Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Wyciek oleju na wale od strony skrzyni automatycznej.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qucia

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE - Modliborzyce
Posiadane auto: CR-V 1999r 2.0 16V B+G
Piwa: 1/9
Wysłany: Wto 05 Wrz 2017, 11:14
Temat postu:

Wyciek oleju na wale od strony skrzyni automatycznej.


Posiadam xsarę picasso 2.0 B+G 2005r. Po zakupie zauważyłem wycieki spod silnika. Mechanik odkręcił skrzynię wymienił uszczelniacz na nowy i kilka miesięcy było spokój . Na chwilę obecną problem powrócił. Wiem , że temat był już rozpatrywany ale dość pobieżnie. Na którymś z postów ktoś pisał, na podstawie własnych doświadczeń , że trzeba włożyć grubszy pierścień uszczelniający i problem zniknie. Nie mogę znaleźć tego wpisu. Jeśli ktoś coś wie , jakich rozmiarów jest ten uszczelniacz, to bardzo proszę o pomoc bo taka przyjemność kosztuje 300 zł i nie chciałbym po raz kolejny rozpoławiać mechanizmów.; Pozdrawiam
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Sro 06 Wrz 2017, 02:29
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wyciek oleju na wale od strony skrzyni automatycznej.


U mnie mechanik na standardowym uszczelniaczu skrócił sprężynkę, ale trochę mocniej dociskało ja do wału.
Powrót do góry
qucia

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE - Modliborzyce
Posiadane auto: CR-V 1999r 2.0 16V B+G
Piwa: 1/9
Wysłany: Sro 06 Wrz 2017, 13:27
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wyciek oleju na wale od strony skrzyni automatycznej.


To samo i mnie sugeruje , ewentualnie ma kupić pierścień z dwoma sprężynkami lub tak jak pisałem delikatnie wyższy żeby nie trafiał w uszczelnieniu w to samo miejsce. Dawno to u siebie robiłeś ? Nic teraz nie wycieka ? Napisz jak to ogólnie się sprawuje. Pozdrawiam
Powrót do góry
alingen

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: XP 2004 1.6HDI 80kW
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 06 Wrz 2017, 18:40
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wyciek oleju na wale od strony skrzyni automatycznej.


Wszystkie podręczniki,jak i profesjonalne porady mówią o szkodliwości i niedopuszczalności wręcz,skracania sprężynek obciskających uszczelniacze Simmera;jako stary inżynier,wiem o tym dobrze......jednak zawsze je skracałem,gdy chodziło o uszczelnienia płynów i zawsze było dobrze.Jeden raz,gdy udało mi się kupić piękny,szwedzki zestaw:łożysko,simmering i seger-wszystko śliczne,kolorowe,prawie pachnące-powiedziałem sobie:nie!Nie będę bezcześcił tak znakomitego wytworu jednej z pierwszych w świecie firm łożyskowych.To amatorszczyzna,nieuctwo i barbarzyństwo.... Po dwóch tygodniach,ponownie odsuwałem skrzynię ze sprzęgłem i zmieniałem uszczelniacz na nowy...ze skróconą sprężynką...... Confused
Pozdrawiam...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
qucia

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE - Modliborzyce
Posiadane auto: CR-V 1999r 2.0 16V B+G
Piwa: 1/9
Wysłany: Sro 06 Wrz 2017, 21:23
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wyciek oleju na wale od strony skrzyni automatycznej.


Very Happy Bardzo budująca odpowiedź. Mam chyba teraz właściwą receptę na moją przypadłość cieknącego silnika . Twierdzę, że poprzedni mechanik też był przeciwnikiem skracania sprężynek, w ten sposób skręcił jednak mnie na 300 zł, że już nie wspomnę już o iluś tam litrach dolanego w przeciągu ostatnich miesięcy oleju. Czy poleciłby Pan jakiegoś wiodącego producenta simmeringów. Za pomoc z góry dziękuję serdecznie pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 06 Wrz 2017, 21:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
alingen

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: XP 2004 1.6HDI 80kW
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 09 Wrz 2017, 15:33
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wyciek oleju na wale od strony skrzyni automatycznej.


qucia napisał:
: Czy poleciłby Pan jakiegoś wiodącego producenta simmeringów. Za pomoc z góry dziękuję serdecznie pozdrawiam.


Jest wiele dobrych firm na świecie produkujących uszczelnienia,w tym kilka znakomitych.Do nich na pewno należą:SKF,RIV,Hoffman,Steyer i jeszcze parę innych.W zasadzie każde uszczelnienie,które ma wytłoczone znaki i nazwę firmy,jest godne zaufania i użycie ich nie niesie ze sobą żadnego zagrożenia.Wystrzegać się należy zdecydowanie wszelkich produktów NN t.j.bez określenia producenta a często i kraju pochodzenia produktu.To prawie zawsze jest Daleki Wschód.W Polsce najdostępniejsze są znakomite produkty wytworzone lub rekomendowane przez SKF.To jest prawdziwa firma przez duże F.
Życzę i wierzę w powodzenie tej operacji.Pozdr... Smile
Powrót do góry
qucia

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE - Modliborzyce
Posiadane auto: CR-V 1999r 2.0 16V B+G
Piwa: 1/9
Wysłany: Sro 13 Wrz 2017, 09:18
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wyciek oleju na wale od strony skrzyni automatycznej.


Witam ! Bardzo dziękuję za wszelkie informacje. Xsara zrobiona . Pierścień uszczelniający wymieniony choć przyczyna tkwiła w czym innym . Okazało się , że poluzowana była jedna ze śrub w bloku silnika przy wale korbowym, można ją było odkręcić w palcach i własnie w tym miejscu był wyciek. Poprzedni mechanik pokpił temat. Standardowo wymienił uszczelniacz ale nie sprawdził innych elementów przez które mógł wyciekać olej i w ten sposób musiałem dwa razy wyciągać silnik a koszt to 2 x 300 zł. I tak to z tymi mechanikami bywa ale ja chyba już swojego znalazłem Very Happy . Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
michalxm1

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 210
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2.0hdi 163km 2012 , C3 II Exclusive 1,6 VTI
Piwa: 9/1
Wysłany: Sro 13 Wrz 2017, 20:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wyciek oleju na wale od strony skrzyni automatycznej.


ja u siebie miałem też podobny problem wycieku między silnikiem a skrzynią wymieniłem uszczelniacze na skrzyni i wale i dalej leciało. Jeszcze raz skrzynia z auta i okazało się, że poluzowała się zaślepka kanału olejowego co jest pod kołem zamachowym. Mogłem sprawdzić od razu czy jet ok ale nie było czasu Laughing U mnie koszt to kilka browarów bo robiłem to sam a nie u mechanika.
pozdrawiam
_________________
Fiat 126p x 2
BX 1,9 16V GTi
XM V6 12V
XM 2ct
Astra 1,7tdi Isuzu
C3 1,4HDI
Laguna 2,0 16V IP
Xsara Picasso 1,8 2000
Xsara Picasso 1,8 2004 FL Exclusive
Renault VelSatis 3,5V6 Initial Paris \'05
Powrót do góry
qucia

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE - Modliborzyce
Posiadane auto: CR-V 1999r 2.0 16V B+G
Piwa: 1/9
Wysłany: Pią 01 Cze 2018, 16:40
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wyciek oleju na wale od strony skrzyni automatycznej.


W moim przypadku samodzielna naprawa nie wchodziła w grę ponieważ nie tak prosto jest odłączyć i wyciągnąć automat. Ale informuję , że do dnia dzisiejszego z xsarą picasso nie mam problemu , żona coraz bardziej (nie przesadzam) zakochuje się w automacie Laughing bo nie ma lepszej skrzyni na trasę i zatłoczone miasta. Fakt faktem, wajchowanie staje się już bezsensowne i bardzo irytujące a w przypadku jazdy miejskiej, ciągłe przyciskanie sprzegła jest wielce wkurzające.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie

CitroenC4 Picasso

53 900

2017r.

140 700 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC8

21 900

2011r.

263 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System