2017, 09:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moje C5 bierze dużo oleju :(


Myślę, że nie można tego tak skrótowo potraktować. Ogólne zasyfienie i niedrożność może dotyczyć tylko odmy, która staje się niedrożna, nie odrowadza nadcisnienia ze skrzyni korbowej. Odmę mozna łatwo sprawdzić i wyczyścić. Zresztą problemy z odmą pojawiają się zwykle zimą, kiedy syf w niej zamarza i tworzy lodowy korek. Gorzej z pierścieniami tłoków - mogą być zapieczone lub zużyte, podobnie z turbiną: olej w kanałach po stronie "zimnej" - dolotowej - może oznaczać poważne zuzycie łozysk i konieczność całkowitej regeneracji turbiny. Branie dużej ilości oleju to także zasyfienie układu wydechowego - katalizatora, ale to zasyfienie katalizatora jest skutkiem, a nie przyczyną. Uszczelniacze zaworów twardnieją bo to zwykłe tulejki gumowe, tanie, ale wymiana trudna i czasem wymaga sciągania głowicy. Doświadczony mechanik po wygladzie świec powie czy problem dotyczy jednego czy wielu cylindrów, świeca zaolejona wygląda bardzo charakterystycznie i świadczy, że w danym cylindrze dochodzi do spalania oleju.
Powrót do góry
olaf_wwa

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 Thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Wrz 2017, 18:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moje C5 bierze dużo oleju :(


lecsu napisał:
Myślę, że nie można tego tak skrótowo potraktować. Ogólne zasyfienie i niedrożność może dotyczyć tylko odmy, która staje się niedrożna, nie odrowadza nadcisnienia ze skrzyni korbowej. Odmę mozna łatwo sprawdzić i wyczyścić. Zresztą problemy z odmą pojawiają się zwykle zimą, kiedy syf w niej zamarza i tworzy lodowy korek. Gorzej z pierścieniami tłoków - mogą być zapieczone lub zużyte, podobnie z turbiną: olej w kanałach po stronie "zimnej" - dolotowej - może oznaczać poważne zuzycie łozysk i konieczność całkowitej regeneracji turbiny. Branie dużej ilości oleju to także zasyfienie układu wydechowego - katalizatora, ale to zasyfienie katalizatora jest skutkiem, a nie przyczyną. Uszczelniacze zaworów twardnieją bo to zwykłe tulejki gumowe, tanie, ale wymiana trudna i czasem wymaga sciągania głowicy. Doświadczony mechanik po wygladzie świec powie czy problem dotyczy jednego czy wielu cylindrów, świeca zaolejona wygląda bardzo charakterystycznie i świadczy, że w danym cylindrze dochodzi do spalania oleju.

Czyli ogólnie rzecz biorąc / ujmując nagar może być przyczyną awarii, teraz pytanie czy jest jakaś metoda aby to wyczyścić? no bo na chłopski rozum to chyba przez zanieczyszczenie może być ten problem... Confused
Powrót do góry
olaf_wwa

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 Thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Wrz 2017, 18:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moje C5 bierze dużo oleju :(


pomoże ktoś? Confused
Powrót do góry
lecsu

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: citroen C5 x7 tourer 2.0i16V 2008
Piwa: 24/2
Wysłany: Wto 26 Wrz 2017, 20:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moje C5 bierze dużo oleju :(


Olaf, trudno Ci będzie pomóc na tak rozległą diagnostykę. Jeśli chcesz na początek podziałać sam, to zdejmij przewody po zimnej stronie turbiny i zajrzyj czy nie sa mocno zaolejone w środku. Nie wiem czy do turbiny w THP jest dobry dostęp, bo nie znam tego motoru. Węże z odmy też możesz łatwo zdjąć i zajrzeć, ew. przeczyścić. Nawet ciśnienie sprężania w poszczególnych cylindrach możesz zmierzyć sam, tylko musisz kupić manometr, a właściwie zestaw do pomiaru kompresji, kosztuje ok. 50 zł. O technologii pomiaru kompresji poczytasz na róznych forach lub obejrzysz na YT. Trzeba pamiętać aby do pomiaru silnik był rozgrzany do ok. 80 st., miał odłączone pzewody elektryczne na wtryskach, odłączone zasilanie cewki zapłonowej i najlepiej zdjętą przepustnicę, bo ta musi byc maksymalnie otwarta, a nie da się tego zrobić wciskając pedał gazu jak w starszych samochodach - bo tu nie masz linki gazu sterującej przepustnicą, tylko "wirtualny" pedał gazu. Wszystko zależy, jakie masz doświadczenie przy majsterkowaniu przy aucie, może się okazać, że łatwiej oddać auto do mechaniora by wykonał należną diagnostykę, sama diagnostyka w warsztacie nie powinna być droga.
Powrót do góry
olaf_wwa

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 Thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Wrz 2017, 22:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moje C5 bierze dużo oleju :(


lecsu napisał:
(...)możesz łatwo zdjąć i zajrzeć, ew. przeczyścić(...)
mhm, a co powiesz na temat chemi motoryzacyjnej? może są jakieś preparaty które mogły by mi pomóc jakoś wyczyścić ten brud z silnika?
Powrót do góry
lecsu

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: citroen C5 x7 tourer 2.0i16V 2008
Piwa: 24/2
Wysłany: Pią 29 Wrz 2017, 18:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moje C5 bierze dużo oleju :(


Nie mam żadnych doświadczeń, nigdy nie stosowałem chemii.
Powrót do góry
olaf_wwa

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 Thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Wrz 2017, 10:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Moje C5 bierze dużo oleju :(


lecsu napisał:
Nie mam żadnych doświadczeń, nigdy nie stosowałem chemii.

Ale mimo wszystko to co piszesz ma sens, ponieważ swojego czasu natrafiłem na artykuł w necie na temat właśnie mojego silnika - ogólnie rzecz biorąc z wad tego silnika pamiętam że wadą tego silnika był fakt odkładania się dużych ilości nagaru w silniku, co powodowało pogorszenie pracy silnika, z jego permanentną awarią włącznie:
dlatego to co napisałeś odnośnie zanieczyszczeń w silniku ma sens....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenDS4

34 900

2013r.

150 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC5

23 990

2011r.

254 754 km

pomorskie

CitroenC3

3 300

2003r.

250 000 km

mazowieckie

CitroenDS3

33 000

2015r.

126 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System